Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

Μπορείς να το πάρεις από το πρώτο upgrade. Κάνε mouse over στα upgrades (abilities) για να βλέπεις τι κάνει το καθένα. Για επιπλέον upgrade του vision πρέπει να προχωρήσεις το story, δεν σε αφήνει από την αρχή να τα κάνεις όλα :)

 

Πάντως το content που έχει το παιχνίδι , είναι HUGE και διαφέρει από το προηγούμενο.

Μου αρέσει που μπορείς να πας σε ένα σημείο στο χάρτη, να βρεις το υποτιθέμενο quest και να κάνεις αποδοχή ή όχι.

Επίσης υπάρχει ο διαχωρισμός των Quest σε Main (Odyssey), World, Character και Naval. Τα 2 τελευταία έχουν χρονικό περιορισμό. 

Bugs υπάρχουν οκ, αλλά το τελευταίο update πρέπει να έλυσε κάτι αστείο. Σε edge of cliffs αν πάλευα με κάποιον, δεν έπεφτε ούτε για αστείο. Πλέον πέφτει :p Btw, το Origins με έχει κάνει να παίζω το παιχνίδι σιγάααααα σιγά, πρώτα τα Side Quests , ΟΣΑ μπορώ να βρω, άνοιγμα των location πρώτα, και ύστερα προχωράω. 

Αντίο κόσμε ? 

 

Spoiler

ACOdyssey_2018_10_13_11_22_22_263.jpg

:hehe:

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μπορείς να το πάρεις από το πρώτο upgrade. Κάνε mouse over στα upgrades (abilities) για να βλέπεις τι κάνει το καθένα. Για επιπλέον upgrade του vision πρέπει να προχωρήσεις το story, δεν σε αφήνει από την αρχή να τα κάνεις όλα :)

 

Πάντως το content που έχει το παιχνίδι , είναι HUGE και διαφέρει από το προηγούμενο.

Μου αρέσει που μπορείς να πας σε ένα σημείο στο χάρτη, να βρεις το υποτιθέμενο quest και να κάνεις αποδοχή ή όχι.

Επίσης υπάρχει ο διαχωρισμός των Quest σε Main (Odyssey), World, Character και Naval. Τα 2 τελευταία έχουν χρονικό περιορισμό. 

Bugs υπάρχουν οκ, αλλά το τελευταίο update πρέπει να έλυσε κάτι αστείο. Σε edge of cliffs αν πάλευα με κάποιον, δεν έπεφτε ούτε για αστείο. Πλέον πέφτει :p Btw, το Origins με έχει κάνει να παίζω το παιχνίδι σιγάααααα σιγά, πρώτα τα Side Quests , ΟΣΑ μπορώ να βρω, άνοιγμα των location πρώτα, και ύστερα προχωράω. 

Αντίο κόσμε ? 

 

  Hide contents

ACOdyssey_2018_10_13_11_22_22_263.jpg

:hehe:

 

Από τότε μας έτρωγε ο εμφύλιος, ρε παιδί μου. Μ@λάκες, τι να πεις.

Εκτός αν αναφέρεται ο κύριος στα σφιχτήρια της ταινίας ''300'' . Με τέτοιους κοιλιακούς, ε, σε κοιτούσαν λίγο περίεργα εσένα με τον σκεμπέ.....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sstav said:

?9,4 ολοκληρα MB/sec?

 

Με 12 είμαι τώρα αλλά πάνω από 16 δε πάει.

Ανάλογα τι κατεβάζω. Το steam είναι πιο γρήγορο γενικά. Σχεδόν πάντα τερματίζει.

 

...κ γω ήθελα να περιμένω να πέσει η τιμή αλλά με αυτό το 20% off με τα Uplay points με φώναζε κάθε μέρα...

 

ΥΓ. επιπλέον έχω αγοράσει καμιά 10αριά παιχνίδια των έως 6€ και όλα τα παράτησα. Το AC όσο κακό και αν είναι, τα λεφτά του τα βγάζει. Πάντα τα έβγαζε σε μένα.

Άλλωστε είναι η πρώτη φορά που δίνω πάνω από 10€ για AC.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχασα 2 ώρες με τα λεωφορεία επειδή αποφάσισαν οι αριστερό φασίστες να κλείσουν το κέντρο κάνοντας πορεία ! ?

 

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/4081897/antifasistiki-kai-antipolemiki-poreia-sto-kentro-tis-athinas

 

θα κάτσω να το λιώσω μετά !

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αν "καίγεστε" μπορείτε να το τσιμπήσετε με <30€ από στιμ άλλης χώρας (βλ. ουκρανία κτλ) και μετά να το κάνετε family share...εγώ είχα αγοράσει το Origins πληρώνοντας ακριβά αλλά δεν το ξανακάνω...πλέον αγοράζω όλα τα games από 30 έως 50% της τιμής...πάτε εδώ www.steamprices.com και συγκρίνετε τιμές μεταξύ χωρών...αλλιώς κοντεξ και αν σας αρέσει το αγοράζετε.... ?

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Δεν παιζει Family Sharing για το Odyssey ουτε αν εχεις το account του φιλου στο uplay.

Αν έχεις το account παίζει κανονικά. Στο Origins έπαιζε. Γιατί να μη γίνεται στο Odyssey? Απλά δεν γίνεται να είναι ταυτόχρονα και οι 2 μέσα.

Anyway, εκτός θέματος αυτό (kinda :p )

 

 

 

Άκουσα κι εγώ κάτι τέτοια όπως έπλεα στα ανοιχτά και η γυναίκα νόμιζε ότι πήγα σε εκκλησία :p 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Αν κ είχα πει να κρατηθώ το τσίμπησα κ γω με το -20% uplay κ κάτι ψιλά που είχα μέσα στο paypal.

 

Mε 4670k στα 4.4 είναι pegged 100% το cpu κ η 1070 στο 97% 1440p, fps 55-60.

 

Μια χαρά παιχνίδι μου φάνηκε μιας κ είχα σταματήσει στο Black Flag το οποίο δεν τελείωσα κιόλας.

 

Υποψιάζομαι οτι θα μου πάρει κανά 2 χρόνια να το τελειώσω έτσι όπως παίζω. :hehe::amen:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με το σύστημα της υπογραφής, το παιχνίδι τρέχει άνετα σε1440p και ρυθμίσεις σύμφωνα με το Hardware Unboxed.

 

Ο επεξεργαστής 100ρίζει αλλά όχι πάντα. Συνήθως στο 60-80% τρέχει ενώ η κάρτα γραφικών σχεδόν παντού βρίσκεται πάνω από 90%.

Δε μετράω τις φορές που βρίσκεται στο 70% ή χαμηλότερα λόγω vsync. Το frame rate είναι κατά 95% πάνω από 60. σπάνια βλέπω κάποια 55αρια.

 

Γενικά μου φαίνεται πιο ελαφρύ από το Origins, αν και το τελευταίο δε το δοκίμασα εκτενώς και δεν έπαιξα καθόλου με τα graphic settings.

 

Link to comment
Share on other sites

συνοψίζοντας το βιντεο το μεγαλύτερο impact στο performance έχουν τα VOLUMETRIC CLOUDS (+21% από ultra high σε very high) k μικρότερο impact χωρίς τεράστια οπτικη διαφορα:

SHADOW QUALITY (3% από ultra high σε very high)

WATER QUALITY (4% από very high σε high)

CHARACTER QUALITY (2% από ultra high σε very high)

AMBIENT OCCLUSION (2% από very high σε very high)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sosna έγραψε:

Mε 4670k στα 4.4 είναι pegged 100% το cpu κ η 1070 στο 97% 1440p, fps 55-60.

 

Σε τι settings ? Στα 1440p εδώ με 1070 και με ριγμένα μόνο shadows είμαι στα 45 με 55 μέσο όρο. Τα 55-60 είναι μακρινό όνειρο στην ανάλυση αυτή με την 1070, εκτός και ρίξω settings , πράγμα που δε προτίθεμαι να κάνω. Στα 1080p ανεβαίνω κατά 15fps...Αλλά είναι θολούρα το πράμα (ίσως να φταίει που η native είναι 2560Χ1440)

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Δε μετράω τις φορές που βρίσκεται στο 70% ή χαμηλότερα λόγω vsync. Το frame rate είναι κατά 95% πάνω από 60. σπάνια βλέπω κάποια 55αρια.

 

Το vsync καταστρέφει την εμπειρία. Βγάλε το. Ειδικά με το CPU σου θα παίζει stuttering . . 

Δοκίμασε και borderless και ίσως να είναι ακόμη καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι αγορασμενο στο steam απο τον Α το ανοιγει του ζηταει να κανει link το uplay acc με το steam acc του και παιζει.

 

Παει ο Β ο οποιος ειναι σε family με τον Α (ο Α εκτος συνδεσης) κατεβαζει παταει play ανοιγει uplay βαζει το acc του Α και

το παιχνιδι δεν ανοιγει/παιζει γιατι το παιχνιδι ειναι linked στο steam acc του Α.

 

Κερναω σουβλακια απο τον Σαββικο οποιος βρει bypass :p αυτα.

πριν 6 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Στο Origins έπαιζε.

 

Εχει δοκιμαστει ??? γιατι και για αυτο το παιχνιδι αλλα διαβαζω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.