Jump to content



Recommended Posts

πριν 32 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εδώ είναι το περίεργο! :hehe:

Με ιντρίγκαρε και μένα και λέω να πάω αν κ δεν έχει άδικο ο @PetrosD

Αν δεν ειναι καλό όμως σας υπόσχομαι επικές στιγμές στις αξιολογήσεις :hehe: 

Να πας ώστε σε περίπτωση που είναι μάπα να μας ενημερώσεις ώστε να μην πάμε εμείς (όχι ότι θα πηγαίναμε, αλλά να χουμε να λέμε...).

 

πριν 13 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

μου φωνάζουν "ανοιξέ μας, βάλτε με σε λειτουργία...κτλ"

αλλες εποχές θα ήμουν στην τσίτα να τελειώσω την δουλεια , να τρέξω σπίτι, να ανοίξω τα κουτιά

Αλλά βαριέμαι πλέον αφόρητα τα στησίματα, τα εκ νέου φορματ/τα oc/τα stability checks...Γερασαμαν...

20191105_200806.jpg

Νομίζω πως κάποιος σου τσαλωπάτησε τη μητρική και πρέπει να έδωσε και καμία στον επεξεργαστή.
Πόσο άμπαλοι παίζει να είναι στο κατάστημα ώστε τέτοια πράγματα να σου έρχονται σε αυτή τη κατάσταση; Ήμαρτον δηλαδή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sstav said:

μου φωνάζουν "ανοιξέ μας, βάλτε με σε λειτουργία...κτλ"

αλλες εποχές θα ήμουν στην τσίτα να τελειώσω την δουλεια , να τρέξω σπίτι, να ανοίξω τα κουτιά

Αλλά βαριέμαι πλέον αφόρητα τα στησίματα, τα εκ νέου φορματ/τα oc/τα stability checks...Γερασαμαν...

 

 

 

Εγώ ψώνισα από Γερμανία παλιά μεταχειρισμένη κάρτα ήχου και σήμερα ο πωλητής την ταχυδρόμησε σε φίλο μου στη Γερμανία (γιατί δεν στέλνει Ελλάδα). Ανυπομονώ τέρμα πότε θα έρθει στα χέρια μου!! Θα την ποστάρω και στο θέμα των αγορών.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, karmen1983 said:

Μου πρότειναν ένα μαγαζί για να δοκιμάσω ψάρι. Πήγαν γνωστοί και ξετρελάθηκαν.

1. Ξύλο που μας βάζεις να ψάχνουμε χωρίς να μας λες το μαγαζί, δεν πειράζει το βρήκαμε
2. Θέλω κι εγώ να πάω κάποια στιγμή, έχω ακούσει αντικρουόμενα σχόλια αλλά από πηγές που δεν θεωρώ 100% αξιόπιστες
3. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την αντιμετώπιση του acct, αν έχω γνώμη από άτομο που εμπιστεύομαι δεν βασίζομαι σε ονλάιν κριτική. Ο τρόπος απάντησης του καταστήματος δεν επηρεάζει σχεδόν καθόλου την απόφασή μου να πάω ή όχι.
4. Το ψάρι είναι περίεργο τρόφιμο κι είναι διαφορετικό από τα «ψαρικά». Το μαγαζί που αναφέρεσαι προσανατολίζεται αν έχω καταλάβει στα δεύτερα ή έστω σε πιο «πειραγμένες» εκδοχές ψαριών. Προσωπικά προτιμώ άψογη πρώτη ύλη & φρέσκο (για ψάρι) και εντελώς στοιχειώδες μαγείρεμα, ούτε καν γαρνιτούρα δεν με ενδιαφέρει να έχει το πιάτο αν πρόκειται για ψάρι. YMMV

5. (άσχετο) Τον τελευταίο καιρό έχω χρησιμοποιήσει αρκετά για παραγγελίες το efood. Έχει ανοίξει πρόσφατα ένα μπεργκεράδικο στο Παγκράτι. Διάβασα σε διάφορα infomercial ότι προμηθεύεται κρέας από ένα «διάσημο» κι υποτίθεται καλό κρεοπωλείο. Συνήθως δεν εντυπωσιάζομαι με τέτοια. Ο κατάλογος πολύ μικρός (το θεωρώ θετικό συνήθως) αλλά από τα 6-7 που διαθέτει ουσιαστικά τρώω μόνο το ένα. Δοκίμασα. Μου άρεσε πολύ, ειδικά η ποιότητα του κρέατος -όσο μπορώ να κρίνω- μου φάνηκε πολύ καλή και σημαντικά ανώτερη από τον μέσο όρο που έχω συνηθίσει σε μπεργκεράδικα. Έχω παραγγείλει 6-7 φορές τουλάχιστον το ίδιο πράγμα. Όλες πολύ ικανοποιημένος με μόνη εξαίρεση ότι μια φορά είχε κάπως περισσότερο αλάτι για τα γούστα μου. Στην βαθμολογία του efood το μαγαζί πατώνει. Μου έχει κάνει εντύπωση αυτό, βλέποντας τις βαθμολογίες  ο μέσος όρος πέφτει σημαντικά από λίγα άτομα κι υποψίαζομαι ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο (Γιάννης, John, Giannis τέτοιο στυλ). Πρέπει να γίνεται παιχνίδι με κριτικές/βαθμολογίες καταστημάτων. Γενικά είμαι πολύ επιφυλακτικός σε ονλάιν κριτικές/βαθμολογίες φαγάδικων.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εδώ είναι το περίεργο! :hehe:

Με ιντρίγκαρε και μένα και λέω να πάω αν κ δεν έχει άδικο ο @PetrosD

Αν δεν ειναι καλό όμως σας υπόσχομαι επικές στιγμές στις αξιολογήσεις :hehe: 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρενθετικά δεν θα πήγαινα αν ήταν να πάω με καραμπίνα προκαταβολικά. Θα πήγαινα κανονικά να φάω κι αν δεν μου άρεσε δεν θα ξαναπήγαινα ή αν με είχαν πείσει οι κακές κριτικές δεν θα πήγαινα καθόλου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Γενικά είμαι πολύ επιφυλακτικός σε ονλάιν κριτικές/βαθμολογίες φαγάδικων.

Δεν επηρεαζομαι τοσο απο τια κριτικες και στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν μου έκαναν εντυπωση οι κριτικες αλλα οι απαντησεις του σεφ/ιδιοκτητη.

Παντα ομωα πριν παω σε εναν χωρο το ψαχνω πιο πολυ για το ποια πιατα εχουν προτείνει οι περισσοτεροι, για να δω την ατμοσφαιρα του μαγαζιού κ αν υπαρχει διαθεσιμο να βρω κ το μενου. 

Οπως κ να εχει θα παω παντως κ βλεπουμε. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος ότι θα πήγαινες και καλά θα κάνεις. Περιμένουμε εντυπώσεις, αναλυτικές αν πρόκειται για off road πιάτα (οστρακοειδή κλπ). Ο συγκεκριμένος τύπος πλασάρει την ιδορρυθμία του κι έτσι μπορεί να εξηγηθεί το ύφος των απαντήσεων. Πάντως αυτό το σκέλος δεν θα με επηρέαζε για να πάω ή όχι. Ενώ ισχύει αυτό που γράφετε παραπάνω (ότι συχνά ένας ικανός επαγγελματίας δεν θα διστάσει να προβάλει έντονα την ικανότητά του ακόμα κι αν γίνει με μη «κοινά εμπορικό» τρόπο, θα διώξει πελάτη κλπ) δυστυχώς δεν λείπουν και φαινόμενα όπως αυτό που περιγράφει ο Deadlazarus όπου πρόκειται για πηχτό, αγνό κι ανόθευτο θράσος στην προσπα΄θεια να μασκαρευτεί η ανικανότητα.

Αυτό με το διάβασμα κριτικών για να πάρω μια ιδέα τι πιάτα προτείνονται σε συγκεκριμένα μέρη το κάνω κι εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε πιο πολυ και καλα trashιλα για το τζερτζελο να γινεται τυπου Α. Πανια αλλα σε φαγαδικο.

Απαντω ετσι για να κανω ντορο... να καλη ωρα σαν τα αστρογατα με τις καλημερες ενα πραμα ?

Αν δεν σας δω αυριο θα ειμαι για μπανια χαρηκα..

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

μου φωνάζουν "ανοιξέ μας, βάλτε με σε λειτουργία...κτλ"

αλλες εποχές θα ήμουν στην τσίτα να τελειώσω την δουλεια , να τρέξω σπίτι, να ανοίξω τα κουτιά

Αλλά βαριέμαι πλέον αφόρητα τα στησίματα, τα εκ νέου φορματ/τα oc/τα stability checks...Γερασαμαν...

20191105_200806.jpg

Καλορίζικα. Σιδεροκέφαλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλημέρα. Τοπική αργία σήμερα. Γιορτάζουμε την απελευθέρωση της Λέσβου.

Να έρθω για δουλεια δηλαδή σήμερα στην Λέσβο και την Δευτερα να πάω στο Ηράκλειο Κρήτης :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

σχεδόν 24 ωρες μετά....τις καλημέρες μου

σε λιγη ωρα θα ξεκινήσει η επιχείρηση - εγχείρηση αλλαγής hw...sstav goes dark...hope to see you soon

Δεν πιστεύω να τα έκρυβες στην ντουλάπα σαν μερικούς μερικούς:p...

Καλή επιτυχία, αναμένουμε την πρώτη σου ανάρτηση με το shiny new system.

Καλημέρα..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.