Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος shattered έγραψε:

 

είμαι lvl 51(και ~70 ώρες) και δεν έχω κάνει ούτε ένα upgrade/engrave
όλος ο εξοπλισμός μου είναι απο loot

δεν νιώθω ότι μου λείπει κάτι

Engraving πάντως θα έπρεπε να κάνεις. Βελτιώνει κάποια πραγματάκια στο gear σου.

πριν 5 ώρες, το μέλος KTM έγραψε:

Ερωτησουλα, είμαι 11 level, για τα upgrades σε οπλα/armor κλπ ισχυει οτι και στο origin?

Τα αποφευγουμε σε normal items και εστιάζουμε στο να βρουμε rare/legentary κλπ?

Rare,legendary είναι συνήθως ανώτερα σε κάποια stats τους. Το engraving που μπορείς να κάνεις τα βελτιώνει κι άλλο. 

Τα Legendary δεν μπορείς να τα κάνεις dismantle. Συνεπώς θα βρεις πχ 10 level legendary item και θα το κουβαλάς μέχρι να τερματίσεις (εκτός και αν τα φυλάξεις στο πλοίο).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/15168094/Assassin-s-Creed-Odyssey-PC.html

 

Δεν είχα ιδέα οτι υπάρχουν ελληνικά κλειδάδικα και μου κάνει εντύπωση που το έχουν πιο φτηνά από τα αντίστοιχα μεγάλα site.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος rip_noob έγραψε:

https://www.skroutz.gr/s/15168094/Assassin-s-Creed-Odyssey-PC.html

 

Δεν είχα ιδέα οτι υπάρχουν ελληνικά κλειδάδικα και μου κάνει εντύπωση που το έχουν πιο φτηνά από τα αντίστοιχα μεγάλα site.

Μόλις με έβαλες σε έξοδα! Δε μπορούσα να περιμένω άλλο, ήταν και καλή η τιμή... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, UltraB said:

Μόλις με έβαλες σε έξοδα! Δε μπορούσα να περιμένω άλλο, ήταν και καλή η τιμή... 

 

Αν έπαιξες και σου άρεσε το origins θα το λατρέψεις αυτό.

Αξίζει σίγουρα τα λεφτά του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος rip_noob έγραψε:

Πάρε τηλέφωνο, μη περιμένεις άλλο.

Θα περιμένω μέχρι το βράδυ και αν δεν απαντήσουν θα τους κάνω ένα τηλέφωνο καθώς βλέπω αρκετά θετικά σχόλια στο skroutz.

Από την άλλη όμως, τους έχω στείλει από το πρωί, και στο facebook αλλά και email, χωρίς καμία απάντηση προς το παρόν.

 

Edit: Μου απάντησαν και με ρώτησαν αν επιθυμώ να μου τον στείλουν ηλεκτρονικά. Άρα λογικά τους στέλνουν στην διεύθυνση που θα δηλώσετε by default.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Κλείδωσε ότι μπορείς στα 30FPS με τον i5 καθώς έχει περίεργα γούστα το παιχνίδι Αντώνη. Με 8gb ram.εισαι;

Δεν έχει νόημα αυτό που λες περί μνήμης κλπ. Δεν θέλει πάνω από 8GB Ram το game. Δεν θέλει παραπάνω από τον 4690Κ. Θα βαρέσει υπερωρία απλά το CPU. Με τον 4590 μια χαρά έπαιζα το πολύ πιο απαιτητικό σε CPU, Origins. Με υποχωρήσεις μπορούσα το 60ρι. Έκανα μικρές όμως. 45-50 είχα μ.ο. σε 1080p

 Η 390 είναι το πιο μεγάλο θέμα και όχι ο i5.

Το παιχνίδι είναι πιο απαιτητικό σε GPU φέτος (εν αντιθέσει με το Origins), ακόμη και σε 1080p.

Σε γενικές γραμμές με ίδιο setup και settings βλέπω 15-20% λιγότερα FPS σε 1440p. You get the idea. 

 Θα πρέπει να γίνουν αρκετές υποχωρήσεις με αρκετά settings στο Medium για να έχει 30 fps σταθερά. 

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό του είπα 30 FPS LOCK. 

Καιρός για αναβάθμιση, ο i5 δυστυχώς απαξιώθηκε πλέον τελείως. Η 390 του είναι λίγο σαν μια RX480. Σίγουρα θα έχει τρελό microstuttering ο συνδυασμός i5 100% από την αρχή [ δε ξέρω αν υπάρχουν σημεία στο παιχνίδι που βαραίνει όπως στο προηγούμενο με την Αλεξάνδρεια ] + 8ραμ. 

 

Βάλε και τα 3πλοκλειδωματα τα ανούσια της nUbi$oft ......

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν απαξιώθηκε ο ι5. Ο ι5 Haswell απλά πάλιωσε. Και ένας 8600Κ όχι απλά είναι υπέρ αρκετός, μην σου πω είναι καλύτερος από 8700Κ.

 

Η 390 δεν είναι so much close στην 480 ? Η 480 είναι ικανότατη για 1080p αλλά είναι μία mid tier στην καλύτερη, κάρτα. Η 390 εκτός από περισσότερο ενεργοβόρα, είναι και πιο αργή. Βέβαια την παλεύει ακόμη. Τα 8 ram είναι κομπλέ, believe it or not :) Microstutters το παιχνίδι έχει έτσι κι αλλιώς, γιατί είναι ubisoft, είναι τεράστιος και ανοιχτός ο κόσμος του , και δε μπορούμε να τα έχουμε όλα, δυστυχώς. Ωστόσο θα είναι playable στον Αντώνη. Medium στην καλύτερη. Τα κλειδώματα το πόσο impact έχουν το ξέρουμε μόνο από τους...hackers ? 

 

Link to comment
Share on other sites

40 ευρώ και στο steam πλέον ......
downloading επιτελούς....
πρέπει να αρμεξω τώρα τον 2600Κ.....
και να κάνω τον σταυρό μου να αντεξει η Ο/Ced R9 .....
γιατί για αναβάθμιση δεν καίγομαι .
 

Έγινε επεξεργασία από manos_ir
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.