Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Μολις τελειωσα τη πρωτη μαχη... δεν ειχα παιξει τη προηγουμενη alpha και η εμπειρια μου ειναι μονο με το BF1.

Μπορω να παραβλεψω τα παντα, περιστασιακα lag, stutters, το τεραστιο χρονο για respawn το κακιστο spotting κλπ αλλα οχι το ηχο, το παιχνιδι ειναι εντελως unplayable με αυτο τον ηχο. Δε καταλαβαινεις απο που ερχονται οι ηχοι, το αρμα που ειναι 40 μετρα μακρυα ακουγεται λες και ειναι πανω σου, τα βηματα δεν εχουν κατευθυνση, οι βολες το ιδιο. Εαν δε ξερεις το χαρτη ή δε ξερεις που πρεπει να πας δε μπορεις να προσανατολιστεις με βαση που ακους τα πυρα... Κακο, πολυ κακό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για το κομμάτι του ήχου έχουν ήδη αναφέρει μέσω των official streamers ότι στην beta θα είναι όπως πρέπει.  ίσως τώρα τους έχουν κουτσουρεμένους λόγω όγκου ή 

οτιδήποτε άλλο. Από την προηγούμενη alpha μου είχαν φανεί σαν "μονοφωνικοί", "πλαστικοί". Θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

Να ηταν μονο ο ηχος.

Δεν υπαρχει feedback στα οπλα, ειναι σαν να παιζεις με νεροπιστολα σαν το battlefront.

Δεν υπαρχει ατμοσφαιρα. Χιονιζει με καταγαλανο ουρανο και ηλιο... τα φανταρια ειναι λες βλεπεις ανταρτες.

Ολα λαθος...

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Να ηταν μονο ο ηχος.

Δεν υπαρχει feedback στα οπλα, ειναι σαν να παιζεις με νεροπιστολα σαν το battlefront.

Δεν υπαρχει ατμοσφαιρα. Χιονιζει με καταγαλανο ουρανο και ηλιο... τα φανταρια ειναι λες βλεπεις ανταρτες.

Ολα λαθος...

Πάντως εγώ ξεκίνησα σχετικά καλά με 4+ k/d ratio :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος panoc έγραψε:

Μολις τελειωσα τη πρωτη μαχη... δεν ειχα παιξει τη προηγουμενη alpha και η εμπειρια μου ειναι μονο με το BF1.

Μπορω να παραβλεψω τα παντα, περιστασιακα lag, stutters, το τεραστιο χρονο για respawn το κακιστο spotting κλπ αλλα οχι το ηχο, το παιχνιδι ειναι εντελως unplayable με αυτο τον ηχο. Δε καταλαβαινεις απο που ερχονται οι ηχοι, το αρμα που ειναι 40 μετρα μακρυα ακουγεται λες και ειναι πανω σου, τα βηματα δεν εχουν κατευθυνση, οι βολες το ιδιο. Εαν δε ξερεις το χαρτη ή δε ξερεις που πρεπει να πας δε μπορεις να προσανατολιστεις με βαση που ακους τα πυρα... Κακο, πολυ κακό.

Μάλιστα. Πάλι καλά που το δοκιμάζετε και μας γλιτώνετε από τις κακοτοπιές, γιατί θα χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο, αν έδινα 35 ευρώ γι' αυτήν την πατάτα.

Μιλάμε για αυτονόητα και βασικά πράγματα..

Για μας τουλάχιστον, όχι για τη Dice...

 

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα διορθωθουν...

Spoiler

....με την CTE, προς το τελος της ζωης του παιχνιδιου και λιγο πριν ανακοινωθει το επομενο BF :hehe::hehe::hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι όμως δεν περίμεναν και το προπαράγγειλαν ήδη. Ας πρόσεχαν ?

Ας ελπίσουμε ότι όλα αυτά θα φτιαχτούν μέχρι την κυκλοφορία του. Αν όχι, ευτυχώς αναμένονται δεκάδες άλλα ενδιαφέρον παιχνίδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειχα δωσει 20 ευρω για την κοφα το cod ww2. Δεν νομιζω οτι τα 35 εδω θα ειναι τοσο χαμενα. Θα διορθωθουν λογικα πολλα απο αυτα. Αφου αυτο ειναι το ιδιο build που παιξαμε πριν 1.5 μηνα. Στην beta θα δουμε πως θα ειναι. Αν ειναι ακομα ετσι οπως το ειδα σημερα τοτε θα το πουλησω το key και ειμαστε ΟΚ... Κατι ξερω που δεν το αγοραζω απο origin :P

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κανει μεχρι τωρα κανα 10αρι μαχες.

1. Ναι εχει αεροπλανα και αρματα απο το 2ΠΠ αλλα παιχνιδι 2ουΠΠ δε το λες.

2. Για να παιξεις scout εχεις 2 επιλογες, ειτε εισαι ασσος και κανεις παντα headshot ειτε παιζεις απο τα 100+ μετρα, γιατι εαν χασεις βολη και σε βλεπουν εισαι απλα νεκρος.

3. Κλασσικα ετσι και βρεθει βραχακι στο δρομο σου πρεπει να εισαι αθλητης του επι κοτνω για να το περασεις... Εαν το εμποδιο ειναι πανω απο το υψος του γονατου τη μαμησες, μονο με καταπελτη. παραδοξως εαν ειναι ολοκληρος τοιχος δεν εχεις προβλημα το περνας με τη πρωτη.

4. Στον ενα και μοναδικο χαρτη, υπαρχουν απειρα one way μερη, ειδικα περιμετρικα της πιστας. Την ιδια πλαγια που κατεβαινεις ανετα δε μπορεις να την ανεβεις απο τον ιδιο δρομο... ουτε καν με δυσκολια.

5. Το UI ειναι απαραδεκτο, δε παρεχει καμια πληροφορια, πυροβολεις καποιον και δεν εχεις ιδεα ποτε πρεπει να σταματησεις να ριχνεις, υποθετεις οτι αφου ξαπλωσε πεθανε, μετα απο 1-2 δευτερα μπορει και να δεις την ανακοινωση στην οθονη σου. Ο χαρτης δε μπορω να καταλαβω τη νοημα εχει αφου το μονο που δειχνει ειναι το terρain, με δυσκολια διακρινεις τους συμπαικτες σου ποσο μαλλον τη squad σου. Φυσικα δεν δειχνει τιποτα απο αντιπαλους ενω οταν μαρκαρεις καποιον αντιπαλο και αυτος πεθανει λη φυγει εντελως απο τη θεση συνεχιζει και δειχνει το μαρκ και εσυ κανεις κυκλους και ψαχνεις να βρεις που στο διαολο ειναι. Παιζαμε Operations και αναθεμα και κανεις καταλαβαινε τι γινοταν, καθολου ευδιακριτα εικονιδια, τιποτα, μηδεν.

6. Οι support μπορουν ακομα να κανουν laser shots οντας ξαπλα στις γωνιες του χαρτη.

7. Τα οχηματα πεθαινουν πιο ευκολα, αλλά ειναι και πιο ευκολα στη χρηση, εαν το προηγουμενο ηταν arcade αυτο ειναι fisher price. Δε συζηταμε για τα αεροπλανα, τιποτα, καμια αισθηση, λες και οδηγας ιπταμενη μπανανα.

8.Δεν υπαρχει feedback στα οπλα, τουλαχιστο αυτα τα λιγα που εχει, ενω ο ηχος τους ειναι σα να ριχνουν μεσα σε νερο.

9. Οι επιδοσεις ειναι αδικαιολογητα χαμηλες οταν δεν εχει καμια ουσιαστικη βελτιωση στα γραφικα σε σχεση με το BF1. Κρινοντας απο την ιστορια του BF1 που κεθε 3-4 μηνες βαρενε ολο και πιο πολυ δε θελω να φανταστω πως θα ειναι σε κανα χρονο ...

10. Δε μπαινω καν στη διαδικασια να σχολιασω τις στολες και την εμφανιση των στρατιωτων. Οι στολες περισσοτερο μου κανουν για g.i. joe παρα για στρατιωτες 2ου ΠΠ.

11. Αnimation και τα λοιπα μαλλον θελολυν δουλεια.

    α. Οταν κανω revive παντα αυτος που "σηκωνω" ειναι μαυρος ή γυναικα σχιστοματισα ασχετα με το τι ηταν πριν κανω revive.

    β. Πεθανε παιχτης απο τη squad μου που οσο ηταν ζωντανος ηταν αντρας και μολις τον ξαπλωσαν καλουσε για revive με γυναικεια φωνη....

   Θελω να πιστευω οτι τα παραπανω ειναι bug γιατι διαφορετικα οι λογοι (για να συμβαινουν αυτα) που περνανε απο το μυαλο μου ειναι εντελως απαραδεκτοι και φτανουν στο αλλο ακρο αυτου που θελουν θιξουν. Δε σχολιαζω καν το γεγονος οτι υπαρχουν μαυροι στατιωτες στη πλευρα των Γερμανων....

12. Υποτιθεται οτι στο 5 θα προωθουσαν το teamplay κλπ κλπ. Μα το Τουατις πως θα κανεις teamplay με το ρυθμο που εχει το παιχνιδι; Ναι ειναι ισως ευχαριστα γρηγορο αλλά πολυ γρηγορο για στατηγικο ομαδικο παιχνιδι. Στη καλυτερη να κανεις κατι σαν squad οποτε δεν αλλαζει κατι. Βασικα το θεωρω πιο γρηγορο απο το BF1 και λιγοτερο φιλικο το teamplay.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια το οτι δε χιονιζει με καθαρο ουρανο, το ξερει και η dice, δεν χρειαζεται εμας να της το πουμε. Και φανταζομαι σε επιπεδο γραφικων και ηχου θα υπαρξουν πολλες βελτιωσεις μεχρι την τελικη εκδοση. Η alpha δεν ειναι για να κρινεις τα γραφικα και τον ηχο... Για ονομα... Το gameplay βλεπεις, και κυριως το δοκιμαζεις για να δωσεις feedback ελπιζοντας να εισακουστεις.

 

Τωρα για τη δικη μου γνωμη... Ενταξει...... Δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα και οτι ειδα κατι σουπερ ουαου καινουριο, αλλα δεν μπορω να πω και οτι δεν μ αρεσε. Ενα που δεν μ αρεσε ηταν το revive που γινεται απο ολους ακομα και αν δεν ειναι medic. Απλα ο medic το κανει μπαμ κι εξω με τη συριγγα ενω ολοι οι αλλοι χρειαζονται καποιο χρονο, γι αυτο και η χρηση animation. Λογικοτατη ειναι η υπαρξη του λοιπον προκειμενου να εχει νοημα ο medic, αλλα θα προτιμουσα να μην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα απο ολους. Το αλλο που δεν μ αρεσε ηταν το performance του παιχνιδιου στο συστημα μου και ειδα πολλους να παραπονιουνται. Αλλα αυτο μαλλον θα βελτιωθει, θελω να ελπιζω. Οι εμφανισεις των χαρακτηρων, ναι, δεν πολυθυμιζουν β παγκοσμιο αλλα οκ, τι να κανουμε, αυτες διαλεξαν κι εβαλαν. Ισως σε αλλους χαρτες να εχουμε και αλλες φορεσιες!

 

Θετικη εντυπωση μου αφησε το balance του παιχνιδιου. Το οπλο του assault ειναι πιο δυνατο σε close compact απο το lmg του support, οπως και θα επρεπε, ενω το lmg πιο σταθερο... Κι αυτο οπως θα επρεπε. 

Το dmr του medic πιο αδυναμο απο του sniper οπως επισης θα επρεπε. Παροτι επαιξα μερικους γυρους, ηταν πολυ λιγες οι φορες που εφυγα ακλαφτος απο sniper απο αποσταση 4 ταχυδρομικων κωδικων. Υπερθετικοτατο αυτο για μενα που οι snipers στο bf1 μου προκαλουσαν αναγουλα. Παλευω με σενα, αλλα με τρωει ο αλλος απο τον διπλα server. Κι εγω χανω ακυρα, κι εσυ χανεις ενα kill που δικαιουσαι. Και ενω εγω κι εσυ καταριομαστε, ο αλλος το παιζει μουρη γιατι εκανε 20-3 κρεμομενος απο μια στεγη σε ολο το παιχνιδι.

 

40 ευρα χοντρικα στα κλειδαδικα. Με 100 ωρες παιξιματος, εχεις διασκεδαση με κοστος 0,4 ευρω ανα ωρα. Με 200 ωρες, παμε στα 0,2 ευρω ανα ωρα. Χωρις premium!!!! Δεν φαινεται κακο......

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι ο scout θα την πληρώσει πάλι, καθώς θα πρέπει να είσαι ξάδερφος του Deadshot, για να σταθείς στο παιχνίδι. 

Το θέμα είναι ότι πρέπει να βρεθεί η χρυσή τομή μεταξύ του ''δεν έχει νόημα να καμπερωθείς στην άκρη του χάρτη'' και του ''op demi god scout''. 

Εξ όσων διαβάζω, πάμε για 10-15 άτομα που θα παίζουν hyper aggressive (γιατί μπορούν), με τους υπόλοιπους να πιάνουν τις γωνιές και τα κατσάβραχα (και λόγω των λίγων σφαιρών). 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

 

Σε πρώτο πλάνο μια γυναίκα. Μάλιστα. Προφανώς και δεν είναι φαλλοκρατικό το ζήτημα. Προφανώς και δεν περιμένουμε να τηρηθεί το ελάχιστο, έστω, της απαιτούμενης ιστορικής ακρίβειας. 

Αλλά, ρε αδερφέ, αυτή η άκομψη προσπάθεια επιβολής της κατά Dice και Ea πολιτικής ορθότητας, καταντάει άκρως εκνευριστική.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

εγω τώρα τι να σκεφτώ;?

επίσης στην Alpha... λίγα περισσότερα για την scout class (;)...τόσο εκτός κλίματος ειναι ;

αν κάποιος καλός συλαμπίτης μου μπορέσει και μου δώσει κλειδάκι για βετα ...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.