Jump to content


BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Παράθεση
  • When will the bipod issues be addressed?
  • Florian Le Bihan (Core Gameplay Designer): We are looking at the bipod as well as the prone experience that directly impacts the use of the bipod. In the next major update, we will be bringing some improvements that will reduce bipod issues caused by prone and some more will be making their way in the future as well as changes to the bipod itself. No clear ETA on that just yet but we need to improve that experience!

 

Πηγή: https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/a4daxk/battlefield_v_weekly_debrief_december_8th/ebe3bau/

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Σκατόψαρα Παρασκευή ορκίζομαι ως Σμινίτης και έρχομαι να σας γαζώσω πιστεύω να έχει φτιάξει το παιχνίδι ! ?

Σας μαθανε να χειριζεστε καλα τις βελονες ; :p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panoc said:

Σας μαθανε να χειριζεστε καλα τις βελονες ; :p

 

G3Α1 και M1 carbine ?  ρίξαμε 5 βολές από το καθένα ?

 

παρόμοια εκπαίδευση με του πεζικού (από τα συφραζόμενα με φιλαράκι που ήταν Τρίπολη πεζικό πριν δύο χρόνια)

το μόνο που δεν μας έχουν κάνει είναι να μας βγάλουν στις 4 το πρωί που τους είχαν κάνει στο πεζικό ...

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Η δεν το διατυπωσα σωστα η δεν καταλαβες την σκεψη μου περι του τιτλου professional player.

Αν δεν επαιρναν ενα μισθο στο τελος του μηνα θα ειχε επιτυχια η ολη προσπαθεια. Δεν τον θεωρω ακαταλληλο αλλα ο τιτλος professional player

δεν μου λεει και κατι, νομιζω οτι και συ δεν θα ακουγες την γνωμη καποιου που δεν εχει πιασει ποτε του πολυβολο για το τι γνωμη εχει για αυτα.

Περα απο αυτο να βαζουμε αλογα κουρσας να κανουν δουλεια του χωραφιου με ξεπερνα...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Αν δεν επαιρναν ενα μισθο στο τελος του μηνα θα ειχε επιτυχια η ολη προσπαθεια. Δεν τον θεωρω ακαταλληλο αλλα ο τιτλος professional player

δεν μου λεει και κατι, νομιζω οτι και συ δεν θα ακουγες την γνωμη καποιου που δεν εχει πιασει ποτε του πολυβολο για το τι γνωμη εχει για αυτα.

 

Δεν θα άκουγα τη γνώμη κάποιου ειδικού στα όπλα, γιατί είναι άσχετος με game. Αν ήθελα milsim θα έπαιζα ARMA 3. Το κακό (αν είναι κακό) balance των όπλων σίγουρα δε οφείλεται στην μη ύπαρξη ρεαλισμού, συνήθως το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει, όταν κάποιος προσπαθεί να κάνει balance όπλα σε ένα game έχοντας στο μυαλό πως αυτά συμπεριφέρονται στην πραγματικότητα. Προφανώς σε γενικές γραμμές ακολουθούνται στοιχεία όπως RoF, stopping power, muzzle velocity κτλ, αλλά μια ακριβής απεικόνιση της πραγματικότητας, θα ήταν απλά αποτυχία για ένα τίτλο σαν το Battlefield.

 

πριν 2 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Περα απο αυτο να βαζουμε αλογα κουρσας να κανουν δουλεια του χωραφιου με ξεπερνα...

 

Δηλαδή ποιος θα ήταν καταληλλότερος, ένα μέτριος παίκτης που στην πραγματικότητα δεν έχει ιδέα από balance, ούτε μπορεί να καταλάβει πότε ένα όπλο είναι καλύτερο και χρειάζεται να γίνει balance; Δυστυχώς το 95% των παικτών του BF δε γνωρίζει ούτε καν τα βασικά για το πως λειτουργούν τα όπλα (RoF, Damage Dropoff, Drag, muzzle velocity, horizontal & vertical recoil, recoil patterns, spread). Μήπως να βάλουμε και ένα απόφοιτο Λυκείου να κάνει πειράματα στο CERN;

 

Η επιτυχία στα games, όπως ίσως κάποιοι πιστεύουν, δεν οφείλεται μόνο στο ταλέντο, αλλά και στη σκληρή δουλειά, μελέτη των gameplay mechanics και πολλή προπόνηση. Κι εμένα με ξεπερνάει ότι κάποιοι πιστεύουν ότι ο Νίκος με 50h στο BFV ξέρει ποιο είναι το πρόβλημα με τα όπλα, ενώ δεν ξέρει ο Drunkkz3 που το έχει λιώσει σε interal test, ξέρει τα νούμερα και τους μηχανισμούς πίσω από τη λειτουργία τους και σίγουρα είναι πολύ πιο ταλαντούχος από το Νίκο να τα χειρίζεται και να αναγνωρίζει της δυνατότητες και τις αδυναμίες τους.

 

Είναι σαν να ρωτάς αυτούς που αράζουν ξαπλωμένοι με τα LMG και γαζώνουν αν θέλουν να nerfάρεις το δίποδα. Τι νομίζες θα σου πουν οι κακοί (και τεμπέληδες κατά τη γνώμη μου) αυτοί παίκτες; Τα games πρέπει να φτιάχνονται για να εξυπηρετούν τους καλύτερους όχι τους χειρότερους (ή την πλειοψηφία), εκτός αν θέλεις το game σου να το παίζουν οι χειρότεροι παίκτες και όλοι αυτοί που δεν θέλουν να κάνουν προσπάθεια να γίνουν καλύτεροι και γίνονται οι αραχτοί με τα LMG.

Έγινε επεξεργασία από dfk_7677
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναφορα περι πολυβολων βαση των στατιστικων του Drunkkz3 στο BF4 δεν μιλουσα για καποιον στρατιωτικο να πει στο πως λειτουργουν in real life.

Βεβαια θα μπορουσε κανεις να πει ναι αλλα τα εχει δοκιμασει σε test server ktl οκ. Και γω ειμαι τις αποψης οτι καποιος με 50Η δεν εχει ιδεα και θα ηθελα να

ακουσω την γνωμη καποιου που εχει π.χ. 10Κ kills επανω σε αυτα τα οπλα. Δεν ειναι απαραιτητο να εχει παιξει αγωνιστηκα ωστε να ξερει αυτα οπλα.

 

Περι αλογων το σχολιο μου πηγαινε στο οτι εχουν εναν professional player και αναλωνετε στο balance οπλων αντι να φτιαχνει το competitive κομματι που λειπει

απο την σειρα και την θυμουνται οταν πιανει πατο το παιχνιδι. Αλλο ενα παραδειγμα ειναι το περιφημο anticheat της ΕΑ. Αληθεια εχουμε κανα νεο απο αυτο ?

 

Δεν θεωρω το balance των οπλων ειναι προβλημα γιατι αυτο φτιαχνεται και σχετικα ευκολα προβλημα ομως ειναι οταν δεν δοκιμαζονται και δινονται.

Στην ιδια λογικη αυτη να προσθεσω οτι καλυτερα να βγει ενα παιχνιδι μετα απο 6 μηνες παρα τωρα και μισο και το ιδιο ισχυει για patch, maps ktl.

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Εκανα την αναφορα περι πολυβολων βαση των στατιστικων του Drunkkz3 στο BF4 δεν μιλουσα για καποιον στρατιωτικο να πει στο πως λειτουργουν in real life.

Βεβαια θα μπορουσε κανεις να πει ναι αλλα τα εχει δοκιμασει σε test server ktl οκ. Και γω ειμαι τις αποψης οτι καποιος με 50Η δεν εχει ιδεα και θα ηθελα να

ακουσω την γνωμη καποιου που εχει π.χ. 10Κ kills επανω σε αυτα τα οπλα. Δεν ειναι απαραιτητο να εχει παιξει αγωνιστηκα ωστε να ξερει αυτα οπλα.

 

Διαφωνώ και δε νομίζω ότι θα συμφωνήσουμε. Δεν είναι απλά το αγωνιστικά που μετράει κατά τη γνώμη μου, αλλά το πόσο μπορεί να νιώσει τα όπλα. Απλά συνήθως αυτοί που παίζουν αγωνιστικά σε υψηλό επίπεδο τα νιώθουν πάρα πολύ καλά.

 

πριν 47 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Περι αλογων το σχολιο μου πηγαινε στο οτι εχουν εναν professional player και αναλωνετε στο balance οπλων αντι να φτιαχνει το competitive κομματι που λειπει

απο την σειρα και την θυμουνται οταν πιανει πατο το παιχνιδι. Αλλο ενα παραδειγμα ειναι το περιφημο anticheat της ΕΑ. Αληθεια εχουμε κανα νεο απο αυτο ?

 

Η πικρή αλήθεια, για όσους ενδιαφέρονται για το competitive, είναι ότι τα Battlefield ποτέ δεν φτιάχτηκαν ως competitive games, ακόμα και αν έγινε προσπάθεια προώθησης ως κάτι τέτοιο (βλ. ESL One στο BF4, supported by EA). Το αν κάποιο μέρος της κοινότητας τα έπαιξε ανταγωνιστικά, αυτό είναι άλλο θέμα. Αμφιβάλλω προσωπικά αν θα δούμε κάτι επίσημο στο competitive κομμάτι στο BFV.

 

Το anticheat από όσο ξέρω παραμένει το ίδιο με το BF1. Έχω συναντήσει 2 cheater μέχρι τώρα στις περίπου 80 ώρες μου.

 

πριν 51 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Στην ιδια λογικη αυτη να προσθεσω οτι καλυτερα να βγει ενα παιχνιδι μετα απο 6 μηνες παρα τωρα και μισο και το ιδιο ισχυει για patch, maps ktl.

 

Δε διαφωνώ, αλλά ούτε εσύ ούτε εγώ καθορίζουμε την πολιτική της EA. Τα BF θα βγαίνουν όποτε το αποφασίζουν κάποιοι manager σε υψηλά κλιμάκια, κάνοντας projection για τα κέρδη, χωρίς να έχουν ιδέα για ποια η ποιοτική (ή ποσοτική) κατάσταση του game.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

 

Διαφωνώ και δε νομίζω ότι θα συμφωνήσουμε. Δεν είναι απλά το αγωνιστικά που μετράει κατά τη γνώμη μου, αλλά το πόσο μπορεί να νιώσει τα όπλα. Απλά συνήθως αυτοί που παίζουν αγωνιστικά σε υψηλό επίπεδο τα νιώθουν πάρα πολύ καλά.

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι.

Και ενας μετριος μπορει να νιωσει τι κανει το οπλο το θεμα ειναι κατα ποσο μπορει να κανει τη διορθωση που πρεπει για να το κρατησει.

Υπαρχουν και αυτοι που δεν μπορουν να κανουν τιποτα απο τα δυο και αυτοι που αν τους πεις τι πρεπει να κανουν το κανουν με τι μια αλλα δεν θα το εβρισκαν ποτε αν δεν τους το ελεγες.

Γενικα υπαρχουν αρκετοι συνδυασμοι.

 

Παντως πριν λιγο που παιζαμε εξακολουθουσαμε να πεθαινουμε απο sten και mp40 με 1-2 σφαιρες απο αποστασεις την ιδια στιγμη που ο rigo (επιμενει να παιζει με το class) αδειασε γεμιστηρα πανω σε εναν και πεθανε κιολας.

 

Αν εχει μεινει να το παιζει κανεις μετα απο 6 μηνες στην κατασταση που ειναι θα εκπλαγω.

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι θα παίζει μετά από 6 μήνες αν δεν του αρέσει το V???
Σε αυτά τα πράγματα παίζει ρόλο η παρέα πάνω απ'ολα για μένα.
Προτιμώ ένα μέτριο - unbalanced whatever you want battlefield με τον icy να συφιλιαζεται που λέει ο λόγος , παρά στο insurgency και μόνος μου.
Το έχω δοκιμάσει και χωρίς παρέα δεν τραβάει...
Άσε που ο ανταγωνισμός είναι πολύ χαμηλός δυστυχώς σε σύγκριση με άλλους τίτλους FPS σύγχρονους.


Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος wargasm έγραψε:

Το θέμα είναι τι θα παίζει μετά από 6 μήνες αν δεν του αρέσει το V???
Σε αυτά τα πράγματα παίζει ρόλο η παρέα πάνω απ'ολα για μένα.
Προτιμώ ένα μέτριο - unbalanced whatever you want battlefield με τον icy να συφιλιαζεται που λέει ο λόγος , παρά στο insurgency και μόνος μου.
Το έχω δοκιμάσει και χωρίς παρέα δεν τραβάει...
Άσε που ο ανταγωνισμός είναι πολύ χαμηλός δυστυχώς σε σύγκριση με άλλους τίτλους FPS σύγχρονους.


Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλα δεν γυριζει η γη γυρο απο το battlefield, σιγα το παιχνιδι.

Κανα σαββατοκυριακο και πολυ του ειναι.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα παιχνίδι δεν σε εμπνέει, για ποιον λόγο (να) συνεχίζεις να το παίζεις;

Πας παρακάτω.

Είναι μια ευκαιρία να στρώσουν τον πισινό τους και να διορθώσουν τα κακώς κείμενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Όταν ένα παιχνίδι δεν σε εμπνέει, για ποιον λόγο (να) συνεχίζεις να το παίζεις;

Πας παρακάτω.

Είναι μια ευκαιρία να στρώσουν τον πισινό τους και να διορθώσουν τα κακώς κείμενα.

Δεν παει ετσι. Οταν θες να μπεις μια κυριακη να παιξεις με την παρεα σου και ολη η παρεα παιζει τη μαλακια αυτη θα παιξεις και εσυ.

Δεν ειναι single player να πεις δεν μου αρεσει unistall και γεια σας. 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν παει ετσι. Οταν θες να μπεις μια κυριακη να παιξεις με την παρεα σου και ολη η παρεα παιζει τη μαλακια αυτη θα παιξεις και εσυ.

Δεν ειναι single player να πεις δεν μου αρεσει unistall και γεια σας. 

 

Δηλαδή, εγώ που δεν παίζω το v, παρότι το παίζετε εσείς, είμαι εκτός παρέας;

Αν μιλάς για μια Κυριακή, ok, το καταλαβαίνω. Μια στο τόσο, πόσο κακό (θα) κάνει;

Αν μιλάς για καθημερινή ενασχόληση, όχι, ακόμα κι αν το παίζει η παρέα δεν θα το τιμήσω. Η παρέα είναι, προφανώς, σημαντικότερη, αλλά κάπου πρέπει να τραβήξουμε μια γραμμή και να πούμε "μέχρι εδώ, ψάξτε ηλίθιους αλλού".

Βετεράνος της σειράς δεν είμαι ούτε διεκδικώ δάφνες γνώστη των fps παιχνιδιών. Το v, ειδικά έτσι όπως είναι αυτήν τη στιγμή, ένιωσα ότι υποτιμά τη νοημοσύνη μου. Οπότε δεν το αγόρασα και θα συνεχίσω έτσι μέχρι να το διορθώσουν (αν ποτέ το κάνουν)...

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Δηλαδή, εγώ που δεν παίζω το v, παρότι το παίζετε εσείς, είμαι εκτός παρέας;

Αν μιλάς για μια Κυριακή, ok, το καταλαβαίνω. Μια στο τόσο, πόσο κακό (θα) κάνει;

Αν μιλάς για καθημερινή ενασχόληση, όχι, ακόμα κι αν το παίζει η παρέα δεν θα το τιμήσω. Η παρέα είναι, προφανώς, σημαντικότερη, αλλά κάπου πρέπει να τραβήξουμε μια γραμμή και να πούμε "μέχρι εδώ, ψάξτε ηλίθιους αλλού".

Βετεράνος της σειράς δεν είμαι ούτε διεκδικώ δάφνες γνώστη των fps παιχνιδιών. Το v, ειδικά έτσι όπως είναι αυτήν τη στιγμή, ένιωσα ότι υποτιμά τη νοημοσύνη μου. Οπότε δεν το αγόρασα και θα συνεχίσω έτσι μέχρι να το διορθώσουν (αν ποτέ το κάνουν)...

Σιγα μην μπω καθε μερα να παιζω τη μουφα, εχω και θεμα με τα νευρα μου ασε με... Δεν φταιει σε τιποτα η οθονη.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αν με πιασουν εμενα νευρα παω σαν το κοτοπουλο. Τρεξιμο γυρο γυρο χωρις νοημα απο τη θολουρα μετα περναω σε αδιαφορια και γινονται κατι 1-10 π.χ.

Μετα θα βαλετε τα γελια ο rigo θα λεει ηρεμησε κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι κανω οταν ειμαι σε ντελιριο. Μου παιρνει τουλαχιστον ενα round για να ερθω στα ισια μου. Τα παιδια που ηταν μεσα εκεινη τη μερα με τα μπινελικια θυμουνται ποση ωρα εβριζα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.