Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 47 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Δλδ οι βετερανοι τι ακριβως θελουν? gameplay quake 3 arena με γραφικα BF V?

Μα οι βετεράνοι τα έχουν ήδη τα παίζουν και τα ευχαριστιούνται τα games που γουστάρουν. Γιατί να πάνε σε άλλα; 

Να είσαι σίγουρος ότι αν οι εταιρίες που παράγουν τα παιχνίδια ήθελαν να κρατήσουν μόνο τους βετεράνους τους θα το είχαν κάνει και με λιγότερα έξοδα άλλα και πολύ πιο εύκολα. Καλώς ή κακώς όμως θέλουν ολο και περισσότερους και καινούργιους παίκτες και να διευρύνουν συνεχώς την player base τους. Όλα αυτά στον βωμό του κέρδους φυσικά.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν υπάρχει λόγος για εκατέρωθεν αντιπαραθέσεις.

Προσωπικά, απεχθάνομαι το politically correctness που πάνε να περάσουν. Απαιτώ ιστορική ακρίβεια και όχι μια πολυφυλετική σαλάτα. 

Το θέμα είναι πως και το gameplay δεν μ ' ενθουσίασε. Βελτιώσεις μπορούν και πρέπει να υπάρξουν. 

Στα θετικά, η αφαίρεση του καρκινοsuppression και του sweet spot. 

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

@dfk_7677 To ποιος προσπαθει να βουλωσει στοματα αν καποιος που δεν πρεπει να μιλαει εισαι εσυ αστο. Εγω μιλαω με γεγονοτα και επιχερηματα.

Εσυ απαντας οπου σε παιρνει και οπου οχι αλλαζεις η κοβεις λεξεις και προτασεις. Τελευταιο παραδειγμα ειναι η "απειλη" σου οτι θα ανατρεξεις στα

μηνυματα μου στο νημα του BF4. Καντο και δες ποιο ειναι το πρωτο μηνυμα μου 8 μερες μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου και τι λεει...

 

@black66.gr Oχι φιλε μου δεν ειναι η αλλαγες που εχουμε θεμα ειναι το πως γινονται αυτες η αλλαγες. Οταν εχεις καταφερει να φτιαξεις κατι μετα 

απο 45  patch! και το αλλαζεις αυτο με κατι νεο στο επομενο παιχνιδι και θελει αλλα 45 patch η δεν το φτιαχνεις και ποτε τοτε υπαρχει προβλημα.

Εσυ ο ιδιος εχεις πει οτι συνεχιζεις και παιζεις BFBC και οτι δοκιμασες να παιξεις ΒF3/4 και δεν μπορεσες σκεψου τα γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα. Τι ειναι αυτο που σου αρεσει και παιζεις Bad company και οχι ΒF3/4 ?

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Στα θετικά, η αφαίρεση του καρκινοsuppression και του sweet spot. 

7 χρονια και 4 παιχνιδια μετα και ολοι μα ολοι να φωναζουν για αυτο επιτελους το "φτιαχνουν".

Πες μου πρεπει να αισθανεται καποιος που το εφαγε τοσα χρονια στην μαπα και δεν τον ακουγαν...

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

7 χρονια και 4 παιχνιδια μετα και ολοι μα ολοι να φωναζουν για αυτο επιτελους το "φτιαχνουν".

Πες μου πρεπει να αισθανεται καποιος που το εφαγε τοσα χρονια στην μαπα και δεν τον ακουγαν...

Έχεις δίκιο, αλλά από τα γραφόμενά σου προκύπτει μια πικρία. Δεν σε κατηγορώ, προς θεού, απλά βρίσκω κάπως υπερβολική τη θεώρηση του ''στραβού γιαλού'' της σειράς. 

Δεν είμαι βετεράνος (πρώτο μου bf το 1 κι έπιασα fps online game μετά από 12 χρόνια). 

Νομίζω ότι, οι περισσότεροι τουλάχιστον, ξέρουμε τι θέλουμε από ένα τέτοιο παιχνίδι. Πίστη απεικόνιση της ατμόσφαιρας του Β' ΠΠ (με έμφαση στην ιστορική ακρίβεια), αληθινές στολές (και όχι πανηγυριώτικες ραμποειδείς-τζεϊσοναντιγονιδικές κολεξιόν), επιβράβευση της ικανότητας του κάθε παίκτη στο σημάδι (εννοείται πως κάθε όπλο είναι διαφορετικό) χωρίς sweet spot και άλλα τεχνητά βοηθήματα, συνετή και ρεαλιστική χρήση αρμάτων και βομβαρδιστικών. 

Όχι animation των 5 δευτερολέπτων (medic revives), όχι κατάχρηση των χειροβομβίδων-flare guns, όχι promoting των, πάσης φύσεως, campers. Αυτά..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2018 at 6:58 ΜΜ, το μέλος black66.gr έγραψε:

Κατά πάσα πιθανότητα το κράξιμο και η κουβέντα από έκδοση σε έκδοση του bf γίνεται, γιατί μεταξύ τους υπάρχει διαφοροποίηση σε κάποια σημεία. Αυτό ειναι που ξενίζει τους περισσότερους. Αυτό ομως είναι για μένα και το μεγάλο ατού της σειρας να μένει πάντα στο προσκήνιο φρέσκια χωρίς να ξεπερνιέται. Σε πολλούς δεν αρέσουν οι αλλαγές που γίνονται άλλα από ότι φαίνεται οι περισσότεροι τις θέλουν ή τουλάχιστον δεν τους ενοχλούν όπως εμένα για παράδειγμα και προσαρμόζονται. Δοκίμασα να γυρίσω πισω από το 1 και να παίξω το 3 και το 4 πάλι άλλα δεν μπόρεσαν να με κρατήσουν πάλι. Το μόνο που μου αρέσει να παίζω ακόμα είναι το bfbc2 Vietnam και αυτό μόνο για την ατμόσφαιρα και πάνω από όλα για την μουσική του. 

 

 

Creedence Clearwater Revival - Fortunate Son

έχει ακόμα κόσμο στο online???

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

Νομίζω ότι, οι περισσότεροι τουλάχιστον, ξέρουμε τι θέλουμε από ένα τέτοιο παιχνίδι. Πίστη απεικόνιση της ατμόσφαιρας του Β' ΠΠ (με έμφαση στην ιστορική ακρίβεια), αληθινές στολές (και όχι πανηγυριώτικες ραμποειδείς-τζεϊσοναντιγονιδικές κολεξιόν), επιβράβευση της ικανότητας του κάθε παίκτη στο σημάδι (εννοείται πως κάθε όπλο είναι διαφορετικό) χωρίς sweet spot και άλλα τεχνητά βοηθήματα, συνετή και ρεαλιστική χρήση αρμάτων και βομβαρδιστικών. 

Όχι animation των 5 δευτερολέπτων (medic revives), όχι κατάχρηση των χειροβομβίδων-flare guns, όχι promoting των, πάσης φύσεως, campers. Αυτά..

Post Scriptum δηλαδη :laughing:

 

ή αλλιως οπως θα επρεπε να ειναι ενα παιχνιδι σαν το BF.

 

Κακα τα ψεμματα αλλαζουν οι καιροι, ηλικιακα μεγαλωνει ενα μεγαλο κομματι του player base και ισως δεν μπορει ή κ δεν θελει να συμβαδισει με τη νεα γενια

 

Εχει αλλαξει κ η βιομηχανια παιχνιδιων κ πια ολα θυσιαζονται στο βωμο του ευκολου κ γρηγορου κερδους...κ μην ξεχναμε οτι παιχτες που πρωτο επιασαν bf απο το τελος του 4 κ μετα δεν μπορουν να ζητουν τα ιδια(γιατι δεν εχουν εμπειριες απο πρωιμες εποχες) και ισως βολευονται κ με λιγοτερα για τον ιδιο λογο

 

Εγω δεν μπορω να κρυψω την πικρια μου(κ τα νευρα μου) για τη σειρα BF, και το πως την κατάντησε η ΕΑ(οπως εχει κανει κ με αλλους μεγαλους τιτλους)

Ελπιζω να ειναι μια μικρη παρενθεση κ να δουμε στο μελλον κατι διαφορετικο...back to basics ενα πραγμα.

 

Μπορει βεβαια να αλλαξουν τα πραγματα μεχρι το launch κ να μιλαμε τοτε σε αλλη βαση...ίδωμεν :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Post Scriptum δηλαδη :laughing:

 

ή αλλιως οπως θα επρεπε να ειναι ενα παιχνιδι σαν το BF.

 

Αν ο κόσμος του BF θέλει να είναι σαν το Post Scriptum, τότε θα παίξει Post Scriptum. Αλλά νομίζω ότι αυτό ταιριάζει περισσότερο στον κόσμο του Arma, ή όπως είπες σε αυτούς που μπορεί να ξεκίνησαν από BF και είναι τώρα κάποιας ηλικίας και τα αντανακλαστικά τους δεν τους βοηθάνε και τόσο σε ένα πιο fast paced game.

 

Η γνώμη μου είναι ότι το back to basics δε θα δουλέψει (βλ. Battalion 1944) ειδικά από κάποιο indie studio, γιατί όλοι μπορεί να αναπολούν αυτά που τους άρεσαν τόσο κάποτε, αλλά ταυτόχρονα θέλουν κάτι καινούριο, κάτι διαφορετικό, κάτι περισσότερο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

 

Αν ο κόσμος του BF θέλει να είναι σαν το Post Scriptum, τότε θα παίξει Post Scriptum. Αλλά νομίζω ότι αυτό ταιριάζει περισσότερο στον κόσμο του Arma, ή όπως είπες σε αυτούς που μπορεί να ξεκίνησαν από BF και είναι τώρα κάποιας ηλικίας και τα αντανακλαστικά τους δεν τους βοηθάνε και τόσο σε ένα πιο fast paced game.

 

Η γνώμη μου είναι ότι το back to basics δε θα δουλέψει (βλ. Battalion 1944) ειδικά από κάποιο indie studio, γιατί όλοι μπορεί να αναπολούν αυτά που τους άρεσαν τόσο κάποτε, αλλά ταυτόχρονα θέλουν κάτι καινούριο, κάτι διαφορετικό, κάτι περισσότερο.

Εγώ πάντως όσο γερνάω τόσο καλύτερος γίνομαι τέκνο μου. ?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

οσο καλυτερος κ να γινεσαι σε κινηση positioning τα αντανάκλαστικα δεν ειναι τα ιδια. το βλεπω κ σε μενα... το ξερω οτι κανεις πλακα αλλα ειναι fact δυστυχως

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Εχω γνωστο κοντα στα 60 που αν τον δεις να παιζει BF ή CSGO θα τρεχεις να κρυφτεις :hehe:

 

Απο ενα σημειο κ μετα ειναι muscle memory...ιδιαιτερα αν το ασκεις το "αθλημα" συχνα

 

Αλλο εννοουσα στην αναφορα μου για το ηλικιακό...μεγαλωνοντας πολλοι ζητουν κατι διαφορετικο ή γινονται πιο rigid κ δεν μπορουν να  προσαρμοστουν με την ιδια ευκολια

 

ή μπορουν λογω εμπειριας να διακρινουν τα λαθη που γινονται(εκουσια/ακουσια) απο την εκαστοτε εταιρια νωριτερα κ ισως γιαυτο κ να χαρακτηριζονται γκρινιαρηδες :shifty:

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

ή μπορουν λογω εμπειριας να διακρινουν τα λαθη που γινονται(εκουσια/ακουσια) απο την εκαστοτε εταιρια νωριτερα κ ισως γιαυτο κ να χαρακτηριζονται γκρινιαρηδες :shifty:

 

Έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι που γράφουν στο συγκεκριμένο νήμα, αλλά και σε νήματα άλλων game του franchise, κάνουν κριτική και βλέπουν τα λάθη, εκούσια και ακούσια, που κάνει η DICE. Απλά κάποιοι λένε, οκ το παιχνίδι αυτό δεν είναι πια για μένα γιατί θα μου σπάσει να νεύρα παρά θα μου προσφέρει ευχαρίστηση και οφείλουν στον εαυτό τους να βρουν κάτι άλλο, άλλοι πάλι δέχονται αυτά τα λάθη και το παίζουν όπως είναι θέλοντας βέβαια να βελτιωθεί και προσφέροντας feedback με όποια βαρύτητα μπορεί να έχει το feedback ενός ατόμου (όσο μια ψήφος στις εκλογές πιθανότατα).

 

Ευτυχώς για όλους εμάς τους gamers, σήμερα βγαίνουν πάρα πολλά games, οπότε ο κάθε απογοητευμένος από αυτή τη σειρά μπορεί να βρει κάτι άλλο καλύτερο γι' αυτόν. Πολλοί το έχουν γυρίσει σε PUBG, άλλοι περιμένουν το Post Scriptum και άλλοι το WW3.

 

Η DICE και οι EA είναι αυτές που είναι και δε αλλάξουν επειδή το θέλουμε εμείς, που, μην ξεγελιώμαστε, είμαστε μια μικρή μειοψηφία. Το BF1 πούλησε 25M και ήταν κατά τη γνώμη μου η μεγαλύτερη εμπορική επιτυχία στη σειρά.  Ίσως επειδή ήταν ιστορικά ακριβές ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.