Jump to content



G.G. Porsche Cayman GT4 @ New Jersey Motorsports Park: Lightning 20/05/2018


Recommended Posts

Εγώ απλώς κάνω μια θλιβερή διαπίστωση, εννοείται ότι η ευχή μου είναι να συνεχιστεί το gathering!

 

Τι λέτε για την καινούργια πίστα που έβαλε ο jim στα mods για συνέχεια;

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Πολυ πιο θλιβερο ειναι σε πρωταθλημα να μην παταει ψυχη!

Μηπως καμια μαυρογατα?:p

Αρη το εκαψες το event.....τι τα θες τα ονοματα?:D

Γιατι τρεχει καποιο πρωταθλημα τωρα και δεν το ξερω?

Συμφωνω με το προηγουμενο ποστ σου, τα εχω πει εδω και χρονια αλλα υπηρχαν αντιρρησεις.

 

Βεβαια το πας λιγο μακρυα, δεν ενδιαφερομαστε ολοι να ασχοληθουμε  επαγγελματικα με το sim racing, θελουμε να εχουμε το σερβερ μας και να τρεχουμε αλλα για να γινει αυτο χρειαζομαστε κινητρο απο ενα σημειο και μετα.

Δεν αρκει το ελατε να τρεξουμε μια κυριακη η οποια αλλη μερα αποφασιζουμε.

 

Το rig δεν εχει δουλεψει απο τον περασμενο σεπτεμβριο... σκεφτομαι σοβαρα να το δωσω γιατι με αυτη την κατασταση μονο χορο πιανει και με κραταει μονο το competizione που θελω να το δω οταν βγει.

Ελπιζω οτι εκει θα βρω να κανω κατι με το καινουργιο συστημα γιατι σε αυτο το game αν δεν εισαι οργανωμενος δεν γινεται τιποτα οπως βλεπεις.

 

Στο racedepartment οι αγωνες ειναι αδιαφοροι, ειναι μικροι και στην ουσια κανεις hotlap μεχρι το τελος. Δεν εχει νοημα να ασχοληθεις ουτε με setup ουτε με στρατηγικη ουτε με τπτ, οι μισοι θα κανουν rage quit και θα τρεχεις μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

 

Στο racedepartment οι αγωνες ειναι αδιαφοροι, ειναι μικροι και στην ουσια κανεις hotlap μεχρι το τελος. Δεν εχει νοημα να ασχοληθεις ουτε με setup ουτε με στρατηγικη ουτε με τπτ, οι μισοι θα κανουν rage quit και θα τρεχεις μονος σου.

Στο RD σχεδον όλες τις φορές που έτρεξα είχα καποιον να τρέξω,γενικά ειναι ωραίο για χαλαρά καθημερινά.

 

Για εδώ όποιος θέλει και μπορεί να ασχοληθεί να στήσει ενα πρωταθληματάκι,νομίζω θαχει συμμετοχές,εγώ δεν έχω τον αναγκαίο χρόνο δυστυχως.

 

Επίσης,εχω βάλει κόμπο,το βράδυ θα κάνω και το ποστ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jumaru99 μπορείς να κάνεις κίνηση να συμμετέχουν τα παιδιά του f1 axion στο forum?

Τα παιδιά αυτά έχουν διάθεση από ότι έχω καταλάβει.

e7aa5eb0ecf8074e55eee52c7fab8baf.png

 

Επίσης που είναι οι @bill123 @konnos @sosna @wargasm

@Iceman87 @uhu, @SupernovaGR @thetsakvr46

:hmm:

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας για τον εαυτο μου μονο, κανω ενα γενικοτερο διαλλειμα απο το αθλημα απο τοτε που σταματησε το πρωταθλημα στην f1axion λογω αλλων υποχρεωσεων και γενικα κουρασης μετα απο σχεδον 1,5 γεματο χρονο στο sim racing. Τωρα δεν ξερω αν την κατασταση θα βοηθησει καθολου η κατ ατομο "ανακριση", αλλα απο την αλλη δεν ξερω και γιατι υπαρχει τετοια αποχη απο τα gatherings, που προσωπικα θεωρω πως μονο fun μπορει να ειναι σαν εμπειρια...

Έγινε επεξεργασία από SupernovaGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δηλώσει από παλιά, Κυριακή είναι αδύνατο να μπω εδώ και 2 χρόνια περίπου.
Ωστόσο θα συμφωνήσω με την άποψη πιο πάνω για τα πρωταθλήματα, είναι αρκετά πιο ενδιαφέρον, το πρωτάθλημα, με ομάδα, προπονήσεις της ομάδας με discord κτλ.


Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjim Με έχει απασχολήσει αρκετά το θέμα μας. Γιατί από τη μία βλέπω "ενδιαφέρον" αλλά από την άλλη μια διστακτικότητα; Δεν ξέρω πως να το προσδιορίσω.

Το βραδάκι ορμώμενος από την γενικότερη εικόνα σήμερα και όχι μόνο, θα σας έχω μια πρόταση με βάση όσων ειπώθηκαν.

 

Υ.Γ: @SupernovaGR Δεν είναι ρε συ "ανάκριση", αλλά προτροπή για συζήτηση. Δυστυχώς δεν τοποθετούμαστε αρκετοί και όταν ρωτάμε τι πάει στραβά δεν έχουμε απαντήσεις.

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα και εγώ διάλειμμα μετά το πρωτάθλημα της axion, άλλα Κυριακές τρέχω σε ξένο πρωτάθλημα πλέον, τελείως χαλαρά με αυτοκίνητο που ξέρω και έχω έτοιμα σεταπ.

Ή αν βρω χρόνο μέσα στη βδομάδα μπαίνω πάλι με το αυτοκίνητο που ξέρω σε κανέναν public server μαζί με παρέα για να χτυπηθούμε.

 Όσο καλοκαιριαζει θα δυσκολεύει ακόμα και εκείνη η συμμετοχή.

 

Τα gatherings αν και έτρεξα σε λίγους σχετικά αγώνες ήταν καλή εμπειρία άλλα δεν νομίζω ότι θα με κρατούσε παραπάνω από 6μηνο.. Όχι λόγω παρέας άλλα γτ καταντάει κουραστικό για μένα κάθε βδομάδα να ψάχνω πως δουλεύει ένα αυτοκίνητο από τη στιγμή που δεν υπάρχει ο απαραίτητος χρόνος. 

 

Αν γίνει κάτι σε πρωταθληματακι, καθημερινές, που να μην είναι μεγαλύτερο από 4-5 αγώνες πολύ πιθανό να μπω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjim@jumaru99 τι να σας πω παιδια ισως να επεσα θυμα της ασαφειας του γραπτου λογου, απλα ετσι μου φανηκε. αλλα ναι γενικα προσωπικα ειμαι ανοιχτος σε συζητηση για να βρεθει λυση στο προβλημα που ξεκαθαρα υπαρχει για τους περισσοτερους, εξαλλου στην τελικη ολοι καλα θελουμε να περασουμε. ο λογος για τον οποιο δεν ειχα τοποθετηθει ηταν επειδη η εμπειρια μου ηταν σχετικα μικρη τοσο στο sim racing γενικα, οσο και σε αυτη την κοινοτητα συγκεκριμενα, και το τελευταιο που θα θελα ειναι να παρερμηνευσω ατομα και καταστασεις.

Έγινε επεξεργασία από SupernovaGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω τρεξίματα εκτός πίστας και γι αυτό έχω χαθεί.

Συνήθως η όρεξη μου φεύγει και μετά μου ξαναέρχεται αναλόγως και των προσωπικών υποχρεώσεων.?

Μέσα στο καλοκαίρι ίσως το ξαναπιάσω απο τέλη ιουλίου και μετά.

Έχοντας καλώς των πραγμάτων απ τη νέα χειμερινή σεζόν ελπίζω να επιστρέψω στις τακτικές εβδομαδιαίες συναντήσεις. 

Να προχωρήσει και το competizione να δούμε και τπτ fresh

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, Κυριακή απλώς δεν μπορώ. Κατ εξαίρεση μπορεί να είμαι στο σπίτι ή διαθέσιμος, αλλά κατά 90% δεν είμαι, και ιδίως καλοκαίρι. Η αλήθεια είναι ότι έχω κόψει πολύ το παιχνίδι τελευταία και μπαίνω πολύ αραιά για να ξεκα€;+'ω έτσι νοσταλγικά. Θα μου ξανάρθει συντομα, το νιώθω. Το F1axion ήταν απαιτητικό και δε μου άφησε πολύ χρόνο για μαζευτήρι.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.