Jump to content


Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα.

Εμείς, πάλι, περάσαμε μια καταπληκτική βραδιά. Η μικρή έκανε εμετούς όλη τη μέρα και υποψιαζόμαστε ότι κόλλησε μια ήπιας μορφής γαστρεντερίτιδα στο πάρκο που την πηγαίνουμε.

Παρότι άυπνη, κοιμήθηκε μετά τη 1 το βράδυ. Εννοείται ότι έτριβε τα ματάκια της από τη νύστα. Δεν μπορούσε να φάει και κάτι, γιατί τα έβγαζε αμέσως. Ακόμα και ο θηλασμός γινόταν με φόβο. 

Για να μην κουράζω άλλο, να πω ότι αλλάξαμε 3 φορές σεντόνια. Σήμερα, ελπίζω ότι θα είναι καλύτερα. 

  • Like 2
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Αν συναναστρέφεται με παιδάκια στο παρκάκι, όλο και κάποια τέτοια ίωση θα κόλλησε. Μικρός κολλούσα γαστρεντερίτιδα συνέχεια (5-6 χρονών όμως), και δεν ξέραμε πως. Τελικά ήταν...από το νερό!!! Σταμάτησα το νερό βρύσης (είχε σίγουρα κάποιο θέμα τότε), και δεν ξανακόλλησα παρά μόνο πολλά χρόνια μετά. 

Περαστικά της!

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GriGaS έγραψε:

Είστε νέοι γονείς ακόμα γι αυτό αλλάξατε 3 φορές σεντόνια. Η γυναίκα μου πλέον έχει αντανακλαστικα επιπεδου οδηγού F1 στους εμετούς, με το που σκάσει ο πρώτος ακροβολιζονται σε καιρια σημεία του σπιτιού λεκάνες, ενώ φυσικά υπάρχουν πάντα κατοσεντονα μιας χρήσης στο ντουλάπι. 

 

Υπομονή, τα πρώτα 18 χρόνια είναι δύσκολα. 

 

Περαστικά της και ελπίζω να μη κολλήσετε και εσείς. 

Προς το παρόν, φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα. Εμείς φέραμε λεκανίτσα, αλλά δεν την προλάβαμε. Άλλαζα σεντόνια στις 12 η ώρα το βράδυ. 

Αυτό με τα σεντόνια μιας χρήσης ακούγεται ιδιαιτέρως χρήσιμο:T:

Μόλις τώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Με τους γιους τα πρώτα 16 χρόνια είναι δύσκολα. Με τις κόρες τα πρώτα 35.

 

Πιστεύεις ότι θα μάθουμε πόσους φίλους είχαν/έχουν:p;

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπαδες, Μαμαδες, Παππουδες, Γιαγιαδες αυτο το τοπικ δημιουργηθηκε για ολους εσας που θελετε καπου να μοιραστείτε τον πονο σας. Συμβουλες και ιστοριες ευπροσδεκτες. 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Εμας ο μικρος ηταν αψογος μεχρι τωρα (απο τη δικη μου οπτικη) οποτε δεν εχω ιστοριες τρελας να γραψω. Ακομα δεν εχει κανει εμετο ποτε btw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

όποιος δεν έχει βγάλει ένα τετράωρο-πεντάωρο στο τιμόνι ακούγοντας ζουζούνια (μπαρμπαμαθιούς, καμήλες και τα ρέστα) δεν ξερει τίποτα...

 

Ξαναλέω, οι πριγκίπισσες της Ντίσνεϊ είναι πιο χαρντκορ. 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Εμείς την πατήσαμε. Μας κόλλησε η μικρή γαστρεντερίτιδα και τα είδαμε όλα. Η γυναίκα μου, ευτυχώς, έκανε λίγο πυρετό, αλλά εγώ έκανα ίσαμε 10 φορες εμετό και, μάλιστα, με δυνατούς σπασμούς. Το φοβερό είναι ότι, επειδή είχα τα χάλια μου, ήρθε η πεθερά μου να μας βοηθήσει και κόλλησε κι αυτή.

Το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου και ήμουν σ' ένα διαρκές παραλήρημα λόγω έλλειψης νερού. Επειδή έχω ερωτική σχέση με το νερό και πίνω 2-3 λίτρα κάθε μέρα, η έλλειψή του με τρέλανε.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχχχ, η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων.

Όταν πρωτομπήκα στον Λάμπη το μόνο που μας απασχολούσε ήταν υπολογιστές, ίντερνετ, παιχνίδια, κλοκάρισμα και τα συναφή.

 

Πλέον γράφουμε για μπιμπερό, πάνες, εμετούς, κλπ κλπ κλπ. :D:D:D 

 

Ευτυχώς το πέρασα αυτό το στάδιο εδώ και χρόνια, τώρα εμάς μας απασχολούν τα γκομενικά και γιατί το πισί δεν μπορεί να σηκώσει το fortnite. :p:p:p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ρισπεκτ...

 

Βολτίτσα σήμερα για αγορά παπουτσιών και στολών για την άνοιξη (αντιανεμικές, αδιάβροχες κτλ).

Το 700αρι έφυγε στο χαλαρό... Δεν είναι να πηγαίνω για ψώνια εγώ.

 

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.