Jump to content


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος kpetros έγραψε:

3 βδομαδες ειχα να πιασω ποντικι και μου φαινεται τοσο περιεργο τωρα ....

Καλημερα απο αθηνα ?

 

 

Δοκίμασε με ινδικό χοιρίδιο τότε

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πήζεις; :bleh: 

 

Καλα ηταν οι πρωτες 3 βδομαδες αν εξερεσεις την υπερβολικη πολυ εκπαιδευση για μια παρελαση του 10 λεπτου ..... να μη πω για τις 9999 αναφορες καθε μερα . 

Καταταλα το φαι ηταν σωστο , εμαθα αλβανικα καλυτερα και απο την οικοδομη και η ροδος ειναι ομορφο νησι με ακομα ομορφοτερες γυναικες . 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kpetros said:

 

Καλα ηταν οι πρωτες 3 βδομαδες αν εξερεσεις την υπερβολικη πολυ εκπαιδευση για μια παρελαση του 10 λεπτου ..... να μη πω για τις 9999 αναφορες καθε μερα . 

Καταταλα το φαι ηταν σωστο , εμαθα αλβανικα καλυτερα και απο την οικοδομη και η ροδος ειναι ομορφο νησι με ακομα ομορφοτερες γυναικες . 

Και μετά σου λένε ότι η θητεία είναι πεταμένος χρόνος... ???

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θλιβερό το θέαμα των ελληνικών σχολείων. Παρατηρούσα σήμερα... πράγματα σπασμένα, βαμμένες πόρτες/κάσες, ηλίθια συνθήματα παντού. Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω... τους αρέσει αυτή η αισθητική; Ασε που με τους συνεχείς βανδαλισμούς έχουν μπει παντού πλέγματα, και νιώθεις σαν σε φυλακή. Όταν πήγαινα λύκειο ήταν πολύ πιο καθαρά τα σχολεία. Προσέξτε πλάνα από τις ευρωεκλογές στο εξωτερικό πως λάμπουν τα σχολεία τους. Τελικά έχουμε αυτά που μας αξίζουν. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Πολύ θλιβερό το θέαμα των ελληνικών σχολείων. Παρατηρούσα σήμερα... πράγματα σπασμένα, βαμμένες πόρτες/κάσες, ηλίθια συνθήματα παντού. Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω... τους αρέσει αυτή η αισθητική; Ασε που με τους συνεχείς βανδαλισμούς έχουν μπει παντού πλέγματα, και νιώθεις σαν σε φυλακή. Όταν πήγαινα λύκειο ήταν πολύ πιο καθαρά τα σχολεία. Προσέξτε πλάνα από τις ευρωεκλογές στο εξωτερικό πως λάμπουν τα σχολεία τους. Τελικά έχουμε αυτά που μας αξίζουν. 

 

Τα προετοιμάζουν για το πανεπιστήμιο :sarcastic:

  • Like 1
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλοι μου. Θα γράψω, μόλις συνέλθω, wall of text για τις εκλογές.

Προς το παρόν, ένα θα σας πω: την Κυριακή, ξύπνησα στις 5 τα ξημερώματα και τελείωσα σήμερα στις 7.30.

26 ώρες άυπνος.

Απίστευτη ταλαιπωρία. Δεν θυμάμαι πώς γύρισα σπίτι.

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα αποτελέσματα (εννοώ να κάνω λάθος ή να πάει κάτι στραβά), αλλά ήταν τόσοι οι υποψήφιοι και οι σταυροί προτίμησης, που χρειάστηκαν 7 ώρες μέχρι να τελειώσει η καταμέτρηση (περιφερειακές και ευρωεκλογές).

Ήμουν και σε μεγάλο εκλογικό τμήμα και δεν πήρα ανάσα. Ένα ρημαδο-τοστ παρήγγειλα και το έφαγα στις 3 τα ξημερώματα. 

To be continued....

 

  • Like 4
  • Sad 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος ronin13 έγραψε:

Καλή ξεκούραση και καλή χαλάρωση στους ταλαιπωρηθεντες της εκλογικής διαδικασίας.

 

Μια παρατήρηση μόνο, χωρίς να αμφισβητηθεί και να υποτιμηθεί στο ελάχιστο η προσπάθεια που κατέβαλαν: ο μέσος γιατρός, και δη ειδικευόμενος, περνάει αυτό που περάσατε εσείς (24-36 ώρες αϋπνία, κούραση σωματική και πνευματική, έλλειψη διαλείμματος κτλ) μερικές φορές κάθε μήνα στις εφημερίες του.

 

Πρώτη φορά σε εφορευτική επιτροπή πραγματικά είμαι κομμάτια...και να φανταστείς αρκετές ώρες απλά καθόμασταν. Αλλά η ρημάδα η καταμέτρηση είναι ότι χειρότερο υπάρχει. ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Απορώ γιατί διαμαρτύρονται btw οι δικαστικοί αντιπρόσωποι. Παίρνουν όσο μερικοί σε δύο μήνες δουλειάς. 

Ποιος διαμαρτυρήθηκε; 

Δεν είναι θέμα αμοιβής. Ο δικαστικός αντιπρόσωπος έχει την ευθύνη της ομαλής διεξαγωγής της εκλογικής διαδικασίας, της εξαγωγής ορθών αποτελεσμάτων και της ενημέρωσης των κατά τόπους Πρωτοδικείων/Περιφερειών/Δήμων.

Δουλεύουμε πολύ σκληρά και το ύψος της αποζημίωσης είναι απολύτως δικαιολογημένο.

Άσε που πρέπει να συμπληρώσεις εις τετραπλούν και τα απαράδεκτα εκλογικά βιβλία.

Κάτσε εσύ στις 5 η ώρα το πρωί, μετά την ολοκλήρωση της καταμέτρησης-Μπεν Χουρ, να περάσεις -με τόση κούραση- τους σταυρούς που πήρε κάθε υποψήφιος (ήταν και πάρα πολλοί αυτή τη φορά) και θα δεις τη γλύκα.

 

 

πριν 5 ώρες, το μέλος ronin13 έγραψε:

Καλή ξεκούραση και καλή χαλάρωση στους ταλαιπωρηθεντες της εκλογικής διαδικασίας.

 

Μια παρατήρηση μόνο, χωρίς να αμφισβητηθεί και να υποτιμηθεί στο ελάχιστο η προσπάθεια που κατέβαλαν: ο μέσος γιατρός, και δη ειδικευόμενος, περνάει αυτό που περάσατε εσείς (24-36 ώρες αϋπνία, κούραση σωματική και πνευματική, έλλειψη διαλείμματος κτλ) μερικές φορές κάθε μήνα στις εφημερίες του.

Συμφωνώ απόλυτα. Η ανάρτησή μου αφορούσε την προσωπική μου εμπειρία από τη χθεσινή εκλογική διαδικασία.

Ουδεμία σύγκριση μπορεί να γίνει με τη δική σας δουλειά και την ευθύνη που αναλαμβάνετε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Ποιος διαμαρτυρήθηκε; 

Δεν είναι θέμα αμοιβής. Ο δικαστικός αντιπρόσωπος έχει την ευθύνη της ομαλής διεξαγωγής της εκλογικής διαδικασίας, της εξαγωγής ορθών αποτελεσμάτων και της ενημέρωσης των κατά τόπους Πρωτοδικείων/Περιφερειών/Δήμων.

Δουλεύουμε πολύ σκληρά και το ύψος της αποζημίωσης είναι απολύτως δικαιολογημένο.

Άσε που πρέπει να συμπληρώσεις εις τετραπλούν και τα απαράδεκτα εκλογικά βιβλία.

 Κάτσε εσύ στις 5 η ώρα το πρωί, μετά την ολοκλήρωση της καταμέτρησης-Μπεν Χουρ, να περάσεις -με τόση κούραση- τους σταυρούς που πήρε κάθε υποψήφιος (ήταν και πάρα πολλοί αυτή τη φορά) και θα δεις τη γλύκα.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Η ανάρτησή μου αφορούσε την προσωπική μου εμπειρία από τη χθεσινή εκλογική διαδικασία.

Ουδεμία σύγκριση μπορεί να γίνει με τη δική σας δουλειά και την ευθύνη που αναλαμβάνετε.

 

Δεν νομίζω ότι αμφισβητείται ότι η αποζημίωσή τους (σας) είναι δικαιολογημένη. Χρήζει όμως αναφορά και η δυσαναλογία της με την αποζημίωση (ή μη) της εφορευτικής επιτροπής και των γραμματέων που μοιράζονται μέρος της δουλειάς, αν και όχι την ευθύνη. Ειδικά για την επιτροπή, ένα συμβολικό αντίτιμο θα έλυνε και το πρόβλημα της κοπάνας. Απ' ότι έχω καταλάβει βέβαια, η κατανομή αρμοδιοτήτων των υπολοίπων μελών εξαρτάται πολύ και από τον εκάστοτε δικαστικό αντιπρόσωπο - κάποιοι τα κερδίζουν τα χρήματα, κάποιοι επιλέγουν delegation ;).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Κάτσε εσύ στις 5 η ώρα το πρωί, μετά την ολοκλήρωση της καταμέτρησης-Μπεν Χουρ, να περάσεις -με τόση κούραση- τους σταυρούς που πήρε κάθε υποψήφιος (ήταν και πάρα πολλοί αυτή τη φορά) και θα δεις τη γλύκα.

 

Για αυτό το λόγο και μόνο πρέπει οι εκλογές να γίνονται σε υπολογιστή. Όπως όταν πας να δώσεις για σήματα πχ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.