Jump to content


BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Δεν απαντω στο θεμα bf εδω κατι χρονια γιατι τα ελεγα και ακουγα πραγματα του τυπου..

"Ολοι ξερουμε γιατι δεν σου αρεσει" "Εβγαλαν τους servers αρα πανε οι κακοι "bad admins" " "To bf1 πουλησε 25Μ copies" "τι παιχνιδαρα θα ειναι το 5"

Ευτυχως που δεν εχουν δυναμη μερικοι να σβηνουν αυτα που γραφουν εδω μεσα. Δυστυχως για αυτους που νομιζουν οτι ολοι κινουνται οπως κινουνται και οι ιδιοι.

 

Για την κατηφορα της σειρας ελεγα πριν ακομα βγει το 1, μερικοι πηραν τα λογια μου νομιζοντας οτι μιλαει καποιος του επιπεδου και της συμπεριφορας τους. 

Ουτε κρατω κακια ουτε αισθανομαι δικαιωμενος, φανατικος της σειρας αλλα και ταυτοχρονα gamer απο τα παλια και βλεπω σε βαθος χρονου καποια πραγματα

και οχι τα trailer της καθε χρονιας και το τι λεει ο καθε πικραμενος youtuber στον βωμο των κλικς και των χρηματων που θα παρει.

 

Αφου λοιπον φαγαμε την καταργηση των κοινοτητων, anticheat, servers, plugins και πολλα ακομη ηρθε και η πολιτικη ορθοτητα να βαλει την ταφοπλακα.

"Τι να κανς να κατς να παιξ κολλ οφ ντουτι ?" Κατσε πικραμενε κοιτα το δαχτυλο σου και κοιτα και τον καθρεπτη και λεγε ποσο ωραιος εισαι. Τυφλε!

Δεν ειναι ο κακος αυτος που δεν πηρε αυτην την να μην πω τι.. ο κακος εισαι εσυ που εκατσες και δεν μιλουσες για τα λαθη που εκαναν.

 

Και παμε παρακατω υπαρχει κανεις που πιστευει οτι το επομενο θα ειναι καλυτερο ?

Οταν και αν θα βγουν απο την κορνιζα οι κυριοι της DICE/EA και δουν τι πραγματικα τους εκανε ονομα στα fps τοτε δουμε και ενα BF της προκοπης.

Ασχετος το τι διαφορες εχουμε μερικοι αναμεταξυ μας τουλαχιστον για μια φορα αν απαντησει καποιος απο σας ας δει το θεμα αντικειμενικα. thx

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

xicg8eyhukvyrw9z89d8.jpg
KOTAKU.COM

Battlefield V should have worked out. It’s a return to the World War II setting that...

Μ' αρέσει που, μετά το τελευταίο καρφί στο φέρετρο, ξύπνησαν όλοι και ασχολούνται με το παιχνίδι.

Κάποιοι τα έλεγαν από την αρχή, αλλά τότε η απάντηση ήταν ''αν δεν σας αρέσει, μην το παίξετε''.

Ελπίζω, τουλάχιστον, να παίζουν το παιχνίδι οι κόρες τους. Γι' αυτές, άλλωστε, το έφτιαξαν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πράγματα που τα φώναζε το community από το release 1.5 χρόνο, βγήκαν τώρα westie - stodeh - flakfire και λοιποί να τα αναφέρουν τις τελευταίες 2 ημέρες και να παρουσιάσουν σαν δικές τους ιδέες τα αυτονόητα για όλους. o jackfrags το ήξερε νωρίτερα λογικά αφού ανεβάζε bf4 vids κανά μήνα τώρα. 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα το V και το στραπατσο που παθαμε (κυριως εμεις αλλα και αυτοι) θα πρεπει το επομενο να ειναι πραγματικα καλο game για να πεις οτι ζωνταυει το franchise

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 6 λεπτά, το μέλος Trexx έγραψε:

Παίδες επειδή μόλις το τσίμπησα, το single αξίζει καθόλου; Είναι τουλάχιστον ένα 10ωρο; Από απόδοση πως πάει;

Όταν λες το τσίμπησες ελπίζω να μην το πλήρωσες..?

Αυτό κ το BF1 είναι ίσως τα χειρότερα της σειράς..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το πλήρωσα 15 ευρώ. Δεν είμαι απαιτητικός από το online. Ένα καλό 10ωρο story σε eye candy περιβάλλον μου αρκεί. Παλιότερα έπαιζα το 3. Έχει ingame benchmark? Αν ναι, είναι αντιπροσωπευτικό ή αλλού γι αλλού;

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το single. Οχι σαν του 1 αλλα τουλαχιστον 2 επεισοδια αξιζουν.

Τα γραφικα του ειναι ολα τα λεφτα. Αλλωστε γιαυτο το παιζεις.

 

Κ γω για τον ιδιο λογο αγορασα το 1. Μονο για το single αλλα μετα με τραβηξε το multi.

 

Δε νομιζω να ειναι 10ωρο, ειδικα αν πηγαινεις γρηγορα. Αν ψαξεις κ κανενα codex etc. ισως πιασεις τις 10 ωρες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Τα γραφικα του ειναι ολα τα λεφτα. Αλλωστε γιαυτο το παιζεις.

 

Κ γω για τον ιδιο λογο αγορασα το 1. Μονο για το single αλλα μετα με τραβηξε το multi.

 

 

 

Eξαιρετικά. Αυτό είναι το πρώτιστο κριτήριό μου. Στο multi υπάρχει κανείς ακόμα μέσα; ingame benchmark?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κοσμο εχει. Δεν ειναι COD φυσικα αλλα εχει γεματους σερβερς σε πολλα modes.

Δεν εχει ingame bench.

 

BTW μετα το τελευταιο update, τα weekly events δινουν και Battlefield currency, οποτε ο κοσμος μενει κ παιζει για αυτα.

 

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Σε ένα 4ωρο θα έχει κατέβει και θα γράψω κι εγώ εντυπώσεις. Κάτι τελευταίο: Έχω να παίξω online από το 3. Yπάρχει level matching ή αν είσαι αρχάριος δεν έχει καν νόημα να προσπαθήσεις;

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Trexx έγραψε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Σε ένα 4ωρο θα έχει κατέβει και θα γράψω κι εγώ εντυπώσεις. Κάτι τελευταίο: Έχω να παίξω online από το 3. Yπάρχει level matching ή αν είσαι αρχάριος δεν έχει καν νόημα να προσπαθήσεις;

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα σε matchmaking - team balancer - anti cheat. Γι αυτό και το game έφτασε στον πάτο. Ξεκίνα με medic - assault για να ξεκλειδώσεις όπλα και specializations αυτών, στο conquest για να συνηθίσεις το movement και τα maps. Παίζει αρκετό καμπέρωμα και το visualization θέλει να παίξεις με αρκετά φωτεινά sets στην οθόνη σου. Αν είσαι μόνος δύσκολα θα ευχαριστηθείς το multi. Μπορείς να μπείς στο discord των Ηeat που παίζουμε αρκετοί καθημερινά για να μπείς στο κλίμα πιο έυκολα και γρήγορα. Θα έλεγα και το disc του Icy20tv αλλά δεν παίζουν bf αυτό το διάστημα.

Έγινε επεξεργασία από Dr_Nikiforos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Trexx έγραψε:

Άρα θα είμαι εντελώς φύρα για τους υπόλοιπους και θα χαλάω το παιχνίδι.

 

Δεν πάει έτσι. Δεν είναι κάποιο tactical fps για να κρεμάσει η ομάδα αν ο ένας δεν έχει καλά όπλα ή δεν ξέρει καλά τα maps.  32vs32 γίνεται χαμός και αν είσαι στη squad λαμβάνεις και δίνεις info που είναι χρήσιμα για να γίνονται και οι πιο έμπειροι καλύτεροι αλλά και εσύ να πάρεις γρήγορα όλη την χρήσιμη πληροφοριά χωρίς να σπαταλήσεις 50 ώρες μέχρι να το ανακαλύψεις μόνος. Ο @sstav μπορεί να σου επιβεβαιώσει τα λεγόμενα μου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είχα στο μυαλό μου το wildlands που ο άλλος αν είναι απρόσεκτος σε κρεμάει εντελώς. Σε αυτό το discord πέρα απ το να παρακολουθώ το κανάλι για να δω πότε θα μπει κάποιος μέσα, κάνω κάτι άλλο;

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.