Jump to content



Avengers Infinity War - Full spoilers topic - Enter at your own risk


GriGaS

Bαθμολογία ταινίας  

58 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Την ειδα το Σαββατο, στην ATMOS του Village Αγ.Δημητριου.

 Νομιζω ειναι απο τις καλυτερες MARVEL ταινιες που εχουν βγει. Ειδικα η εμφανιση του Thor στην Wakanda  με εκανε και ανατριχιασα. Δεν εχω διαβασει κομιξ, αλλα εχω την εντυπωση οτι ο Thanos θα φαει την τελικη τσεκουρια στο κεφαλι απο αυτον.

 

 Οσο για τα κωμικα, νομιζω το "Rabbit" ηταν απο τα καλυτερα.... :hehe:  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ΓιαγκΤ said:

 

Αναμενόμενο για μένα...και περίμενα μεγαλύτερη διαφορά από το SW:FA...από την μια έχουμε μια ταινία που έχει όλους τους μαρβελοήρωες μαζεμένους και από την άλλη ένα φτωχό υπερτιμημένο ριπλέι/ριμεικ με κακούς ηθοποιούς και ακόμα χειρότερες ερμηνείες...

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να δω το Infinity war και η υπόθεση ήταν από το Infinity Gauntlet. Λογικό, αλλά γιατί δεν κρατάνε το όνομα του κόμικ για να μη μπερδευόμαστε; Θέλω να δω τι θα γίνει στο 2ο. Θα είναι όντως βασισμένο στο Ιnfinity War με Adam Warlock ή θα ξεφύγει η ιστορία ακόμα περισσότερο; Θα είχε πλάκα να δούμε συμμαχία Θάνου - Avengers για να σκίσουν τον Magus! 

 

Ο Warlock έχει εμφανιστεί μέχρι τώρα σε κάποιο έργο; Δε μπόρεσα να βρω πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, akis_z80 said:

Ο Warlock έχει εμφανιστεί μέχρι τώρα σε κάποιο έργο; Δε μπόρεσα να βρω πληροφορίες.

 

Όχι ακόμα, θα είναι στο gotg 3 σίγουρα. Για avengers 4 δεν ξέρουμε ακόμα και δεν το νομίζω να τον δούμε.

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2018 at 11:06 ΠΜ, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Πήγα να δω το Infinity war και η υπόθεση ήταν από το Infinity Gauntlet. Λογικό, αλλά γιατί δεν κρατάνε το όνομα του κόμικ για να μη μπερδευόμαστε; Θέλω να δω τι θα γίνει στο 2ο. Θα είναι όντως βασισμένο στο Ιnfinity War με Adam Warlock ή θα ξεφύγει η ιστορία ακόμα περισσότερο; Θα είχε πλάκα να δούμε συμμαχία Θάνου - Avengers για να σκίσουν τον Magus! 

 

Ο Warlock έχει εμφανιστεί μέχρι τώρα σε κάποιο έργο; Δε μπόρεσα να βρω πληροφορίες.

Είπαμε full spoilers για την ταινία, αλλά για εμάς που δεν έχουμε διαβάσει τα comics, αυτά που γράφεις θα μπορούσε να είναι spoilers. Οπότε προσοχή παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tragikos said:

Είπαμε full spoilers για την ταινία, αλλά για εμάς που δεν έχουμε διαβάσει τα comics, αυτά που γράφεις θα μπορούσε να είναι spoilers. Οπότε προσοχή παρακαλώ...

 

Εντάξει πρόκειται για comic του 1991.

btw τι κάνεις τραγικέ; σε θυμάμαι από το pcmag.

 

Σε άλλα νέα, θα ήθελα να μη δείξουν σχεδόν τίποτα ουσιώδες στα trailer του avengers 4 και είμαι αρκετά περίεργος τι θα κάνουν με την προώθηση του επόμενου spiderman που θεωρητικά βγαίνει και αυτό το επόμενο καλοκαίρι λίγο μετά το avengers 4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλο ηταν.Στο επιπεδο που περιμενα.Δεν με εχει απογοητεύσει ακομα avengers.

Απλα θελω οπωσδήποτε να το ξαναδω για να βαλω βαθμολογια.Για 8+ σιγουρα μιλαμε.

Δεν ηξερα οτι θα εχουμε και part II και σαστισα λιγο να πω την αληθεια.

Το χιουμορ του σε γενικες γραμμες καλο, απλα σε ορισμενες σκηνες το παρατραβηξαν.

Η δραση καταπληκτικη αλλα οπως ειπα, τοοοση πληροφορια στην οθονη που ειλικρινα νιωθω οτι εχω δει την μιση ταινια.

Με κουρασε λιγο η ολη ιστορια με τον hulk.

Σε λεπτομερειες δεν μπαινω δεν υπαρχει λογος κιολας για Avengers μιλαμε μονο επος θα μπορουσε να ειναι.

Βαζω Black panther as we speak να καλυψω κενα:p

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Τι γραφείο κηδειών Μπούκουρα ήταν αυτό ? :amen: Κόντεψε κι ο απουσιολόγος να φύγει...

 

 Πολύ εφέ, όπως όλες τις τελευταίες Marvel,  που χωρίζονται σε καλό ακριβό CGI και φθηνό προς κάλυψη (π.χ σκηνή 2ου challenge στο Black Panther)

λίγα πράγματα απο ηθοποιία , καλός Thanos , καμία σχέση με το Avengers Assemble που είχα δει.Ο ήχος του Black Panther (ως sound engineer) μου φάνηκε καλύτερος απο το 

AIW.

 

Να μην μακρηγορώ, ένας οπτικά ευχάριστος, με έξυπνα κωμικά διαλείμματα, ημιτελής αχταρμάς. 

 

Ψάχνω κάτι άλλο πλέον απο τις τελευταίες ταινίες superhero, κάτι στο πνεύμα του Iron Man 1 & Blade με όλη τη πρόοδο βέβαια σε εφέ/πλουραλισμό των πιο σύγχρονων.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πριν 35 λεπτά, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Υπομονή κανα 2 εβδομάδες ακόμα για μένα αν και το έχω δει στο σινεμά...ο λόγος: τα έξτρα 30 λεπτά που κόπηκαν και έχουν να κάνουν με την ιστορία του θανάση...

 

Σε τι αναφέρεσαι; Θα βγει extended version σε dvd;

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην αφήσουν την αγελάδα χωρίς άρμεγμα άνευ στραγγίσματος. Εικάζω ότι το bluray θα είναι theatrical cut και κατά τα Χριστούγεννα θα βγει extended cut.

 

Σε κάθε περίπτωση έχω ήδη 3 φορές τις καλές σκηνές.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα εχτές το βράδυ και ήταν εξαιρετικό. Οπουδήποτε είχε χαζομαρούλες, απλά τις προσπέρναγες επειδή ήξερες ότι αυτό που θα ακολουθούσε θα σε αποζημίωνε με το παραπάνω.

Καημένη DC.... Yπήρχαν σκηνές, απλές σκηνές μέσα στην ταινία που άξιζαν παραπάνω από μια ταινία της DC.

 

Το τέλος ήταν εξαιρετικό κατά την γνώμη μου. Δεν κάθισα να δω την έκφραση του Thanos με ιδιαίτερη προσοχή, αλλά μου φάνηκε να βγάζει πιο πολύ ικανοποίηση ότι ολοκλήρωσε ένα έργο ζωής για αυτόν, βρίσκοντας επιτέλους την χαμένη του γαλήνη. Αλλά είναι εξαιρετικό επειδή ολοκληρώνει την ιστορία. Στο επόμενο infinity πολλά λογικά θα διορθωθούν/αντιστραφούν/δεν ξέρω, αλλά είναι εξαιρετικό το ότι η ταινία κλείνει το πρώτο κεφάλαιο εδώ με τρόπο που να μην σου λέει ότι "απλά είδες το πρώτο μέρος, πρέπει να περιμένεις το επόμενο". Μόνο η after credit scene σου δίνει αυτή την εντύπωση.

 

Λογικά το επόμενο infinity θα παίξει πολύ με Captain Marvel και αν θέλουν να επενδύσουν πάνω σε αυτήν, όπως επένδυσαν με τον Iron Man, μάλλον στο τέλος αυτή θα καθαρίζει.

 

On 4/26/2018 at 10:50 PM, rip_noob said:

Και τα 2 είναι αρκετά καλά αλλά θα ήθελα να δω το δεύτερο λόγω της Olsen που παίζει την Scarlet Witch μιας και είναι καλή ηθοποιός και μπορεί να το αποδώσει φανταστικά πιστεύω.

Έτσι όπως την ντύνουν και την χτενίζουν και κακή ηθοποιός να ήταν θα θέλαμε να την ξαναδούμε.

 

3 hours ago, GriGaS said:

κατά τα Χριστούγεννα θα βγει extended cut.

156 λεπτά διάρκεια διάβαζα κάπου(μάλλον στο imdb) και η ταινία στην θεατρική της έκδοση είναι 149 λεπτά. Επίσης την έχουν τραβήξει με IMAX κάμερες, οπότε θα πρέπει να περιμένουμε τουλάχιστον μια extended IMAX έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.