Jump to content


Recommended Posts

 

On 5/14/2018 at 2:28 ΜΜ, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Εμεις κοψαμε το βυζι στο 8μηνο

 

Μόλις τώρα, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Νομιζω και η δικια μας μεχρι 7-8 μηνων ηθελε μεταμεσονυκτιο

 

Η δικιά μας άπαξ και άρχισε το βραδινό συμπλήρωμα με μπιμπερό κάπου στους 3 μήνες άρχισε να κοιμάται σερί 6-7 ώρες το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Μηπως ειχε πεινασει, οποτε και εκλαψε για να φαει? Δεν εχει αλλο τροπο να το δειξει.

Πολύ πιθανόν. Απλα, θέλαμε να δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα χωρίς θηλασμό. Τις πρώτες φορές, γκρίνιαζε. Οπότε την άφησα και κατάφερα να την κοιμήσω. Την τέταρτη φορά, μάλλον, πεινούσε. Γι' αυτό ήρθε και η γυναίκα μου μέσα.

πριν 2 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Πιθανο να πειναει εκεινη την ωρα.

 

Νομιζω και η δικια μας μεχρι 7-8 μηνων ηθελε μεταμεσονυκτιο... 

Εμάς είναι ήδη 14 μηνών. Γι' αυτό είπαμε ότι κάτι πρέπει να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι φαγανοί είμαστε. Απλά εγώ έχω ακόμα τον ίδιο μεταβολισμό που είχα πριν 20 χρόνια και διατηρούμαι σε φυσιολογικά κιλά, ενώ η σύζυγος πολλές φορές με κοιτάει να τρώω (και πιθανώς με βρίζει από μέσα της) για να διατηρεί τη σιλουέτα της :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

14 μηνών η δικιά μου κοπάναγε 300 ml frisomel για βραδινό και πιθανότατα να είχε φάει δεύτερο απογευματινό κατά τις 7-8...

Λογικο ειναι να κοιμαται τοσες ωρες σερι, αφου εχει φαει τον αγλεορα :p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
13 minutes ago, hypnz said:

Από τη Δευτέρα πηγαίνουμε τον πιτσιρίκο στο παιδικό. Πέμπτη σήμερα και δε λέει να προσαρμοστεί. Άντε καλημέρα.

 

6 εβδομάδες έκανε ο γιος μου. Και επειδή το έχω συζητήσει με γονείς έχει παιδιά που έκαναν και ένα χρόνο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H δικιά μου φέτος πρωτάκι. Δήλωσε αγχωμένη μήπως την πειράξει κάποιο μεγαλύτερο παιδί. Ελπίζω να μην χρειαστεί να εξηγήσω σε δάσκαλο και γονείς τι θα μπορούσα να κάνω εάν δεν μου το απαγόρευε η ανατροφή μου.

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι οι αρρώστιες βρίσκονται στην ημερήσια διάταξη. Κι εμείς το σκεφτήκαμε για παιδικό, αλλά δεν μου πάει η καρδιά. Είναι πολύ μικρούλα (18 μηνών).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H δικιά μου πήγε 3 ετών. Την πρώτη χρονιά μια φορά το μήνα κάτι κόλλαγε. Μέχρι και κοξάκι τσίμπησε. Τη δεύτερη χρονιά σαφώς καλύτερα και την τρίτη χρονιά σχεδόν τίποτα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραια κουβεντα πιασαμε στο ΠΟΘ ?

Κι εμεις τον ξεκινησαμε, ειναι 2 χρονων και ειναι πολυ ανετος. Οι δασκαλες ειπαν οτι ειναι πολυ λιγα τα παιδια που προσαρμοζονται τοσο γρηγορα. Θα δειξει σε μερικους μηνες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμεις την ξεκινησαμε περιπου 1.5. εκανε κανα 3μηνο μετα βρεφικο, Μετα περυσι παλι ολοκληρη σεζον μεταβρεφικο. Ποτε προβλημα οσον αφορα νεο σχολειο /νεες φατσες κλπ

 

Δουλευουμε και οι 2 οποτε ειναι μονοδρομος. Επισης τα πιτσιρικια παιζουν. Περνανε καλυτερα νομιζω εκει παρα σπιτι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

H δικιά μου πήγε 3 ετών. Την πρώτη χρονιά μια φορά το μήνα κάτι κόλλαγε. Μέχρι και κοξάκι τσίμπησε. Τη δεύτερη χρονιά σαφώς καλύτερα και την τρίτη χρονιά σχεδόν τίποτα.

Η μητέρα μου έλεγε της ξαδέρφης μου (πρώτη ξαδέρφη που έκανε παιδί) όταν ήταν να πάει ο μικρός της στον παιδικό πως το μια θα είναι σπίτι, μια στον παιδικό, λόγο των ασθενειών. Καλό είναι όμως, χτίζουν ανοσοποιητικό έτσι. Και πέρα από αυτό, το παιδί που έχει πάει από μικρό παιδικό φαίνεται. Συνήθως είναι πιο κοινωνικό μετέπειτα στο προ / νήπιο κλπ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Εμεις την ξεκινησαμε περιπου 1.5. εκανε κανα 3μηνο μετα βρεφικο, Μετα περυσι παλι ολοκληρη σεζον μεταβρεφικο. Ποτε προβλημα οσον αφορα νεο σχολειο /νεες φατσες κλπ

 

Δουλευουμε και οι 2 οποτε ειναι μονοδρομος. Επισης τα πιτσιρικια παιζουν. Περνανε καλυτερα νομιζω εκει παρα σπιτι.

Ισχύει. Αυτό είπα στη γυναίκα μου, όταν πήγα στον παιδικό και είδα τα παιδάκια να τρέχουν πάνω-κάτω. Αν δεν ήταν μικρή ακόμα, θα την πηγαίναμε.

Βέβαια, της είπα και το άλλο: αν δεν κοιμάται (σε περίοδο που ήταν σε έξαρση και ξυπνούσε 15 φορές το βράδυ), μετά από τόσο παιχνίδι και φωνές, στις 9, έχουμε πρόβλημα.

Ας μεταφερθούν στο οικείο νήμα. Είπαμε, Π.Ο.Θ. αλλά με μέτρο.....

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DEADLAZARUS said:

Να φανταστώ ότι οι αρρώστιες βρίσκονται στην ημερήσια διάταξη. Κι εμείς το σκεφτήκαμε για παιδικό, αλλά δεν μου πάει η καρδιά. Είναι πολύ μικρούλα (18 μηνών).

Οταν παει με το καλο, να υπολογιζεις τον πρωτο χρονο μια εβδομαδα να ειναι καλα και δυο να ειναι αρρωστος. Αναγκαιο κακο... Σα γιατρος το ενθαρρυνω. Σαν γονιος, οταν ερθει η ωρα μου, ξερω οτι θα βριζω τον τωρινο εαυτο μου... ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.