Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος sstav έγραψε:

αφού δεν σας αρέσει (Ηλία) γιατί δεν παίζουτε το 1; ...να φορτώσω και το βφ3 άμα είναι ...τι λέτε; όλοι σας παιζετε το 5...

να μην αναφερθώ πως μετά την beta που παλι δεν σας άρεσε τρέξατε να το αγοράσετε τελικά...

Όπως και με τις GPU … "στο λωκό του να βαλει ο Πετσινος της 2080τι..."

 

Σε μενα δεν αρεσει. Οι αλλοι που λες προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα. Μισο λεει να βγω απο το σερβερ να παω στο κεντρικο μενου και ξαναερχομαι. Γιατι να βγεις? για να βαλω κατι assignment. (δεν μπορεις να τα βαλεις απο το μενου οσο παιζεις, downgrade και εδω) Τα assignment εδιναν πραγματακια που εβαζες στα οπλα η ξεκλειδωνες οπλα η attributes για εσενα. Τωρα τα assignment σου δινουν skins, skins...SKIIINS ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ... και βγαινουν απο το game για τα skins και περιμενουν μετα κανα 5 λεπτο να ξαναμπουν...

 

@sosna Αυτο ειναι το προβλημα. Αν κοιταξεις τι γραφω δεν αναφερομαι πουθενα σε κατι τετοιο δεν μ ενδιαφερει καν. Εχω παιξει ολα τα bf και ξερω τι λειπει και τι οχι απο το παιχνιδι κανενας ομως δεν μιλαει γιαυτα που λεω. Στεκονται ολοι στις sjw μαλακιες και δεν γινεται κουβεντα για τα πραγματικα λαθη στο παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα γραφαμε μερικοι εδω κ κατι μηνες, καποιοι αλλοι μας ελεγαν υπερβολικους κ παραπονακιδες 

 

Ας αφησουμε εξω το γεγονος οτι εχουν καβαλησει το καλαμι οπως κ το γεγονος οτι λοιδωρουν ενα μεγαλο μερος απο το οποιο πληρωνονται(αν κ τετοιες συμπεριφορες κατι δειχνουν...)

 

ΔΕΝ γινεται να βγαινει καινουργιο παιχνιδι καθε χρονο. Δεν προλαβαινουν και αυτο φαινεται πεντακαθαρα με το V.

Ηθελε τουλαχιστον ενα εξαμηνο ακομη, μη σου πω και χρονο.

 

 

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Και οσον αφορα τα progression trees, assignments κτλ κανει μπαμ απο μακρια οτι ηταν/ειναι κομμενα κ ραμμενα για micro transactions(ala battlefront)

 

 

 

 Mα γιατι το λες αυτο;  :p

πριν 29 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Τωρα τα assignment σου δινουν skins, skins...SKIIINS ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ

Μα για τα 12χρονα που απευθυνεται ως επι το πλειστον αυτο ειναι το σοβαρο πραγμα να αποκτησουν. Ετσι κι αλλιως με οτι οπλο και να παιξουν θα ειναι ξαπλα σε καποια γωνια κτηριου να περιμενουν να περασεις.

πριν 8 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

To ηχο που ειναι λες και παιζουμε παιχνιδι του "00 δεν τον πειραζουμε καν ε?

ΓΤΠΚ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα γούστου και τι αρέσει στον καθένα δεν μπορούμε να το κρίνουμε ... Καθείς βλέπει με τα δικά του μάτια και πράττειαναλόγως-. 

φερειπείν  εσύ Μάριε καραγουστάρεις περισσότερο από το 1 μη εχοντας παιξει αλλα bf εκτός από αυτά τα δύο...

 Ο Ηλίας γκρινιάζει συνέχεια ingame (απόλαυση όταν streamάρεις ο Μάριος να ακούς απ'το βάθος να ψέλνει...) για x,ψ,ω λόγους (κατανοητούς)...,

Ο Πάνος για δικούς του...

Το θέμα είναι γιατί κάποιος να συνεχίζει να ασχολείται με αυτό που τον χαλάει; για την παρέα θα μου πεις; επειδή είναι πιο "hardcore" από μένα θα ήθελε να ήταν αλλιώς;...δεν ξέρω...

Και κατα κύριο λόγο μετά την beta, είδατε, επικρίνατε και  λέγατε ότι δεν θα το αγοράζατε...Γιατί το πήρατε τότε ; Σας εβαλε η ea το μαχαιρι στο λαιμό;

Δεν την υπερασπίζομαι ...τα λούζετε τώρα με την μείωση των πωλήσεων και την πτώση της μετοχής...

 

εγώ γουστάρω να το παίξω...όταν πέσει η τιμή του θα το αγοράσω (προσωπικό βίτσιο να μην δίνω πάνω από x ποσό για παιχνίδια)...

Δεν με ενδιαφέρουν οι γκόμενες, τα μηχανικά χέρια -ποδια, οι σβάστιγγες, oi ιστορικές ανακρίβειες και άλλα ... 

Δεν υπάρχει άλλο εκεί εξω που να θέλω να παίζω είτε μονος μου είτε με εσάς παρέα ... παίζω ακόμα το 1 (το πήρα τον Φεβ2018 και όχι όταν πρωτοβγήκε και το έχω ευχαριστηθεί) και σκέπτομαι να φορτώσω το 3 και το bc2...

Επίσης αμάν έκανε η σειρά να επανέλθει στο WW2...θέλω να το δοκιμάσω

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Επίσης αμάν έκανε η σειρά να επανέλθει στο WW2...θέλω να το δοκιμάσω

 

Μα δεν ειναι ww2, ούτε καν σαν theme. Alternative universe ειναι και θα μπορούσε κάλλιστα να είχε τους starship troopers χωρίς τη παραμικρή απόκλιση από το immersion. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Ηλία ως προς το ότι οι sjw ανοησίες λειτουργούν ως φύλλο συκής των χτυπητών αδυναμιών του παιχνιδιού.

Το είχα γράψει παλαιότερα και το έχει επιβεβαιώσει, νομίζω, και ο Μάριος: μόνο με δικό σου squad (άτομα που ξέρεις και παίζετε μαζί) έχεις πιθανότητες να ευχαριστηθείς το παιχνίδι. Αν μπαίνεις ως άλλος lone wolf/rambo ή σε random squad, βράστα κι άστα.

Τι να το κάνω λοιπόν το hardcore-real gameplay, όταν το κάθε μόγγολο κυνηγά το k/d ratio ή ξαπλώνει όπου βρει και περιμένει; Για να προμοτάρεις το αυθεντικό και σκληροπυρηνικό teamplay, πρέπει να έχεις και ανάλογους χάρτες. Βλέπετε εσείς να υπάρχουν τέτοιοι; Τόσα πεδία μάχης του Β' Π.Π. θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν/διαμορφώσουν κι αυτοί πήγαν κι έβαλαν μια χιονισμένη και παντελώς αδιάφορη πίστα, το Rotterdam (aka χαρά του ξαπλωμένου μόγγολου), τη Χαμάντα (άνευ λοιπών σχολίων) και την Twisted Steel (καμπέρι, αγάπη μου).

Φαίνεται, εκτιμώ, η σύγχυση των devs και η άθλια σαλάτα που έφτιαξαν στην προσπάθειά τους να βάλουν λίγο απ' όλα μέσα στο παιχνίδι. Ε, δεν γίνεται αυτό το πράγμα. Ή θα το κάνεις pubg/cod/fortnite το game ή θα πεις ότι "σας παραδίδουμε ένα αυθεντικό πολεμικό παιχνίδι και όποιος δεν μπορεί να πάει να κουρευτεί". Εκεί, ναι, θα το δεχόμουν το "in your face και αν σ' αρέσει".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οποτε μπαινω χωρις squad η με κακους squadmates παντα κανω πολυ χειροτερα παιχνιδια. Οταν μπαινω με σωστα ατομα (πχ rigo-solydus-fatalara-phlegethonx-tigas-rockyracoon-smoothcriminal) σχεδον παντα ειμαστε best squad και ειμαστε παντα η top 5 η top 3. Μαλλον το συμπερασμα ειναι οτι μονο εμεις παιζουμε σωστα ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πέραν των όλων θεμάτων ww2 σοβαρό με τα μπουνιά και παραγωγή περασμένων εποχών πχ Medal.of.Honor τύπου single και ww2 feeling multiplayer δε πρόκειται να ξαναδουμε για αρκετούς λόγους , ένας από αυτούς είναι ότι είμαστε επίσημα σε καιρούς θιγμένων και καλά μειονοτήτων, γυναικοκεντρισμου, με τεράστια εξάπλωση του φαινομένου που οι ψυχολόγοι ονομάζουν " white knight syndrome ", τρελού feminazισμου, πολιτικής σκόπιμης "ορθότητας" και κοινωνικής κατήχησης μαλθακοτητας θεωρώντας οσους φωνάζουν για ένα ww2 παιχνίδι που να σέβεται όσους έχασαν τη ζωή τους τρελούς ή νοσταλγούς ΧΨ πραγμάτων[ βάλτε ότι κακο θεωρείται ξερω γω ] κλπ ή νοσταλγούς της "κακιας" πατριαρχίας. 

Πάντως ούτε περισσότερα € τσεπωσαν ουτε νοιάστηκε το άλλο gender για το παιχνίδι. Τουλάχιστον από επίσημα μέχρι τώρα νούμερα. Βέβαια η κάθε εταιρεία πάει με το ρεύμα της εποχής so κάποια στιγμή θα τα βλέπαμε αυτά, όπως τα τελευταία χρόνια τα βλέπουμε στον κινηματογράφο.

 

Όλα αυτά σαν σχόλιο πάνω στο παρτακι που έκαναν τις προάλλες χλευάζοντας σαν καλα NPC όσους ουσιαστικά τι έκαναν; Απάντησαν στην ήδη πουστικη και ανεύθυνη απάντηση της εταιρείας " Δε σαρεσει, μη το πάρεις ".

Ε δεν.μας.αρεσε. Παρτε τα ωραια μας.

Εξού και ο χλευασμός " everyone's battlefield ", " notmybattlefield ". 

 

Σαν απάντηση στο γιατί ασχολούμαστε ακόμα όσοι ασχολούμαστε με τις πολιτικές ατζέντες που προωθούνται από Media, εταιρείες, κυβερνήσεις κλπ. Και όχι δεν μας πείραξε κανείς. Απλά είναι εμετικό το σκηνικό που οι περισσότεροι αγνοούν " λεπτομέρειες "ενώ άλλοι σε υψηλές θέσεις εκμεταλλεύονται εσένα, γράψουν την ιστορία όπως επιθυμούν αυτοί για περισσότερα € , σου πετάνε και ενα παιχνίδι μισοτελειωμενο με ελάχιστες αλλαγές στο gameplay, απειροελαχιστες σαν να πετάς φαγωμενα σε σκύλο και είσαι και ευχαριστημένος; 

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

test drive (beta) κάναμε ; κάναμε ...δεν μας άρεσε; δεν μας άρεσε...γιατί στο διάτανο το αγοράσαμε.;;; 

To insurgency θα το δοκιμάσουμε από Παρασκευή...

μόνο εγώ , ο lazy και ο deadlazarus μείναμε εκτός... πιστοί στους λόγους μας... για το BF 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οπως και αλλοι απλα δε θες να καταλαβεις οτι αλλο δε μου αρεσει ολοκληρο και αλλο δε μου αρεσουν επι μερους στοιχεια, ποσο μαλλον οταν καποια απο αυτα θελουν (οι εταιριες) να τα κανουν τακτικη.
Με την ιδια λογικη να μην αγορασω το skyrim γιατι εχει κακο combat system, μη παιξω το mario kart γιατι εχει "παιδικα" γραφικα κλπ.

Πιστεψε με, μπορει να μη φαινεται, αλλα ο δυσαρεστημενος αγοραστης ειναι χειροτερος εχθρος απο τον δυσαρεστημενο μη αγοραστη για οποιαδηποτε εταιρια. Τον δευτερο δε τον ειχε ουτε θα τον εχει ποτε, τον πρωτο θα τον χασει την επομενη.

Εχει πολυ πιο μεγαλη σημασια η δικη μου αποψη οταν στελνω feedback "fix the damn sound" στο EA support απο οτι εχει η δικη σου στο φορομ "bfhate.gg".

 

Και επειδη θα πεις και αλλοι οτι εαν δε το αγορασεις η εταιρια θα μαθει το μαθημα της, θα σου πω απλα οτι το μονο που θα καταφερεις ειναι να μη βγει κανενα αλλο αλλα και να μην ασχοληθουν να φτιαξουν ουτε αυτο, θες παραδειμα; ME:Andromeda.

Oποτε το αγορασαμε, σχολιαζουμε και δηλωνουμε τα κακως κειμενα μπας και ιδρωσει το αυτι τους να το φτιαξουν ή τουλαχιστο να φτιαξουν σωστα το επομενο.
Εαν οχι, ε δεν εγινε και τιποτα, πηραμε 30Ε λαχειο, αφοδευσε η φοραδα στο αλωνι.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Μόνο για XBOX One η προσφορά του 50% και υπάρχει ήδη 30% για το PS4. Τίποτα ακόμα για το PC (δυστυχώς το best buy δεν αφορά την Ευρώπη).

 

Το ξερω, αλλα δειχνει τη ταση... εαν δε το αγοραζουν ουτε τα πιτσιρικια κονσολαδες για να φτιαξουν skin κατι πολυ σοβαρο συμβαινει....

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος panoc έγραψε:

 

Το ξερω, αλλα δειχνει τη ταση... εαν δε το αγοραζουν ουτε τα πιτσιρικια κονσολαδες για να φτιαξουν skin κατι πολυ σοβαρο συμβαινει....

 

 

Χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον, για μένα βελτίωση στο προϊόν είναι αν οι πωλήσεις στις κονσόλες δεν πάνε καλά. Η κατρακύλα του franchise ξεκίνησε όταν κυκλοφόρησε και για κονσόλες δηλαδή από το BFBC2. Από τότε σε κάθε τίτλο οι πωλήσεις στο PC αντιπροσώπευαν μικρότερο και μικρότερο ποσοστό (φτάνοντας μόλις το 15-20% στο BF1).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.