Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Νεκρολάζαρε...δεν θα το προπαραγείλεις; ποτέ; εστω και στο 20αρικο; εκτιμώ πως θα το παρεις και τούτο για να δεις κάτι καινουργιο και αφού το 90% των παιχτών θα έχει εγκαταλείψει τα προηγούμενα...Αν είχε DLC στα 60 ευρώ και γω μαζί σου...Αλλά γιατί να περιμένω 2 χρόνια να πέσει στα 20 ή λιγότερο; Τώρα εχει στα 36 ευρώ νομίζω.

Αναφορικα με το ότι δεν σε βάζει στην εποχή του Β ΠΠ ενδέχεται να οφείλεται και στην πίστα...Ας δούμε αφρική, αρδένες, στάλιγκραντ (δεν θυμάμαι τώρα ποιες πίστες έχουν ανακοινώσει...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον αρέσει το αγοράζει και σε όποιον δεν, απλά το προσπερνάει. Για μένα που είμαι εντελώς casual παίκτης και θα μπω να παίξω 2-3 ώρες και αυτό όχι κάθε μέρα, προκειμένου να κάθομαι και να κοιτάζω σήριαλ στο χαζοκούτι, το παιχνίδι απλά τα σπάει. Αυτή τέλος πάντων είναι και η δική μου φιλοσοφία. Με πολύ απλά λόγια αυτά που ζητάω εγώ σε ενα game τα βρίσκω στο Battlefield και με το παραπάνω. Σε αυτή την βαση, κανένα BF δεν με έχει απογοητεύσει. Ναι έχω δοκιμάσει και άλλα fps παιχνίδια άλλα τίποτα. Το κλικ που μου κάνει η σειρά δεν το βρίσκω πουθενά αλλού. 

Edit: Προφανώς και δεν κατακρίνω κανέναν για τις προτιμήσεις του και τον τρόπο που βλέπει το καθε παιχνίδι. Ο καθένας έχει το δίκιο του, ανάλογα τις προτιμήσεις του.

 

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου θυμιζει reskined bf4.

Τα χρωματα ειναι arcade δεν υπαρχει ρεαλισμος ουτε στο ματι ουτε πουθενα.

 

P.s μην γραφετε για competitive mode γιατι γελαω μονος μου και με κοροιδευουν.

Ουτε υπαρχει τετοιο mode ουτε ειστε competitive.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πάρουμε στα σοβαρά την άποψη κάποιου που έχει 2k subs;

 

Όπως είπε και ο @black66.gr περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

Κι εγώ απολίθωμα είμαι παίζω από το BF2, αλλά ότι μου δίνει το franchise δε μου το έχει δώσει κανένα άλλο.

 

Ούτε έχω ψευδαισθήσεις ότι θα ξαναβγεί BF2. Αν περίμενα κάτι τέτοιο δε θα έπαιζα κανένα BF από Bad Company κι έπειτα.

 

Το να χαρακτηρίζετε "πρόβατα" όποιον δε συμφωνεί μαζί σας δε θα οδηγήσει πουθενά δυστυχώς. Ούτε κατά τη γνώμη μου έχουν θέση στο νήμα τα κατεβατά γκρίνιας και κατήφειας. Ξεπερνούν νομίζω την έκφραση γνώμης και απλά αναμασούν τα ίδια και τα ίδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να εχει καποιος αποψη πρεπει να εχει ενα συγκεκριμενο αριθμο subs?

 

Πολυ ωραια λογικη.

 

Μηπως θες να σου βαλω κ την αποψη του  Worth A Buy που εχει πολυ περισσοτερους?

 

Ή μηπως θα πρεπει να κατεβαζω αμασητα οτι μου λεει ο καθε πληρωμενος content creator?

 

Το οτι ειναι ιστορικα ανακριβες σαν παιχνιδι και οτι βαζουν τα μικρα τους κοριτσακια σαν ασπιδες για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα θα πρεπει να το δεχτω σαν κατι trivial?

 

Και αντε κ το μασησα, το οτι μια εταιρια φτυνει στα μουτρα ενα μεγαλο μερος του αγοραστικου της κοινου επανειλημμένα(βλ. Battlefront, Mass Efferct) θα πρεπει να το επικροτησω  κ αυτο?

 

Οχι φιλε μου.

 

Δικαιωμα σου να παιζεις οτι θελεις κ να αγοραζεις επισης οτι θελεις. Μην ερθεις ομως σε 1-2 χρονακια κ γκρινιαξεις για τα σκουπιδια που θα σου πουλανε για ΑΑΑ τιτλους...γιατι κ εσυ θα εχεις βαλει το δικο σου λιθαρακι.

 

Μεγαλωσα με BF κ πραγματικα λυπαμαι με την καταντια του franchise. Και αν δεν μπορω να αποφυγω ενα "βιασμο" δεν θα κατσω να τον ευχαριστηθω...απλα θα βαλω τσιγγινο σωβρακακι κ τουλαχιστον θα φωναξω για την αποπειρα βιασμου.

 

Φιλικα παντα :)

 

(ελπιζω πραγματικα οσοι το παρετε να το ευχαριστηθειτε)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχουν σημασια τα subs δεν μπορει να εχει αποψη καποιος εχει δεν εχει subs ? Και απο την αλλη ειδαμε και αυτους που εχουν χιλιαδες subs πως

αλλαζουν γνωμη μετα απο 1-2 χρονια αυτους πρεπει να τους παρουμε στα σοβαρα ? Για να μην πουμε για πληρωμενα video απο την ΕΑ τιποτα...

 

Ζητησε κανεις BF2 απλα ζηταμε οταν ενα πραγμα εχει φτιαχτει μετα απο patch στο patch και χιλιαδες ωρες στο CTE να το δουμε και στο επομενο παιχνιδι

δεν χρειαζεται σε καθε τιτλο νομιζω να κανουν πειραματα και αντε παλι απο την αρχη. Ας φτιαξουν ενα σωστο παιχνιδι να μην υπαρχουν κατεβατα γκρινιας.

Περι προβατων ειτε το πει καποιος ειτε οχι υπαρχουν γεγονοτα αυτα ειναι που χαρακτηριζουν καποιον. Μην βαραμε αυτον που κανει την διαπιστωση.

 

Εγω δεν συμφωνω μετα περι ορεξεως ναι μεν ο καθενας κανει οτι θελει βεβαια αλλα ειναι σαν να πεταμε τις ωρες που εχουμε ασχοληθει με την σειρα στα

σκουπιδια αν οι βετερανοι δεν εχουν λογο ποιος εχει αυτος που πηρε το BF1 ως πρωτο του BF αυτος εχει αποψη για το πως θα επρεπε να ειναι το παιχνιδι ?

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μπορεί να έχει όποιος θέλει, θα μου επιτρέψετε όμως να δίνω και βάρος σε κάθε άποψη.

 

Αν νομίζετε ότι κάποιος με 2Κ subs έχει το ίδιο βάρος με xfactor, battlenonsense και luetin, δικαίωμά σας.

 

@Proteas

Όποιος δεν έχει κοντή μνήμη θυμάται τι έγραφες για το BFH, το οποίο ήταν η πιο money grabbing κίνηση της EA στο franchise και πως άλλαξες ξαφνικά ρότα από BF1 και μετά.

 

Πώς κάποιος που πήρε και στήριξε το BFH δεν είναι πρόβατο, αλλά είναι όποιος πήρε το BF1 (που είναι τουλάχιστον Battlefield ) είναι απορίας άξιο.

 

Εγώ δε λέω ότι είναι κανείς πρόβατο, ο καθένας από τους συμμετέχοντες στο νήμα έχει μια γνώμη επειδή κάποια πράγματα του αρέσουν ή όχι.

 

Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει η προπαγάνδα και η προσπάθεια επιβολής γνώμης που παρατηρώ στο νήμα.

 

Και ο @DEADLAZARUS δε βλέπω να έχει θετική γνώμη, αλλά ούτε προσπαθεί να επηρεάσει ούτε επιτίθεται σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος επιτιθεται? Με τα παιδια εδω γνωριζόμαστε χροοοονια ολοκληρα γιαυτο κ εχουμε την ανεση να μιλαμε οπως μιλαμε...

 

Εχουμε πει ουκ ολιγες φορες οτι με τον παρα του ο καθεις κανει οτι θελει.

 

Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι απο το 3 κ μετα το franchise ειναι για τα σκουπιδια. Κ ναι κ εγω εχω συνεισφέρει αγοραζοντας το 4 πχ σε αυτη την καταντια(το 1 μου το εκαναν δωρο ? )

 

Πηγαινε λιγο πισω στο χρονο κ δες τι λεγανε οι εν λογω content creators(με εξαιρεση τον luetin που τον σεβομαι) για το BF1 και τι παιχνιδι παραλαβαμε...

 

Κ το ωραιο ειναι οτι το εκραζαν μετα κ το γυρισανε σε bf4, bf3...για να γελανε κ οι πετρες δηλαδη

 

Αν εσυ θες να εισαι πρωτο βαγονι στο hype train ξαναλεω ειναι δικαιωμα σου, οπως κ δικαιωμα μου ειναι να σου λεω οτι δεν ειναι στραβος ο γιαλος αλλά εμεις αρμενιζουμε στραβα.

 

Μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας κ μετα κλαιμε για την ποιοτητα των παιχνιδιων που μας πασαρουν 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

:hehe:

4:07-4:30 κλαιω ακομα ? ασε που σε ολο το video τους εχει κανει αυτο που πραγματικα εχουν γινει σκουπιδια και τιποτα αλλο, ολα για το χρημα.

Οχι απλα πρεπει να τον παρουμε στα σοβαρα (btw 5K subs :p) εχει αποψη και λεει αληθειες εξω απο τα δοντια που οπως παντα...πονανε.

 

@dfk_7677

Να σου πω ακριβως τι ειπα για το BFH γιατι δεν εχω μνημη χρυσοψαρου ουτε αλλαζω γνωμη οποτε φυσαει ο ανεμος ουτε λεω και γραφω πραγματα

που δεν εχουν βαση και στοιχεια. Ναι το πηρα το BFH και εχω πει τα εξης. "Ειναι ενα ωραιο παιχνιδι που δεν θα επρεπε να λεγετε BF γιατι δεν ειναι

και αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που δεν πηγε καλα. Αν το ελεγαν απλα Hardline θα πηγαινε καλυτερα."

 

Ηξερα τι αγοραζα και τι θα επαιζα για μενα ηταν ενα διαλειμμα απο την σειρα ΒF και ποτε δεν ειπα οτι ειναι Battlefield το Hardline

πως θα μπορουσα αλλωστε να το πω οταν παιζεις ενα παιχνιδι με θεμα αστυνομους και κλεφτες...

 

Προπαγανδα και προσπαθεια επιβολης γνωμης οποιος εχει αλλη αποψη η οποια πορευεται απο τα γεγονοτα ? Να τα ξαναπω. Η αληθεια ποναει και

να μην βαραμε αυτον που κανει την διαπιστωση. Ουτε πιασαμε κανεναν απο τα μαλλια του βαλαμε το μαχαιρι στο λαιμο και του ειπαμε μην το παρεις.

Θες να παρεις ενα σπασμενο ιστορικα ανακριβες με πολιτικη προπαγανδα της εποχης μας παιχνιδι ποιος ειμαι εγω που θα σου πω τι θα κανεις τα λεφτα σου ?

 

Και κατι οφ τοπικ γιατι εσυ και ο Lazy γραφετε με κενα στα κειμενα σας ειστε απο κινητα τπτ ???

Link to comment
Share on other sites

@Proteas βρετανικο χιουμορ στα καλυτερα του. Αυτον τον luetin κ τον WorthABuy πραγματικα χαιρομαι να τους ακουω.

 

Δυστυχως οσο πανε τετοια καναλια ολο κ λιγοστευουν

 

edit: Γραφω οπως μιλαω...αργα κ με παυσεις(προσπαθω να σκεφτομαι πριν μιλησω/γραψω) ?:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιός νοιάστηκε για τον καθένα που λέει την γνώμη του στο youtube. Αυτοί ξέρουν να τα παίρνουν και καλά κάνουν. Αν εμένα μου αρέσει και πάνω από όλα με διασκεδάζει αυτό που κάνω τοτε χέστηκα για την γνώμη του καθενός. Τον μόνο που ρωτάω αν μου αρέσει και την βρίσκω με ενα προϊόν είναι ο εαυτός μου και κανέναν άλλον. Το παιχνίδι θα το αγοράσω με όλα τα γνωστά και ίσως και κάποια λίγα άγνωστα προβλήματά του, αλλά πάνω από όλα επειδή είναι battlefield θα το πάρω με κλειστά μάτια. Με γειά μου. ?

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ο rigo δεν θα επρεπε να μιλαει αφου δεν εχει καιθολου subs.

Οση βαρυτητα εχει η γνωμη των παιδιων εδω μεσα και οχι μονο εχει και η γνωμη του καθε αμπαλου που πηρε μικροφωνο και καμερα και την εβγαλε στο youtube.

Η μονη διαφορα ειναι αυτη και τιποτα αλλο.

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Οριστε τι ελεγα 2/4/15 για το Hardline https://www.thelab.gr/forums/topic/134420-battlefield-hardline/?page=13&tab=comments#comment-2148191

@Lazy Dog Tον χαρηκα γιατι δεν χαριστηκε τα ειπε οπως ακριβως ειναι τα πραγματα.

@black66.gr Μην ακους κανενα και πραγματικα ευχομαι να περασεις καλα με το παιχνιδι.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι @fatalara, δεν έχει βαρύτητα η γνώμη κάποιου όπως του @Proteas γιατί είναι φανερά προκατειλημμένος όταν λέει ότι αξίζει να δώσουμε 60€ στην EA για να παίξουμε Hardline, μια κατάφορη προσπάθεια εξαπάτησης του community, αλλά όχι στο BFV γιατί είναι ιστορικά ανακριβές και έχει πολιτική προπαγάνδα χωρίς καν να έχει παίξει την alpha. Είναι game και όχι ιστορικό βιβλίο. Για όποιον βέβαια αυτά είναι σημαντικά αυτά όταν παίζει games, να μην το πάρει, πρώτος εγώ το λέω.

 

Αν πας σε 2 γιατρούς έναν με χιλιάδες ευχαριστημένους ασθενείς και έναν άγνωστο, δε νομίζω να δώσεις τη ίδια βαρύτητα στη γνώμη τους.

 

Δεν έβαλα video στο νήμα με westie ή άλλους πληρωμένους content creators, αλλά από xfactor (παράτησε BF1), luetin (κριτικός απέναντι στα bf) και battlenonsense (βετεράνος).  Αντικειμενικοί, που αναφέρουν θετικά και αρνητικά, ώστε κάποιος που δε γνωρίζει να έχει μια πρώτη άποψη.

 

Αλλά σίγουρα μπορεί να προτιμήσει τη γνώμη ενός αγνώστου YouTuber, που φωνασκεί BFV is for kids.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβαλλω αν καθησες να ακουσεις σε τι ακριβως αναφερεται στο βιντεο που εβαλα παραπανω....

 

Εδω ειμαστε για να ακουμε σε λιγο καιρο τα παραπονα των ιδιων content creators....αφου ομως πρωτα με τον τροπο τους αυτοι κ πολλοι αλλοι θα εχουν σπρωξει την πλειοψηφια να αγορασει το ιδιο παιχνιδι που τοτε θα κραζουν....το εχουμε ξαναδει το εργο παρα μα παρα πολλες φορες...

Προσωπικα θα μπορουσα να κανω στην ακρη ΟΛΑ τα στραβα κ να του εδινα μια ευκαιρια...αλλά λεφτα σε καποιον που λεει "ναι εχω παραποιήσει καποια πραγματα αλλά αν σου αρεσει παρτο αν δεν σου αρεσει δεν μου καιγεται καρφι" εγω δεν δινω

 

Και ιδιαιτερα οταν τον εχω στηριξει την τελευταια δεκαετια

 

Αν το ελεγα αυτο στους πελατες μου, απο τους οποιους ζω, σε λιγο καιρο θα ημουν με το sniper rifle για να σταυρωσω πελατη

Δεν ειναι κακο να ακουγεται και μια αλλη φωνη εστω κ αν δεν μας αρεσει ή δεν κατανοουμε σε τι αναφερεται

 

Αυτα απο εμενα. Δεν θα σας ενοχλησω ξανα σε αυτο το νημα κ δινω τον λογο μου :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αστο, φαινεται ποιος ειναι προκατειλημμενος με ποιον. Ολα ειναι γραμμενα ποιο πανω φυσικα ομως δεν θελεις να τα δεις.

Ειπα δεν ειναι Battlefield ειπα το πηρα για διαλειμμα και επιμενεις να φωνασκεις ποιον προσπαθεις να πεισεις ?

Ειπα

πριν 2 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Θες να παρεις ενα σπασμενο ιστορικα ανακριβες με πολιτικη προπαγανδα της εποχης μας παιχνιδι

Παλι απομονωνεις οτι σε συμφερει. Δεν με ενοχλει τοσο ενα μη ιστορικα ακριβες παιχνιδι η αν η εταιρια προσπαθει να περασει 

πολιτικα μηνυματα τοσο οσο με το αν το παιχνιδι ειναι σπασμενο για αυτο και το βαζω το σπασμενο πρωτο στην προταση μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως και ειναι σημαντικα.

Τα φανταρια δεν εκαναν καστομιες στις στολες τους ουτε πανω τους.

Δεν χιονιζει με ηλιο. Ο ηλιος δεν σε ενοχλει στα ματια παρα μονο αν τον κοιτας.

Ο οδηγος δεν μπορει ταυτοχρονα να οδηγει, πυροβολει και να κανει repair.

Και αλλα πολλα που εχουμε πει ενα σωρο φορες.

Μεχρι να φτιαχτουν αυτα ναι ειναι για παιδακια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ρε ξεφύγετε από τις θεωρητικές παπαράντζες και κοιτάξτε να ευχαριστηθείτε το παιχνίδι. Άλλωστε πόσα παιχνίδια υπάρχουν εκεί έξω με οχήματα, άρματα, τραίνα, καράβια, αεροπλάνα, αερόστατα, άλογα, ελικόπτερα κλπ όλα μάχιμα εκτός το πεζικό που να είναι τόσο συναρπαστικά και με τέτοιες γραφικάρες; 

Και κολλάτε στις ιστορικές ανακρίβειες και πολιτικές προπαγάνδες; ΕΛΕΟΣ. 

Προσωπικά χέστηκα αν δεν υπάρχουν σβάστικες, ή οι γυναίκες είναι πιο μάχιμες από ότι ήταν στην πραγματικότητα. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα χαμος που εχει γινει. Αφου αποεμας εδω κανεις δεν ξερει πως ακριβως θα ειναι το παιχνιδι γιατι πλακωνεστε? Με το νου πλουταινει η κορη κ ετσι? 

 

ΥΓ μπορει το V να ειναι BF1 χωρις suppression/behemoths/elites αεροπλανα/τανκ χωρις απειρα πυρομαχικα και χωρις 2-3 αλλες πιπες? αν ηταν θα επαιζα φουλ... ειδωμεν ομως... 

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.