Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Έλα ρε Γιώργο....μονοι μας θα ειμαστε ...οι άλλοι εφυγαν να παιζουν COD... είναι πιο καλό , πιο ωραίο, έχει τακτική ...δεν είναι για όλους και ειδικά για εμας τους "αργούς", τους "κακούς" παίχτες....οπότε θα μείνω στο bf μόνος μου;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

Έλα ρε Γιώργο....μονοι μας θα ειμαστε ...οι άλλοι εφυγαν να παιζουν COD... είναι πιο καλό , πιο ωραίο, έχει τακτική ...δεν είναι για όλους και ειδικά για εμας τους "αργούς", τους "κακούς" παίχτες....οπότε θα μείνω στο bf μόνος μου;

Μπα. Δεν ψήνομαι. Πέρασε η μπογιά μου πια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το απιστευτο damage στα 200 μετρα απο τα οπλα αλλαξε? (απλα μου ηρθε ενα απο τα προβληματα του παιχνιδιου). Οι πιστες δεν μου λενε τιποτα αν το παιχνιδι ειναι το ιδιο με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλαξε κ όλοι φωνάζουν. Τα lmg k mmg είναι ψοφια, τα SMG κατεβάζουν μόνο όταν μυρίζεις την ανάσα του άλλου κ τα μόνα που δουλεύουν σε mid range είναι τα carabin, gewher, mas, garand, jungle carbine k tromboccino. Μετά μόνο scout.

 

Το θέμα είναι ότι ακόμα κ στο effective range του οπλου, πλέον χρειάζεσαι μια δυο σφαίρες παραπάνω.

 

Εσύ δε θα το καταλάβεις αλλά εγώ που παίζω καιρό μου κακοφανηκε. 

 

Το πρόβλημα είναι το γενικότερο balance των όπλων. Πολλά είναι πλέον αδυναμα τελείως αλλά είναι άκυρα ( πχ mmg που κατεβάζει με 6 σφαίρες σε όλες τις αποστάσεις, είτε 10 είτε 500 μέτρα) κ άλλα υπερκαλύπτονται από αλλά της class, άρα δεν έχουν νόημα ύπαρξης.

(Πχ SMG με ίδιο ακριβώς damage model αλλά μικρότερο rate of fire).

 

Γενικά είναι σαν το bf1. Τις τρως αλλά προλαβαίνεις να αντιδράσεις άνετα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...το χειρότερο είναι το νέο 3d spotting. Εμετικό τουλάχιστον. Ακόμα και αν αποδεχθεις το νέο ΤΤΚ, αυτό δεν πρόκειται.

 

Αν δεν αφαιρεθεί μετά τα Χριστούγεννα, θα το γυρίσω σε world of tanks k assetto corsa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 12:47 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ναι άλλαξε κ όλοι φωνάζουν. Τα lmg k mmg είναι ψοφια, τα SMG κατεβάζουν μόνο όταν μυρίζεις την ανάσα του άλλου κ τα μόνα που δουλεύουν σε mid range είναι τα carabin, gewher, mas, garand, jungle carbine k tromboccino. Μετά μόνο scout.

 

Το θέμα είναι ότι ακόμα κ στο effective range του οπλου, πλέον χρειάζεσαι μια δυο σφαίρες παραπάνω.

 

Εσύ δε θα το καταλάβεις αλλά εγώ που παίζω καιρό μου κακοφανηκε. 

 

Το πρόβλημα είναι το γενικότερο balance των όπλων. Πολλά είναι πλέον αδυναμα τελείως αλλά είναι άκυρα ( πχ mmg που κατεβάζει με 6 σφαίρες σε όλες τις αποστάσεις, είτε 10 είτε 500 μέτρα) κ άλλα υπερκαλύπτονται από αλλά της class, άρα δεν έχουν νόημα ύπαρξης.

(Πχ SMG με ίδιο ακριβώς damage model αλλά μικρότερο rate of fire).

 

Γενικά είναι σαν το bf1. Τις τρως αλλά προλαβαίνεις να αντιδράσεις άνετα.

Να σου πω την αληθεια εγω δεν εχω καταλαβει γτ το παλιο ττκ ειναι λαθος και το καινουργιο σωστο. Για να ικανοποιειται ο καθε ενας που ηθελε να πυροβολησει με smg απο τα 100 μετρα? Ελα cod να παρεις Mp5 και ο αλλος ΑΚ να δουμε αν θα του παρεις kill σε μεση-μεγαλη αποσταση. Εμενα αυτο ειναι που με απωθησε απο το bf κατα κυριο λογο.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ να καταθέσω τη δική μου εμπειρία από το παιχνίδι. Μετά από ένα κλειδί για ένα μήνα πρόσβαση που μου χάρισε ο φίλος @Proteas, έπαιξα το Battlefield V και μετά το 1. Πολύ σύντομα τα campaign και των δύο παιχνιδιών, αλλά είχα καιρό να νιώσω τόσο immersive εμπειρία. Απίστευτες ιστορίες, ο παίχτης ταυτίζεται με το χαρακτήρα, είτε είναι μια κοπέλα που αντιστέκεται στους Ναζί στη Νορβηγία, είτε όταν ο ίδιος ο χαρακτήρας είναι αξιωματικός των ναζί. Πραγματικά απίστευτο storytelling, που δεν περίμενα σε καμία περίπτωση. Ειδικά το V, το τοποθετώ δίπλα στο Call of Duty 2, από παιχνίδια που αφορούν σε αυτήν την εποχή. my two cents...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ουτε λεπτο απο το single δεν επαιξα. Το multi παντως δεν φερνει σε ww2 shooter. Απλα μοιαζει με ενα shooter με οπλα της τοτε εποχης. Το 1 ειχε πολυ περισσοτερο την ατμοσφαιρα απο το V.

Link to comment
Share on other sites

Αν με το τρισχειρότερο εννοείς ότι δεν πρεπει κανείς να του δώσει μια ευκαιρία διαφωνώ. Η συνολική single player εμπειρία και στα δύο παιχνίδια μου φάνηκε πολύ καλά μελετημένη. Σίγουρα γούστα είναι αυτά και ένα αντικειμενικό επιχείρημα εναντίον, είναι η μικρή διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2020 at 12:46 PM, psyber said:

Αν με το τρισχειρότερο εννοείς ότι δεν πρεπει κανείς να του δώσει μια ευκαιρία διαφωνώ. Η συνολική single player εμπειρία και στα δύο παιχνίδια μου φάνηκε πολύ καλά μελετημένη. Σίγουρα γούστα είναι αυτά και ένα αντικειμενικό επιχείρημα εναντίον, είναι η μικρή διάρκεια.

 

Προφανώς κ αξίζει να παίξει κανείς το SP του V. Ωραία γραφικά, gameplay χωρίς εκπλήξεις κλπ. Απλά το σενάριο σε κάθε ιστορία είναι πολύ κατώτερο από κάθε ένα του BF1.

Επίσης το ost του 1 είναι πολύ καλύτερο του V.

Το SP του 1 το χω παίξει τρεις ίσως τέσσερις φορές. Του V, μια κ άλλη μισή το τελευταίο στορυ με RTX on (που προφανώς συνεχίζει να είναι buggy κ να κρασαρει συνέχεια).

 

Η διάρκεια είναι μικρή κ στα δύο, δυστυχώς, αλλά έτσι είναι τα bf. Το ξέρουμε από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.