Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

Μπα, το χειμωνα ειναι καλυτερα ?

3 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Τώρα είναι αργά. Το καλοκαίρι πια?....

 

1 minute ago, tommybertsen said:

Για να παίξω τόσες ώρες, πρέπει να πάρω άδεια :p 

Να κ ενα καλο του να μην εχεις αφεντικο :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Να κ ενα καλο του να μην εχεις αφεντικο :hehe:

Κατά πάσα πιθανότητα 29 Οκτώβρη (δηλαδή από τις 27 μετράμε). 15 ημερούλες από σήμερα, 1 βδομαδούλα άδεια  :p Τώρα παίζω λίγο here and there, κάνω τα side quest (είμαι αρχή εκεί που πάω στον κύκλωπα). Στέκομαι χαζεύω και λίγο, βγάζω και καμιά φώτο καλή ώρα όπως πάνω :p Ε οκ... 

Ξεκίνησα απλό playthrough με Κασσάνδρα και θα κάνω λογικά και δεύτερο με τον Αλέκο στο exploration mode :p 

Το κόβω για 150+ ώρες. Βάλε και το season pass που θα πάρω λογικά...χμμμ! 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το season pass. Στην ουσια μετα απο λιγο ακολουθεις 3 ιστοριες..."Χοντραινει" η πλοκη κ σε κανει να θες να παιξεις ακομη λιγο κ ακομη λιγο κοκ

 

Εκτος αυτου το map ειναι πραγματικα πολυ μεγαλο

 

Καλογραμμενη ιστορια παντως...κ το παιχνιδι ουτε ενα προβλημα...περιεργο ?

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Καλογραμμενη ιστορια παντως...κ το παιχνιδι ουτε ενα προβλημα...περιεργο ?

Κάπου δίπλα λέει ότι κρασάρει συνέχεια κλπ. Το μόνο του πρόβλημα είναι πως είναι "βαρύ" και η 1070 στα 1440p δεν αντέχει πολύ... ΤΟ CPU στέκεται στα 50-70% usage, η κάρτα μόνιμα στα 99%. Αρνούμαι να ρίξω πολλά settings για να είμαι στα 60 πάντως, δεν με νοιάζει. 

Let the burning begin ( για μένα, εσύ @Lazy Dog έχεις καεί ήδη :hehe: )

Btw χαίρομαι που η ιστορία είναι καλογραμμένη γιατί στο Origins, ήταν κάπως "all over the place".

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως η ιστορία ειναι πολύ ενδιαφέρον. Εχω περάσει το σημείο που

Spoiler

πηγαίνει στη γιάφκα με τους cultists και γινεται η αποκαλυψη με τον αδελφό της Alexio ( Ναι, την Κασσάνδρα πήρα φυσικά ? ),  Το σκηνικό μου θύμισε λίγο Eyes wide shut :D . Σκότωσα και κανα 2 cultists έπειτα.

το παω αργααα αργααα με 23% complete τρενάροντας όσο μπορώ το main story.  Απολαυστικότατο!

 

 

Κι εγώ κανένα πρόβλημα με το παιχνίδι, δεν κόλλησε/κράσαρε ούτε μια φορά. Σε κάτι σπηλιές με πολλές φωτιές κλπ, αν ανάψω και φωτιά, τα fps καταρρέουν ? αλλα γενικα τρέχει καλά με τα περισσοτερα στο ultra.

 

Link to comment
Share on other sites

Το να μην τρέχει καλά με gtx1080 και άνω, θα ήταν λίγο "κάπως" ? 

Η 1070 αγκομαχάει πάντως :hehe: 

Δυστυχώς δεν μπορώ ακόμη να κάνω αλλαγή. 

Το άφησα για σήμερα, αύριο πάλι :p 

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το τσίμπησα στα 48,60€ από το cdkeys :D

 

Το έβαλα να κατεβαίνει και θα λιώσω το πσκ

 

edit: Θεωρητικά θα βγει και η 1.0.3 σήμερα

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

το σκεφτομαι...αλλά δεν έχω cpu που να μπορεί να ανταποκριθεί ...εδώ στο origins χτυπαει  o  2600 k  στα 4.4 100% utilization σε σημεία με την gpu στα 72-80%....

Στο Odyssey ο 6700κ χτυπάει 100ρια. Λογικό για τον 2600κ

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα 4 ώρες ακριβώς και τελείωσα την πρώτη περιοχή με 2 νησιά, τα άνοιξα όλα εννοείται, δεν με άφησε να πάρω το πλοίο για να φύγω γιατί δεν είχε κατέβει ολόκληρο το παιχνίδι.

Ευχαριστημένος μέχρι τώρα και είναι αυτό που περίμενα, παίζω στο hard αλλά έβαλα το guided. Δεν ξέρω πως θα ήταν με την άλλη επιλογή είναι η αλήθεια.

 

Βγήκε το 1.0.3, ατελείωτα patch notes εδώ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

να σας πω το Vision το παίρνεις κάποια στιγμή ;  αυτό που σκοτινιάζει και βλέπεις τα αντικείμενα να φωσφορίζουν  ;

bοnus δεν είναι spoiler

Spoiler

έπαιξα δυο ώρες ακριβώς ακόμα στο πρώτο νησί είμαι και το έκανα stream για να βλέπει φίλος xaxaxax (την πρώτη μισή ώρα δεν είχε ήχο το stream άκουγε από το mic χαχαχαχα)

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.