Jump to content



Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Να πάτε αλλού για τα ψώνια σας. Σε άλλο θέμα εννοώ.

Ουστ.

Πέρνα μια και από το θέμα ''covid-19, τι κάνουμε στο σπίτι'' να δεις τι γίνεται.

Απορώ πώς δεν έγινες triggered κι εκεί?..

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ειχα κανει λογαριασμο Γιαγκο μιας κ εχω κ καρτα, αλλα δεν παραγγειλα ποτε μιας κ δεν εβρισκα ολα οσα ηθελα.

Εχω να μπω βεβαια στο site κατι αιωνες...

 

Το ποσό πρέπει να υπερβαίνει τα 160€

Πρέπει να το γράψεις στις παρατηρήσεις και να τους στείλεις μαιλ αν θέλεις απόδειξη γιατί θα σου έρθει τιμολόγιο.

Σε 2 μέρες τα έστειλαν σε μένα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Πέρνα μια και από το θέμα ''covid-19, τι κάνουμε στο σπίτι'' να δεις τι γίνεται.

Απορώ πώς δεν έγινες triggered κι εκεί?..

 

Thanks for the heads up.

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Το ποσό πρέπει να υπερβαίνει τα 160€

Πρέπει να το γράψεις στις παρατηρήσεις και να τους στείλεις μαιλ αν θέλεις απόδειξη γιατί θα σου έρθει τιμολόγιο.

Σε 2 μέρες τα έστειλαν σε μένα

 

https://media1.tenor.com/images/0302b2b740b0ad9e2099023a0f18bb09/tenor.gif

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Tι στον @#!6$^ γίνεται με την aade και την πλατφόρμα για συμπλήρωση νέας αίτησης για το επίδομα...Ήμαρτον δηλαδή...

εχεις ΚΑΔ για τον οποίο έγινε αναστολή εργασιών, δικαιούσαι το επίδομα των 800,  εβαλες την αρχική αίτηση στο Εργάνη και σου λένε να κάνεις νεα αίτηση για τα 800 δηλώνοντας τον IBAN που ήδη τον έχουν μέσω taxis...Οι ημερομηνίες τρέχουν, λογαριασμοί για ΕΦΚΑ με έκπτωση 25% ΑΝ πληρωθούν μέχρι 10/4 και ακόμα περιμένουμε να κάνουμε την αίτηση...Τι να πω; Καλημέρα!!!!!

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

εβαλες την αρχική αίτηση στο Εργάνη και σου λένε να κάνεις νεα αίτηση για τα 800 δηλώνοντας τον IBAN που ήδη τον έχουν μέσω taxis

Τι νέα αίτηση; Είσαι αυτοαπασχολούμενος ελευθ. επαγγελματίας; Δεν φτάνει μόνο η αίτηση στην Εργάνη; 

Link to comment
Share on other sites

O αέρας απόψε έκανε πολλές ζημιές. Επίσης, απέκτησα πολλά νέα αντικείμενα, όπως λεκάνες, σκούπες, 3 φαράσια και ένα μπαλκόνι γεμάτο χώματα για μία ακόμα φορά από γλάστρες που έπεσαν κάτω. Κάτι πρέπει να κάνω με αυτό. 

Από την άλλη κατεβαίνεις στον κήπο και η Πασχαλιά σου λέει

Πάσχα δε θα κάνετε φέτος, αλλά εγώ το χαβά μου.

 

Μία όμορφη καλημέρα να έχουμε όλοι.

 

garden.jpg

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lakisss said:

Τι νέα αίτηση; Είσαι αυτοαπασχολούμενος ελευθ. επαγγελματίας; Δεν φτάνει μόνο η αίτηση στην Εργάνη; 

δεν ξέρω ...ο λογιστής μου ειπε για νέα αίτηση  που θα ανοιγε στην ΑΑΔΕ απο 6 έως 10/4 σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα.

η πρώτη που κάναμε ήταν για δύο λόγους 

1) για την περίπτωση που απασχολείς εργαζόμενους ώστε να μπουν μετά αυτοί και να αιτηθούν το επίδομα δηλώνοντας IBANktl, και

2) για να δηλώσεις αν νοικιάζεις επαγγελματική στέγη ώστε να δικαιολογήσεις τη μείωση του ενοικίου κατά 40% στον εκμισθωτή.

Τώρα ....εως τις 10/4 μπορέις να πληρώσεις τον ΕΦΚΑ 2020 του Ιανουαρίου και αν το κάνεις να πληρώσεις το 75% του ΕΦΚΑ φεβρουαρίου

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sstav said:

Tι στον @#!6$^ γίνεται με την aade και την πλατφόρμα για συμπλήρωση νέας αίτησης για το επίδομα...Ήμαρτον δηλαδή...

εχεις ΚΑΔ για τον οποίο έγινε αναστολή εργασιών, δικαιούσαι το επίδομα των 800,  εβαλες την αρχική αίτηση στο Εργάνη και σου λένε να κάνεις νεα αίτηση για τα 800 δηλώνοντας τον IBAN που ήδη τον έχουν μέσω taxis...Οι ημερομηνίες τρέχουν, λογαριασμοί για ΕΦΚΑ με έκπτωση 25% ΑΝ πληρωθούν μέχρι 10/4 και ακόμα περιμένουμε να κάνουμε την αίτηση...Τι να πω; Καλημέρα!!!!!

 

Έκανα την αίτηση απροβλημάτιστα σε 1-2 λεπτά, την ημερομηνία που ήταν σύμφωνη με το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ μου. Δεν καταλαβαίνω τί σε προβληματίζει.

2 hours ago, karmen1983 said:

και ένα μπαλκόνι γεμάτο χώματα για μία ακόμα φορά από γλάστρες που έπεσαν κάτω

 

Κατά τα άλλα, έπλενες προχτές! :sarcastic:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλώ για εργαζόμενους...μιλώ για αυταπασχολούμενους ελ.επαγγελματίες...Τους εργαζόμενους έπρεπε σε πρώτη φάση ο εργοδότης να τους δηλώσει (δες (1))

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ακούω από ραδιόφωνο ότι υπάρχουν τεχνικοί λόγοι και η πλατφόρμα θα ανοίξει ως τις 15/4! τα 800 θα πιστωθούν μέχρι τελος Απρίλιου. Μετά το Πασχα...μάλιστα...

Για το λαβείν (υποχρεώσεις των επαγγελματιών) έχουν βγάλει τις καταληκτικές ημερομηνίες, με προσαυξήσεις αν παρέλθουν, για το δούναι ...έχει ο Θεός

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. 

Ο καιρός έχει αρχίσει να βελτιώνεται, μακάρι να βελτιωθούν και όλα τα άλλα που μας συμβαίνουν τελευταία. 

 

@Lakisss  αυτό μου συμβαίνει συνήθως τις Κυριακές ενώ τις καθημερινές δεν έχω σηκωμό, μυστήριο πράγμα.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.