Jump to content



Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος l2phile έγραψε:

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

Απλά εξωτερικό κάνουμε την Α ζωάρα και όταν ερχόμαστε Ελλάδα 1-2 φορές τον χρόνο κάνουμε τη Β ζωάρα (φρεντάρες/μπανάρες/νησάρες/φουλ ήλιο/φαγητάρες/συγγενείς).

Δεν είναι ότι θα γυρίσουμε και θα καπνίσουμε σε κοινόχρηστο χώρο ή δεν θα σεβόμαστε ΚΟΚ κλπ

 

Εξ ιδίων δεν κρίνω γιατί δεν έχω οικονομικό πρόβλημα που να με αναγκάζει να είμαι σε κάποια συγκεκριμένη χώρα προκειμένω να μπορώ να βιοποριστώ. Ούτε χρειάζεται να τρέφω τον εαυτό μου με το αφήγημα πως πρέπει να φύγω γιατί δε ταιριάζω στην κουλτούρα της XΨΖ χώρας. Γι αυτό και βολοδέρνω συχνά πυκνά, βλέπω, κρίνω, μαθαίνω.

Επίσης δεν είμαι φαν της νεοπλουτιστ κουλτούρας, δεν με ενδιαφέρει πόσα βγάζει κάποιος, που ζεί ή τι οδηγάει για να δω την συμπεριφορά του και να βγάλω συμπεράσματα  αλλά ούτε και χρειάζεται να αναφέρω το πως, με πόσα ή που ζω εγώ για να βγάλω ανωτερότητα και να επιβληθώ σε μια συζήτηση. 

 

Γι αυτό λοιπόν πιστεύω πως αυτό που λέω έχει βάση.  Δεν είναι νόμος αλλά συμβαίνει.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Η ξενιτιά δεν μας ξεζουμίζει. Μας κάνει ανθρώπους.

 

πριν 39 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Sorry to burst your bubble sweetie but you can't run away from yourself.

 

 

Διαβασε λίγο τα bold και σκέψου. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η αληθεια βρισκεται και στα δυο, τους νοημονες "μας κανει ανθρωπους" γιατι μπορουμε να διακρινουμε το καλα και τα κακα και να υιοθετησουμε καποια στην προσπαθεια να βελτιωθουμε (εντος και εκτος Ελλαδος). Τους καφρους μας κανει ανθωπους γιατι θελουμε βουρδουλα (μνημονειο, χαστουκια κτλ) γιατι δεν μπορουμε αλλιως (εντος και εκτος Ελλαδος).  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Τους καφρους μας κανει ανθωπους γιατι θελουμε βουρδουλα (μνημονειο, χαστουκια κτλ) γιατι δεν μπορουμε αλλιως (εντος και εκτος Ελλαδος).  

 

Ναι απλά οι καφροι ως άλλα άτακτα μουλάρια, με το που δουν ότι δεν έχει βούρδουλα, ρίχνουν το σαμάρι κάτω. 

Κοινώς, το ατακτο μουλάρι πάντα θα είναι ατακτο και σε σταυλο με άλογα κούρσας να το βάλεις,  με τις καταλληλες συνθήκες, πάντα θα κάνει αυτό που έχει μέσα του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

δεν έχω οικονομικό πρόβλημα που να με αναγκάζει να είμαι σε κάποια συγκεκριμένη χώρα

Και τι οικονομικό πρόβλημα έχεις; :bleh:

  • Like 1
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

Ας συμπληρώσω το αρχικό σχόλιο, γιατί βλέπω πλατειάζουμε χωρίς λόγο.

 

"666ος λόγος που δεν γυρνάμε Ελλάδα... ? ....καθώς πάλι κάποιοι μαμωσυνδικαλιστές ταύλωσαν να κάνουν απεργία και να μαμήσουν όλο τον κοσμάκη"

 

EDIT:

 - Η ξενιτιά δεν μας ξεζουμίζει

 - Η ξενιτιά δεν μας κάνει ανθρώπους, αλλά μας φέρεται σαν ανθρώπους (υποθέτω αυτό εννοούσε ο Πέτρος)

 - Αυτό με τους κάφρους δεν κατάλαβα που κολλάει. Ίσως παρεξήγηση από το προηγούμενο

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος l2phile έγραψε:

 - Αυτό με τους κάφρους δεν κατάλαβα που κολλάει. Ίσως παρεξήγηση από το προηγούμενο

 

Κολλαει στην ξενιτια που με μαγικο τρόπο μας κάνει ανθρώπους.

Που ήταν απάντηση στο δίκο  μου με το ξεζούμισμα και τα δακρυγόνα (βαριεμαι να το βρω) , το οποίο δικό μου σχόλιο ήταν στην ίδια χαλαρή/ΠοΘ λογική με το δίκό σου για το δε γυρνάμε ελλάδα. 

Πως γίνατε όλοι triggered και περασε σε προσωπικό επίπεδο,  δε καταλαβα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Απόδειξη οι χιλιάδες φοβισμένοι κάφροι που επειδή δε ξέρουν τους νόμους της χώρας υποδοχής, τους σέβονται και όταν έρχονται έστω και για μια μερα πίσω τα γ@μανε όλα. 

 

Μήπως για αυτό; ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Simon έγραψε:

 

Μήπως για αυτό; ?

 

Αναφερθην ως ποσοστό του αποδημου Ελληνισμού. Εχουν φύγει εκατομμύρια. Εγώ μιλησα για χιλιάδες, γενικά, ούτε καν δεκάδες χιλιάδες. 

Το παρπάνω λοιπόν δεν καθίσταται ως προσβολή καθώς είναι πολύ γενικό.  Αν κάποιος το λάβει επί προσωπικού, εντάσει εαυτόν εις το συγκεκριμένο υποσύνολο όποτε δε φταίω και πάλι.

 

Link to comment
Share on other sites

Φταις αγαπητε γιατι ενω εχεις αυτο το οικονομικο προβλημα κατα τα λεγομενα σου,

δινεις την ευκαιρια στο γνωστο αποντα mod(της καρδιας μου) να πεταχτει σαν την τσου$#@ και να τρολαρει

κατι για το οποιο εχει χρονο εκτος απο το να κανει τη δουλεια του εδω μεσα ?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Μήπως για αυτό; ?

 

πριν 48 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Φταις αγαπητε γιατι ενω εχεις αυτο το οικονομικο προβλημα κατα τα λεγομενα σου,

δινεις την ευκαιρια στο γνωστο αποντα mod(της καρδιας μου) να πεταχτει σαν την τσου$#@ και να τρολαρει

κατι για το οποιο εχει χρονο εκτος απο το να κανει τη δουλεια του εδω μεσα ?

Ποια δουλειά μου εδώ μέσα; ? 

Μου έχουν αναθέσει την δουλειά να τρολάρω συγκεκριμένα άτομα, gkoyx gkoyx :hehe: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ποια δουλειά μου εδώ μέσα; ? 

 

 

Αυτή 2-0

 

 

Το θρεντ της μουσικής είναι διπλα

-

 

 

 

 

 

Παράθεση

    But we have a glowing dream
    Of how fair the world will seem
    When each man can live his life secure and free;
    When the earth is owned by labor
    And there's joy and peace for all
    In the Commonwealth of Toil that is to be.

 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω καλημέρες.

Είπα, δεν θέλω καλημέρες.

Σας ομιλεί ο Darth Kalimeider.

(Master Darth Astrolabius, πες τη μαγική φράση ντε, πρέπει να ολοκληρωθεί η εκπαίδευσή μου).

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.