Jump to content


BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Καλά,  εννοείται το ποστ μου πήγαινε σε αυτούς που τους ενδιαφέρει! Για κάποιον που δεν παίζει τέτοια σαφώς και υπάρχει δικαιολογία. Την ευκαιρία του την αξίζει σ αυτή την τιμή. Το bf1 στα 5 είναι χάρισμα.

 

Πάντως γενικά το origin έβγαλε προσφοραρες. Μέχρι και το battlefront 2 ψήνω στο 10αρικο

Το έχει κανα 4αρι ευρώ στο αμερικανικό Αμαζόνιο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, icy20 said:

Δεν το πηρες με την καρτα ρε?

Οχι. Κανε φιλο να δεις καλο...Την καρτα δεν την χρησιμοποιησε, αλλά το παιχνιδι το κρατησε :D 

7 minutes ago, icy20 said:

Νατος ο τσιπης

και δεν ειμαι εγω τσιπης...το παιχνιδι δεν αξιζει για παραπανω απο δωρεαν :bleh:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  παίδες  και  χρόνια  πολλά !!!

 

Μια  ερώτηση ...Πώς  φεύγω  από  τα  αρχικά  του  παιχνιδιού   και  πάω  κατ΄ ευθείαν  στο  Multiplayer  βαρέθηκα  κάθε  φορά  να  βγαίνω  με  το  αλεξίπτωτο  στη  Νορμανδία  ...Νορβηγία  ...που  στο  καλό    δε  θυμάμαι  ...    Μενού  ψάχνω  με  τη  μια  δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dfk_7677 said:

 

Αυτό είναι το λεγόμενο zerging, ένα από τα χειρότερα, κατά τη γνώμη μου, φαινόμενα που παρουσίασε το BF1. Καταλαβαίνω από τα λεγόμενά σου ότι σου άρεσε, αλλά τι ακριβώς σου άρεσε σε αυτό; Ότι 20 άτομα δεν έβρισκαν καμία αντίσταση από 5; Προφανώς και δε θα έβρισκαν, είναι 4-1 αναλογία.

 

Όλοι μας έχουμε κάποιες δυνατότητες όσων αφορά τα FPS. Το zerging (αλλά και αρκετά άλλα πράγματα όπως το πανεύκολο sniping που ανέφερε ο @icy20) το μόνο που έκανε ήταν να μην αφήνει τον καθένα να καλλιεργήσει τις δυνατότητες αυτές, γιατί δεν είχε καμία πρόκληση, ήταν εύκολο.

 

Σαφώς όμως καταλαβαίνω ότι ο καθένας παίζει ένα game για διάφορους λόγους. Άλλος μπορεί να θέλει να είναι χαλαρός, να μην πιεστεί και να περάσει ευχάριστα την ώρα του. Δυστυχώς, το BFV θεωρώ ότι δεν είναι για όσους αναζητούν το παραπάνω. Έχει, καλώς ή κακώς, περισσότερες απαιτήσεις από το BF1 και περισσότερο σε γραμμή με τα BF3/4.

 

'Οχι δε μου άρεσε το μπούγιο των 20 που τα εβαζαν με 5. Αλλά οτι αυτοι οι 20 είχαν κοινο σκοπο το objective και οχι το προσωπικο k/d.

Κ οταν οι 20 αυτοι συναντούσαν τους απέναντι 20, ο καθενας προσπαθουσε να κανει οτι μπορει για να κρατησει την ομαδα ζωντανη. Την ομαδα, οχι το squad μονο.

Προφανώς με το squad σου σχεδιάζεις με λεπτομέρεια κάθε επίθεση ή άμυνα αλλά στο 5 οι παίκτες δεν κάνουν ούτε revive ουτε ammo supply σε οποιονδήποτε εκτός squad.

Δλδ ή θα έχεις παραθεριστές με στόχο το k/d ή αυτόνομα squads που don't give a f__k για οτιδηποτε γινεται διπλα τους. (χθες Aerodrome έβλεπα στο χάρτη τα squads πως χωρίζονταν και γελούσα.)

 

Το sniping ειναι unplayable για τους λογους που ανεφεραν και αλλοι. Οτι οποιοδηποτε smg σου ρίχνει απο τα 300μ 4 σφαιρες και εισαι κατω, ενω εσυ κανεις reloading τη δευτερη ή αλλάζεις σε handgun... Δε παιζω scout class και ναι συμφωνω πως ηταν εξοργιστικα ευκολο στο BF1, αλλά στο BF5 ακόμη και ένας καλός παίκτης, με one shot-one kill, έχει μικρή συνεισφορά στο objective.

 

Δε με ενοχλεί που το 5 απαιτεί να παίζεις τσίτα για να επιβιώσεις. Αλλά υπάρχει και το ARMA 3 για τους βετεράνους που νιώθουν οτι τα BFs έγιναν νερόβραστα.

 

ΥΓ. όπως και να χει, με το καιρό θα βελτιωθεί. Όπως και το 1. Αν πάρει κάποια σοβαρά όπλα ο medic, το παιχνίδι θα αλλάξει ριζικά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος velipsi έγραψε:

Καλησπέρα  παίδες  και  χρόνια  πολλά !!!

 

Μια  ερώτηση ...Πώς  φεύγω  από  τα  αρχικά  του  παιχνιδιού   και  πάω  κατ΄ ευθείαν  στο  Multiplayer  βαρέθηκα  κάθε  φορά  να  βγαίνω  με  το  αλεξίπτωτο  στη  Νορμανδία  ...Νορβηγία  ...που  στο  καλό    δε  θυμάμαι  ...    Μενού  ψάχνω  με  τη  μια  δηλαδή

Escape στο μενου και μετα play multi advanced search

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος velipsi έγραψε:

Καλησπέρα  παίδες  και  χρόνια  πολλά !!!

 

Μια  ερώτηση ...Πώς  φεύγω  από  τα  αρχικά  του  παιχνιδιού   και  πάω  κατ΄ ευθείαν  στο  Multiplayer  βαρέθηκα  κάθε  φορά  να  βγαίνω  με  το  αλεξίπτωτο  στη  Νορμανδία  ...Νορβηγία  ...που  στο  καλό    δε  θυμάμαι  ...    Μενού  ψάχνω  με  τη  μια  δηλαδή

Δοκιμασε και αυτο

 

Go on documents folder in Windows, and Battlefield V folder. then settings and remove _tmp from PROFSAVE_tmp file. So filename is only "PROFSAVE"

 

Εμενα παντα μου δειχνει τις ασπρες τελιτσες στα classes σαν να εχω ξεκλειδωσει καινουρια πραγματα, αλλα δεν εχω ξεκλειδωσει τιποτα. Πρεπει να ανοιξω ολα τα classes, ολα τα gadgets και ολα τα οχηματα για να μου δειξει ξανα και ξανα τα ιδια πραγματα. Ξερεις κανεις τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Προφανώς με το squad σου σχεδιάζεις με λεπτομέρεια κάθε επίθεση ή άμυνα αλλά στο 5 οι παίκτες δεν κάνουν ούτε revive ουτε ammo supply σε οποιονδήποτε εκτός squad.

Δλδ ή θα έχεις παραθεριστές με στόχο το k/d ή αυτόνομα squads που don't give a f__k για οτιδηποτε γινεται διπλα τους. (χθες Aerodrome έβλεπα στο χάρτη τα squads πως χωρίζονταν και γελούσα.)

 

Αν εξαιρέσεις ότι το revive είναι πιο risky (όχι ιδιαίτερα αν έχεις λίγο νιονιό και χρησιμοποιείς τα smoke σου), το heal και το resupply δε βλέπω για ποιο λόγο δε μπορούν (ή υπάρχει κάποιο αντικίνητρο) στο BFV συγκεκριμένα να μην γίνονται εκτός squad. Προσάπτεις δηλαδή κάτι στο συγκεκριμένο game, ενώ αφορά το community του franchise (το οποίο επανειλημμένα έχω διατυπώσει ότι έγινε έτσι την εποχή των BF3/4). Εγώ προσωπικά όπου βλέπω εικονίδιο για ανάγκη heal/resupply πάνω από συμπαίκτη spamάρω 3 για free points.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με όσα έχει δηλώσει η ΕΑ, το in-game currency θα προορίζεται για την αγορά cosmetics και λογικά το gameplay δεν θα επηρεάζεται από τα micro-transactions.
 

2018-12-24.png.08150609eff8f1bcd5135e05ff2dd0da.png
 

 
Έγινε επεξεργασία από wargasm
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω , έχω ανάμεικτα συναισθήματα . Σημερα το πήρα . Σε single player μου κάνει συνέχεια κοψίματα ο ήχος . Μετά το 1ο chapter κράσαρε το παιχνίδι και στο multiplayer ακόμα δεν με έχει κερδίσει . σκοτώνεται γύρω μου κόσμος και τα γραφικά είναι  για μένα άθλια λές και κουνάς μαριονέτες . έχω enable to dx12 . Λετε να φταίει αυτό ; κάτι δεν πάει καλά.....

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA Titan V Raytraces Battelfield V in RTX mode at proper perf (but does not have any RT cores).

Quote

 

It is a bit of a remarkable story really, but users have enabled RTX mode on a Nvidia Titan V, which works quite well and performs as fast as the RTX 2080 Ti. Titan V, however, is Volta, and Volta does not have any RT cores.

...................

These new findings do make us wonder what the actual effect of RT has on performance. It has to be stated, these are merely user reports and we cannot verify any test methodologies used here (testing in an RT enhanced environment would be one concern that comes to mind).

Regardless, these are interesting find but for now, please do take them with caution and a few grains of salt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, icy20 said:

Εδω εχει RT η AMD ρε λογικο ειναι ?


soon θα τα πουλήσεις όλα ειδικά τον Intel ?

 

https://www.timeanddate.com/countdown/generic?iso=20190109T09&p0=127&msg=CES+AMD+Keynote&font=sanserif&csz=1

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.