Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος Trexx έγραψε:

 

Aυτά, όμως τα στοιχεία, δε συμβάλλουν στο να γίνει πιο ρεαλιστικό; Απλοϊκά να το πω, το κάνουν αρκετά δύσκολα. Αυτό δε θέλουν όλοι όσοι ασχολούνται με το αντικείμενο;

Οτι ειπε ο Νικοφορος, γιαυτο πηγαν κουβα. Θα επανελθω με λεπτομεριες, γιατι οπως ειπα πριν μερικοι δεν εχουν μυρωδια και δεν καταλαβαινουν τι λεμε. Ρεαλισμο ναι μεν θες αλλα οχι εκει που τον εβαλαν στο bf.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Μετά και τα χθεσινά δυστυχώς, θέλω να πω ότι δεν παλευεται .

το νούμερο 1 θεμα - πρόβλημα σε ολα τα fps ήταν / ειναι και θα ειναι οι απανταχού cheaters και μετά ερχονται ολα τα άλλα ... ή τους διώχνεις αν μπορείς ή ειναι τόσο μεγάλο ποσοστό που  τους θελεις και τους ανέχεσαι. Καπως πρέπει να κλειδώσει το πράγμα. Δεν γίνεται δηλαδή...

 

Κάθε καρυδιάς καρύδι τα "φοράει" και σε τρώνε από γωνίες κρυμμένοι , σε κίνηση χοροπηδώντας σαν κατσίκια, απο μακρυά, από αεροπλάνα κτλ...

το εκνευριστικό συν τοις άλλοις όταν παιζεις με παρέα είναι ότι αυτά που παθαίνεις εσύ, δεν τα παθαίνουν οι φίλοι σου (ή σε τέτοιο βαθμό) καταδεικνύοντας έτσι τον λαθος τρόπο που εχω μάθει να παιζω το παιχνίδι, να κινούμε στις πιστες κτλ. 

Να εισαι κακός οκ...αλλά με τους απανταχού cheaters να ασελγούν , σου γ@#$$@ την ψυχολογία...

Μηδενική βελτίωση, ασχέτως ωρών (ειχα την εντύπωση ότι όσο παίζεις βελτιώνεσαι), fun factor καθοδικός με την πάροδο του χρόνου ως τα τάρταρα τώρα που κλείνει τον κύκλο ζωής του το bf5.

Χιλιοειπωμένα (μη δίνετε σημασία) ...

Κακως παρήγγειλα το bf2042... δεν μπορώ να παιζω σε ομάδες - clans...δεν ειμαι και τόσο χρήσιμος άλλωστε (μόνο ως ο ηλίθιος που βγαινει ανοιχτά να κανει revive) ... Δεν διασκεδάζω πλέον ... μοναχικός λυκος απο δω και μπρος...over and out

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις θα ειμαι εγω μετα που θα παίζω, αρα δεν θα νιωθεις ασχημα. Εσυ παιζεις με τους uber tryhard heat. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχω το χειροτερο positioning απο οποιονδηποτε που εχω παιξει καθως μονιμα τρεχω στη διευθυνση που εχει εχθρους και γιαυτο πεθαινω τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

@sstav
Ανέκδοτη ιστορία: Παίκτης της HEAT έφυγε από την ομάδα (στο BF1) γιατί ένιωθε ότι δεν ήταν αρκετά καλός να παίζει μαζί μας. Τώρα στα τελειώματα του BFV (είναι ξανά μέλος) κάνει και 100 kill σε ένα round. Ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε.

 

Αυτό που θέλω να πω: Μην κάνεις τη σύγκριση με τους tryhard που λέει και ο icy πιο πάνω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, αλλο παιχνιδι το ενα αλλο το αλλο.

Και παιζουν και παρα πολυ ρολο τα οπλα να ξερεις @sstav .

Τι εγινε στη marita χτες ρε @Dr_Nikiforos...

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρχίσει να νοιώθω μοναξιά με της τεχνητή νοημοσύνη του παιγνίου,  από το rank 0~80 μου έβγαζε μηνύματα ... Μπράβο έκανες άμυνα ... Μπράβο έκανες τοίχος πυρός και φύλαξες την ομάδα σου. 

Τώρα που κοντεύω το Rank 150 μου δίνει κανένα μετάλλιο που και που. 

 

Θα συμφωνήσω με τις αναλύσεις περί Game Play με τον  @fatalara

Δεν έχω ξαναδεί παιχνίδι ομαδικό, να δίνει εντολή.... σφάξε 10 με μαχαίρι για να πάρεις πόντους, ώστε να τους ξοδέψεις σε γραβάτες και κορδέλες και μπογιές. 

Και εκείνος να εθίζεται, να παρατάει την ομάδα και τον αρχηγό, ώστε να τρέχει με ένα μαχαίρι η ένα φτυάρι στο χέρι να βρει θύμα.      

 

Το άλλο? σκοτώνεις γυναικείο χαραχτήρα και ουρλιάζει για 8 δευτερόλεπτα, ώστε να το μάθουν όλοι σε απόσταση βολής από εκεί που βρίσκεσαι.

Αμέτρητα τα εγκλήματα του υπευθύνου παραγωγής του παιχνιδιού, του παιχνιδιού κουμπάρα, που πρέπει να το ταΐζεις και μετά την αγορά του.

Και τελικά όταν κάνεις Log-Off τι μένει?  μόνο η αίσθηση ότι κούρασες τον εγκέφαλο σου αρκετά, ώστε να κοιμηθείς το βράδυ γρηγορότερα.  

Έγινε επεξεργασία από overvolt
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Ετσι ειναι, αλλο παιχνιδι το ενα αλλο το αλλο.

Και παιζουν και παρα πολυ ρολο τα οπλα να ξερεις @sstav .

Τι εγινε στη marita χτες ρε @Dr_Nikiforos...

 

Έγινε ωραία κατάσταση τάμπα τούμπα!!! 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dfk_7677 said:

@sstav
Ανέκδοτη ιστορία: Παίκτης της HEAT έφυγε από την ομάδα (στο BF1) γιατί ένιωθε ότι δεν ήταν αρκετά καλός να παίζει μαζί μας. Τώρα στα τελειώματα του BFV (είναι ξανά μέλος) κάνει και 100 kill σε ένα round. Ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε.

 

Αυτό που θέλω να πω: Μην κάνεις τη σύγκριση με τους tryhard που λέει και ο icy πιο πάνω.

το θέμα είναι ότι δεν με ενδιαφέρει να ανήκω πουθενα {σε κλαν και ιστορίες} ... παιζοντας ως ομάδα με τους HEAT και με το discord ανοιχτό, έχω στο μυαλό μου τι και πως, που πάτε , ποιος έπεσε να τον κανω revive, ποιο ειναι το objective κτλ Ουσιαστικά πράγματα το διχως άλλο...αλλά περισσότερες φορές εχω "πεθάνει" προσπαθώντας να βοηθήσω παρά έχω "σωθεί"...δεν φταίτε εσεις αν εγώ είμαι της λογικής "no one left behind" και βγαινω στα φανερά και με τρώνε...ούτε λεω ότι οταν παιζουμε μαζί δεν προσπαθείτε να με σηκωνετε όταν μπορείτε ... Απλά τώρα έχω ένα ΚD 1,92 και winratio 62%....Στα "ομαδικά παιχνίδια" (να το πω έτσι) είμαι στο 1,5 KD και μετά πρέπει να κανω 2,5KD σε "δικά μου" παιχνίδια για να επέλθει ισορροπία...Τι ειναι καλύτερο ...ενα 30-20 ΚD ή ένα 20-8? (το 2ο ψυχολογικά μου κάνει περισσότερο - φαίνεται καλυτερο). Ειδικά αν από αυτά τα 20 ή 8 kills , τα 10 ή 3 αντίστοιχα ειναι από cheaters τότε γίνεται ακόμα χειρότερο ... Άλλο το 30-10  ή 20-5 ...

Εσείς οι επαΐοντες που γνωρίζετε να "κινείστε" έχετε μικρότερο αντίκτυπο από τους cheaters ...δεν σας επηρεάζουν τόσο... στα 10 δικά μου deaths από cheaters εσεις εχετε 5....Τι 60-15 τι 60-10...

Δεν ξερω...ίσως είναι λάθος ο τρόπος σκεψης μου...πάντως νιώθω εξω από τα νερά μου

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος sstav έγραψε:

το θέμα είναι ότι δεν με ενδιαφέρει να ανήκω πουθενα {σε κλαν και ιστορίες} ... παιζοντας ως ομάδα με τους HEAT και με το discord ανοιχτό, έχω στο μυαλό μου τι και πως, που πάτε , ποιος έπεσε να τον κανω revive, ποιο ειναι το objective κτλ Ουσιαστικά πράγματα το διχως άλλο...αλλά περισσότερες φορές εχω "πεθάνει" προσπαθώντας να βοηθήσω παρά έχω "σωθεί"...δεν φταίτε εσεις αν εγώ είμαι της λογικής "no one left behind" και βγαινω στα φανερά και με τρώνε...ούτε λεω ότι οταν παιζουμε μαζί δεν προσπαθείτε να με σηκωνετε όταν μπορείτε ... Απλά τώρα έχω ένα ΚD 1,92 και winratio 62%....Στα "ομαδικά παιχνίδια" (να το πω έτσι) είμαι στο 1,5 KD και μετά πρέπει να κανω 2,5KD σε "δικά μου" παιχνίδια για να επέλθει ισορροπία...Τι ειναι καλύτερο ...ενα 30-20 ΚD ή ένα 20-8? (το 2ο ψυχολογικά μου κάνει περισσότερο - φαίνεται καλυτερο). Ειδικά αν από αυτά τα 20 ή 8 kills , τα 10 ή 3 αντίστοιχα ειναι από cheaters τότε γίνεται ακόμα χειρότερο ... Άλλο το 30-10  ή 20-5 ...

Εσείς οι επαΐοντες που γνωρίζετε να "κινείστε" έχετε μικρότερο αντίκτυπο από τους cheaters ...δεν σας επηρεάζουν τόσο... στα 10 δικά μου deaths από cheaters εσεις εχετε 5....Τι 60-15 τι 60-10...

Δεν ξερω...ίσως είναι λάθος ο τρόπος σκεψης μου...πάντως νιώθω εξω από τα νερά μου

 

 

To 30-20 σημαίνει πως ήσουν εντός μάχης και object, πράγμα που βοήθησε την ομάδα, τη squad και σίγουρα έκανες το κάτι παραπάνω σε μια φάση που έδωσε αβαντάζ σε αριθμό-χρόνο για μια πιθανή νίκη του round. Το να παίξεις μισή ώρα εύκολο round  και να είσαι 17-2 πέμπτος απ' το τέλος, 3 σημαίες παρακάτω από το squad,  αν καλύπτει εσένα όλα οκ και συνεχίζεις να το κάνεις, αλλά δεν μπορείς να αναρωτιέσαι γιατί δεν βλέπεις βελτίωση με 1000+ ώρες, ούτε εκεί φταίει κάποιος cheater. Το 30-20 σε δύσκολα round εύκολα γίνεται 40-15 κάποια στιγμή. Το 20-6 όπως το παίζεις, γίνεται 8-12 αρνητικό όμως.

Όταν είμαστε σε ζόρικο ματς προτιμώ να κάνω 50-25 παρά 30-10. Από αυτά που γράφεις παραπάνω, η νοοτροπία ορίζεται και από τα mechanics του game. όταν δεν είναι οκ για rev για τον χψ λόγο, δεν το κάνεις και παλεύεις να κρατηθείς και να φας όσους μπορείς. δεν είναι doctor sim το συγκεκριμένο game. Για το "έξω από τα νερά σου", αποφασίζεις αν το 20-5 σου είναι αρκετό και μπαίνεις γι' αυτό μέσα. Δεν πρόκειται κανείς να σου πει γιατί και πως αν έχεις αποφασίσει πως αυτό θες. Εγώ όταν σε τσιγκλάω ingame το κάνω γιατί εσύ έχεις αναρωτηθεί πολλάκις περί βελτίωσης.

Αν όμως νιώθεις πως δεν σου κάνει αυτό, και πιστεύεις πως έχεις όρεξη να δώσεις κάτι παραπάνω στην ποικιλία του παιχνιδιού σου τότε κάνεις τα ανάλογα για να ευχαριστηθείς και περισσότερο. Έχεις πολλές ώρες στο  game για να ξέρεις και τα όπλα και πως να κινηθείς στα 6 maps που παίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.