Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

Έχει χάρτη το παιχνίδι, και δεν χάθηκα :p 

πριν 6 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

οπως είσαι σαλτάς ντουγρού σακάτ...κόβεις αριστερά μετά τον ναό και ολούθε κατά τα πευκάκια...εκεί θα βρεις τον grigas...μετά τραβάτε κατά την αμμουδιά

Έχω ξεκλειδώσει αυτό το ουραίου το αμπίλιτ, που σι καν κι πεφτς κι δεν πληγώνισαι :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

....τελικά με ποιους είμαστε στο παιχνίδι? (το βαζω σε σποιλερ αν και δε γραφω κατι σημαντικο)
 

Spoiler


Με τους σπαρτιάτες ή τους αθηναίους? Το λέω γιατί απο τη μια καταστρέφω τα supplies των αθηναιων για να πεσει η δυναμη τους και απο την αλλη κανω αποστολες που μου δινουν οι Περικλής, Κλεων κλπ και ριχνω ξυλο στους σπαρτιατες πολεμαρχους...

Κ δεν εχει νοημα αυτο καθως αν παρεις μερος σε μαχη με τους αθηναιους, οτι εχεις κανει για τους σπαρτιατες (δλδ το καψιμο των supplies) πάει χαμένο.

 

Ή μηπως παιζουμε διπλο ταμπλο και το μονο που μας νοιαζει ειναι η μανα μας?? ((και οι μασώνοι με τις μάσκες??))

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

....τελικά με ποιους είμαστε στο παιχνίδι? (το βαζω σε σποιλερ αν και δε γραφω κατι σημαντικο)
 

  Hide contents

 

Με τους σπαρτιάτες ή τους αθηναίους? Το λέω γιατί απο τη μια καταστρέφω τα supplies των αθηναιων για να πεσει η δυναμη τους και απο την αλλη κανω αποστολες που μου δινουν οι Περικλής, Κλεων κλπ και ριχνω ξυλο στους σπαρτιατες πολεμαρχους...

Κ δεν εχει νοημα αυτο καθως αν παρεις μερος σε μαχη με τους αθηναιους, οτι εχεις κανει για τους σπαρτιατες (δλδ το καψιμο των supplies) πάει χαμένο.

 

Ή μηπως παιζουμε διπλο ταμπλο και το μονο που μας νοιαζει ειναι η μανα μας?? ((και οι μασώνοι με τις μάσκες??))

 

 

Spoiler

Μας νοιάζει το cult of cosmos και κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να το σταματήσουμε (κατά συνέπεια η μάνα μας, ο Περικλής , ο Ιπποκράτης κλπ κλπ :p ) Είσαι MERCENARY (misthios), δεν σε νοιάζει για ποιους παίρνεις δουλειές ,ούτε η καταγωγή σου. 

Σε νοιάζει ότι έχεις προδοθεί τα μάλα. Έτσι λειτουργεί ο μισθοφόρος. Δεν κοιτάζει παρατάξεις. Τουλάχιστον στο παιχνίδι :hehe: 

Νομίζω πως τον ενδιαφέρει να πληρώνεται και στην πραγματικότητα. Για αυτό σου έχει βγει το όνομα σε φάση "ο eagle bearer θέλει δραχμή και τίποτα άλλο".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έχει χάρτη το παιχνίδι, και δεν χάθηκα :p 

Έχω ξεκλειδώσει αυτό το ουραίου το αμπίλιτ, που σι καν κι πεφτς κι δεν πληγώνισαι :hehe: 

Είσαι σίγουρα στο Άργος; Για Καρδίτσα μεριά σε κόβω.....

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2018 at 6:10 PM, tommybertsen said:
  Hide contents

Μας νοιάζει το cult of cosmos και κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να το σταματήσουμε (κατά συνέπεια η μάνα μας, ο Περικλής , ο Ιπποκράτης κλπ κλπ :p ) Είσαι MERCENARY (misthios), δεν σε νοιάζει για ποιους παίρνεις δουλειές ,ούτε η καταγωγή σου. 

Σε νοιάζει ότι έχεις προδοθεί τα μάλα. Έτσι λειτουργεί ο μισθοφόρος. Δεν κοιτάζει παρατάξεις. Τουλάχιστον στο παιχνίδι :hehe: 

Νομίζω πως τον ενδιαφέρει να πληρώνεται και στην πραγματικότητα. Για αυτό σου έχει βγει το όνομα σε φάση "ο eagle bearer θέλει δραχμή και τίποτα άλλο".

 

 

spoken like a true misthios :D

Link to comment
Share on other sites

65h με 92% ? Το παίζεις στο easy? Γιατί στις 52h με 55% είμαι και ακόμα ούτε το μισό χάρτη δεν ξεκλείδωσα. Βέβαια θα μου πεις οι 2-3 ώρες είναι wandering around κλπ, but still... Το main quest φαίνεται να τελειώνει αφού πάρω 2-3 lvl ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tommybertsen said:

65h με 92% ? Το παίζεις στο easy? Γιατί στις 52h με 55% είμαι και ακόμα ούτε το μισό χάρτη δεν ξεκλείδωσα. Βέβαια θα μου πεις οι 2-3 ώρες είναι wandering around κλπ, but still... Το main quest φαίνεται να τελειώνει αφού πάρω 2-3 lvl ακόμη.

 

Στο hard, και μου φάνηκε αρκετά εύκολο είναι η αλήθεια.

Προσπαθώ να το παίξω full stealth

 

 

Annotation.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφαγα και κάμποσο χρόνο γιατί ήθελα να βγάλω μερικά βίντεο ξέρω γω. Υπολογίστε κάποια ώρα παραπάνω ότι έχει γράψει, + την idle (που νομίζω δεν μετράει αν έχεις κάνει alt+tab).

Ένα μικρό "κολλάζ" που έκανα :p Απλά για να ακουστούν κάποια greek. Ως γνήσιος νουμπάς, ξέχασα να κάνω render στα 60fps. No biggie :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ships defeated 141 λέει :hehe: Εγώ τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι :p 

Τους mercenary τους έκανες track αφού 50ρησες για να τελειώνεις τάκα τάκα ή τους έτρωγες απευθείας; Εγώ τους πληρώνω και έχω άλλη προσέγγιση στο παιχνίδι, ίσως για αυτό αργώ παραπάνω. Με βλέπω στις 200 ώρες εμένα :rofl: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tommybertsen said:

Τους mercenary τους έκανες track αφού 50ρησες για να τελειώνεις τάκα τάκα ή τους έτρωγες απευθείας;

Μολις με βλεπουν τρεχουν :neo:

 

Μια δυο φορες πληρωσα γιατι ημουν μεσα σε fort κ δεν ηθελα να μου σπασουν τα @@

 

Κατα τα άλλα 5/5 νεκροκεφαλες(δεν θυμαμαι πως το λενε το counter), στηνομαι σε καποιο ανοιχτο χωρο κ περιμενω....μετα απο λιγο γινεται του κουτρουλη ο γαμος, πλακωνουν 6-7 μαζι κ σε λιγο ερχονται κ αλλοι...βαριεσαι να ακους τη ντουντουκα :hehe:

 

Θα "φαω" τον/την αρχηγο της σεκτας(δεν λεω ποιος/ποια ειναι) κ μαλλον θα ξαναρχισω απο την αρχη με το γκομενακι αυτη τη φορα

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-37 ώρες έχω γράψει και είμαι στο 52%. Παίζω κυρίως το main quest καθώς η γυναίκα απαιτεί να δει τη συνέχεια του στορυ. Λίγα side quests έχω κάνει όταν δε βλέπει.

-Πρέπει να έχω καταστρέψει ένα (1) ship. Τα αποφεύγω όπως οι γάτες το νερό. Δεν έχω χρόνο για να παίξω με αυτούς.

-Τους mercenaries τους σκοτωνω μόνο όταν είμαι ένα δυο level πάνω ή πετύχω κάποιον σε ίδιο level αλλα μόνο του μακριά από οτιδήποτε. Έχω πληρώσει τη τσατσά τους γιατί μου την πέφτανε όταν είχα σοβαρές business με άλλους.

-Ο χάρτης είναι μεγάλος και χορταστικός. Το κακό είναι ότι αν κάποιος δεν είναι Έλληνας, νομίζω πως θα τον κουράσει. Προσωπικά και 10 φορές μεγαλύτερο scale να είχε ο χάρτης, πάλι θα μου άρεσε -ίσως πιο πολύ-.

-Λείπουν κάποιες σημαντικές πόλεις από το χάρτη. Στη Μακεδονία βασικά, θα πρεπε να υπάρχουν οι Αιγές (όχι η Πέλλα, καθώς αργότερα μεταφέρθηκε η έδρα των Μακεδόνων εκεί) τουλάχιστον.

-Έχω φάει Λιοντάρι Νεμέας (δυσκολάκι) και Καλυδώνιο Κάπρο (ευκολάκι). Δε τα πολυψάχνω αυτά προς το παρόν. Είπαμε...stick to the main quest...

-Έχω Κασσάνδρα (φυσικά) και έχω κάνει σεξ με 2 άνδρες και μια γυναίκα....

-Δλδ έχω πουλήσει δυο container όπλα στα blacksmiths και αυτοί ένα τσεκούρι για ξύλα δεν έχουν??

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

-Πρέπει να έχω καταστρέψει ένα (1) ship. Τα αποφεύγω όπως οι γάτες το νερό. Δεν έχω χρόνο για να παίξω με αυτούς.

Spoiler

Έχεις περάσει την αποστολή στην Νάξο;

 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

-Έχω φάει Λιοντάρι Νεμέας (δυσκολάκι) και Καλυδώνιο Κάπρο (ευκολάκι). Δε τα πολυψάχνω αυτά προς το παρόν. Είπαμε...stick to the main quest...

 

Και εγώ το έφαγα το Λιοντάρι. Μόνο dodge αν κάνεις, το περνάς. 

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

 -Έχω Κασσάνδρα (φυσικά) και έχω κάνει σεξ με 2 άνδρες και μια γυναίκα....

 

Εγώ πρέπει να έκανα σεξ με 3 γυναίκες και 3 άντρες :hehe: 

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

-Ο χάρτης είναι μεγάλος και χορταστικός. Το κακό είναι ότι αν κάποιος δεν είναι Έλληνας, νομίζω πως θα τον κουράσει. Προσωπικά και 10 φορές μεγαλύτερο scale να είχε ο χάρτης, πάλι θα μου άρεσε -ίσως πιο πολύ-.

 

I will ask around για αυτό. Ο χάρτης είναι τεράστιος. Από τους μεγαλύτερους που έχουν υπάρξει θεωρώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eριξα Μινωταυρο στο 40 lvl nightmare επος μαχη γενικα σε μαζικο χαμο το παιχνιδι γινεται του CPM το πανηγυρι.Πιστευω οτι θα στεκε και multi η MMO ακομα ετσι πως το χουν κανει.Ειναι αρκετα Vast o κοσμος και εχει πολλα πραγματακια να κανεις.Επισης dailies,weeklies,questlines κλπ Εχει βάση παντως δε θα παραξενευτω αν το πανε προς τα εκει το επομενο. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.