Jump to content



Recommended Posts

κατάλαβες φίλε μου... μέτραγε όοολλλο το βραδύ  ψήφους ο deadlazarus σου λέει ... τίποτα ρε...ξαπόστειλε όλους τους άλλους της εφορευτικής για να  κάνει την δουλειά μόνος του μαζί με κάποια αναλόγων προσόντων κυρία...και κουράστηκε... και δεν λεει πια καλημέρεςς

πείτε μια καλημέρα ... μπορείτε...

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

κατάλαβες φίλε μου... μέτραγε όοολλλο το βραδύ  ψήφους ο deadlazarus σου λέει ... τίποτα ρε...ξαπόστειλε όλους τους άλλους της εφορευτικής για να  κάνει την δουλειά μόνος του μαζί με κάποια αναλόγων προσόντων κυρία...και κουράστηκε... και δεν λεει πια καλημέρεςς

πείτε μια καλημέρα ... μπορείτε...

Καλημέρα, Σπύρο.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες, κατά τις 21.30, πήγα να πάρω γυναίκα και παιδί από ένα παιδικό πάρτι. Το μαγαζί βρίσκεται λίγο έξω από την πόλη.

Αφού μπήκαμε στο αυτοκίνητο, είδαμε στο αντίθετο ρεύμα, λίγα μέτρα πιο πέρα από το μαγαζί, πολύ κόσμο, περιπολικά και αστυνομικούς.

Λέω κατευθείαν στη γυναίκα μου ότι κάτι άσχημο συνέβη, καθώς στον δρόμο είχαν ρίξει νερό και η κυκλοφορία διεξαγόταν με μεγάλη δυσκολία, ήτοι είχε σχηματιστεί ουρά αυτοκινήτων στο εν λόγω σημείο.

Τελικά, μάθαμε ότι επρόκειτο περί θανατηφόρου τροχαίου. Μια μηχανή μεγάλου κυβισμού, με δύο επιβάτες, οδηγό και συνοδηγό, έκανε σούζες και ο οδηγός έχασε τον έλεγχό της.

Η μηχανή πέρασε στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας και έπεσε πάνω στο σκουτεράκι ενός ανθρώπου. 

Αποτέλεσμα; Βαριά τραυματισμένος ο συνοδηγός, νεκρός ο ανυποψίαστος οδηγός του σκούτερ, ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά στο κεφάλι εξαιτίας της σφοδρής σύγκρουσης.

Ο οδηγός της μηχανής τη γλίτωσε.

Ειλικρινά, δεν ξέρω αν υπάρχουν λόγια ικανά να περιγράψουν την τραγική ανευθυνότητα και τον σταρχιδισμό της πλειονότητας των οδηγών.

Σούζες σε πολυσύχναστο δρόμο... Δηλαδή, πας να βγεις από το σπίτι σου ή να πάρεις την οικογένειά σου και έρχεται ένας ΜΑΛΑΚΑΣ και πέφτει πάνω σου.

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτή είναι η κατάντια της χώρας. Στο χωριό κωμόπολη  στη Γερμανία που ήμουν αυτό θα ήταν αδιανόητο.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Δηλαδή, πας να βγεις από το σπίτι σου ή να πάρεις την οικογένειά σου και έρχεται ένας ΜΑΛΑΚΑΣ και πέφτει πάνω σου.

Thank you captain obvious.

Αυτα γινονται καθε μερα. Οποτε τα λεω με λενε υπερβολικό. Οταν συμβει σε εσενα (οχι προσωπικα εσενα) λες "γιατι θεε μου" αλλα μεχρι τοτε εισαι στη φουσκα σου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όχι, δεν ξέχασα το πόνημα που σας υποσχέθηκα για τις εκλογές. Όλα στην ώρα τους.

Απλά, επ' αφορμής της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων της σταυροδοσίας των υποψηφίων, θα μου επιτρέψετε να σας διηγηθώ μια φανταστική -αλλά και διδακτική ταυτόχρονα-ιστορία: καθώς είχα αφεθεί στη φιλόξενη αγκαλιά του Μορφέα, ονειρεύτηκα έναν υποψήφιο με στρωμένη δουλειά (του μπαμπά του) και πολλά λεφτά, ο οποίος έφτασε μιαν ανάσα από την εκλογή του. Ο άνθρωπος αυτός δεν έχει δουλέψει μισή ώρα στη ζωή του (ούτε επιθυμεί να κουραστεί, αυτά είναι ποταπά πράγματα), το μόνο που θέλει είναι να μας σώσει δια της πολιτικής. Ονειρεύτηκα ότι θα δοκιμάσει εκ νέου να μας εξαφανίσει, με την ελπίδα ότι, εντέλει, θα τον εξασφαλίσωμεν...

Ονειρεύτηκα και έτερο υποψήφιο, (αυτός, συγκεκριμένα, κόντεψε να "κοπεί" σε τυπικές εξετάσεις), ο οποίος, αφού βολεύτηκε (μέσω των γνωριμιών του μπαμπά του) σε θέση ευθύνης (να έχει μιαν απασχόληση το παιδί μέχρι να εκλεγεί), κατήγαγε περιφανή νίκη (θα μας εξαφανίσει). Με την αξία του, μην φανταστείτε.

Ξύπνησα κάθιδρος και ήπια ένα ποτήρι νερό. Έπρεπε να συνέλθω από αυτό το όνειρο.

Ευτυχώς, σκέφτηκα, που τέτοια πράγματα δεν συμβαίνουν στη χώρα μας. Ποιος ξέρει πού θα είχαμε φτάσει....

  • Like 2
  • Agree 2
  • Haha 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DEADLAZARUS said:

Καλημέρα. Όχι, δεν ξέχασα το πόνημα που σας υποσχέθηκα για τις εκλογές. Όλα στην ώρα τους.

Απλά, επ' αφορμής της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων της σταυροδοσίας των υποψηφίων, θα μου επιτρέψετε να σας διηγηθώ μια φανταστική -αλλά και διδακτική ταυτόχρονα-ιστορία: καθώς είχα αφεθεί στη φιλόξενη αγκαλιά του Μορφέα, ονειρεύτηκα έναν υποψήφιο με στρωμένη δουλειά (του μπαμπά του) και πολλά λεφτά, ο οποίος έφτασε μιαν ανάσα από την εκλογή του. Ο άνθρωπος αυτός δεν έχει δουλέψει μισή ώρα στη ζωή του (ούτε επιθυμεί να κουραστεί, αυτά είναι ποταπά πράγματα), το μόνο που θέλει είναι να μας σώσει δια της πολιτικής. Ονειρεύτηκα ότι θα δοκιμάσει εκ νέου να μας εξαφανίσει, με την ελπίδα ότι, εντέλει, θα τον εξασφαλίσωμεν...

Ονειρεύτηκα και έτερο υποψήφιο, (αυτός, συγκεκριμένα, κόντεψε να "κοπεί" σε τυπικές εξετάσεις), ο οποίος, αφού βολεύτηκε (μέσω των γνωριμιών του μπαμπά του) σε θέση ευθύνης (να έχει μιαν απασχόληση το παιδί μέχρι να εκλεγεί), κατήγαγε περιφανή νίκη (θα μας εξαφανίσει). Με την αξία του, μην φανταστείτε.

Ξύπνησα κάθιδρος και ήπια ένα ποτήρι νερό. Έπρεπε να συνέλθω από αυτό το όνειρο.

Ευτυχώς, σκέφτηκα, που τέτοια πράγματα δεν συμβαίνουν στη χώρα μας. Ποιος ξέρει πού θα είχαμε φτάσει....

Μετά άνοιξες την τηλεόραση και ένιωθες Dejavu

  • Haha 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.