Jump to content



Recommended Posts

πριν 9 ώρες, το μέλος hypnz έγραψε:

Κολοκυθοκεφτέδες;

Κολοκυθοκεφτέδες;

 

πριν 9 ώρες, το μέλος hypnz έγραψε:

Κολοκυθοκεφτέδες;

Κολοκυθοκεφτέδες;

 

Kολοκυθοκεφτέδες

Kολοκυθοκεφτέδες

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έχετε tips για το πως να αερίζεται το σπίτι όταν λείπουμε σε διακοπές για 2-3 εβδομάδες; 

 

Τελευταία φορά που έκλεισα τα πάντα, γύρισα και είδα όλες τις μπαταρίες λιωμένες. Ευτυχώς μου κοψε και τις είχα βγάλει από τα τηλεχειριστήρια και τα λοιπά. Τι γίνεται όμως με τα υπόλοιπα ηλεκτρονικά του σπιτιού; 

 

Να βάλω ένα χρονοδιακόπτη για παράδειγμα να ανοίγει το air condition 1 ώρα την ημέρα να δροσίζονται τουλάχιστον; 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Έχετε tips για το πως να αερίζεται το σπίτι όταν λείπουμε σε διακοπές για 2-3 εβδομάδες; 

 

Τελευταία φορά που έκλεισα τα πάντα, γύρισα και είδα όλες τις μπαταρίες λιωμένες. Ευτυχώς μου κοψε και τις είχα βγάλει από τα τηλεχειριστήρια και τα λοιπά. Τι γίνεται όμως με τα υπόλοιπα ηλεκτρονικά του σπιτιού; 

 

Να βάλω ένα χρονοδιακόπτη για παράδειγμα να ανοίγει το air condition 1 ώρα την ημέρα να δροσίζονται τουλάχιστον; 

 

 

Στείλε μου το κλειδί :hehe:

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, astrolabos said:

Κλείνεις πατζούρια και αφήνεις παράθυρα ανοικτά;

 

Έχουμε συναγερμό και δεν γίνεται.

 

1 minute ago, honda22 said:

Στείλε μου το κλειδί :hehe:

 

Μακάρι να ήταν κάποιος να μου αέριζε το σπίτι 1 φορά στις 3-4 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Αν αφήνεις το ψυγείο στην πρίζα βάλε μέσα σε ένα κουτί ευαίσθητα αντικείμενα όπως οι μπαταρίες που λες και βάλε τις στο ψυγείο. Καλύτερα όχι συσκευές στο ψυγείο. Πρόσεχε αν έχεις κι άλλα πράγματα μέσα, π.χ. μπουκάλια να μην βγάλουν τίποτα υγρά κοντά σε πράγματα που έβαλες. Στο ψυγείο επίσης τα φάρμακα, κι αυτά προσέχοντας να είναι μέσα σε κάποιο κουτί. Ακόμα κι αν βγάζεις το ψυγείο από την πρίζα και προσέχοντας πάντα το ζήτημα με πιθανά νερά (να λιώσουν παγάκια που έχεις ξεχάσει μέσα κλπ) ίσως διατηρεί λίγο χαμηλότερη θερμοκρασία από σημεία του σπιτιού που τα χτυπά κατευθείαν ο ήλιος.

Παράθυρα -ασχέτως συναγερμού- δεν είναι ότι καλύτερο να τα άφηνες ανοιχτά για τέτοιο χρονικό διάστημα, τόσο για λόγους ασφαλείας αλλά κυρίως μη τυχόν κάνει τίποτα τρελλές καταιγίδες και περάσει νερά μέσα.

Θα φοβόμουν να βάλω σε αυτόματη λειτουργία τον κλιματισμό αν έλειπα τέτοιο διάστημα. Για τις υπόλοιπες συσκευές που ρωτάς (τηλεόραση, υπολογιστή, στερεοφωνικά) λογικά δεν πρέπει να έχουν πρόβλημα, τι στην ευχή πόσους βαθμούς πάει εσωτερικά το σπίτι υπό σκια; Το πολύ πολύ αν βρίσκονται δίπλα σε τοίχο που χτυπά ο ήλιος να τα μετακινούσες λίγο παραπέρα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν συσκευες που ακομα και αν δεν εχεις smart aircondition στο κανουν. Εχεις ελεγχο απο το κινητο και επισης σου προσφερουν και άλλες πληροφοριες οπως η θερμοκρασία του χωρου. Μπαινεις βλεπεις τι παιζει απο θερμοκρασία και αναλογα ανοιγεις a/c ή οχι. 

 

Κατα τα αλλα

 

FB_IMG_1560571002435.jpg

 

  • Like 6
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κάτι παιδιά. Θα απαγγείλω

Spoiler

Άδεια 3 εβδομάδες και την Δευτέρα που για μας είναι αργία η μέρα παραμένει συν άλλες 4 ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δηλαδή εσύ δεν πουλάς πνεύμα; :bleh: 

Πνευμα πουλαει, απλα οχι αυτο που νομιζειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ?

Καλημερα ρειιιιι

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.