Jump to content



Recommended Posts

Εμένα μου άρεσε περισσότερο αυτό που έγραψε ο ντεντλαζαρος

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Τη χαϊδεύει τη χορδή.

Έχει μια τρυφερότητα, μια ποιητικότητα, κάτι που μου κάνει κλικ

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, p55 said:

 

Πόσα τινάγματα άραγε να κάνει;  :hehe:

 

Προσοχή, μετά τα τρία τινάγματα θεωρείται μα...

ώπα, μισό, ... αυτό δεν ήταν με αμυγδαλιά.. Ρε σεις, με μπερδέψατε...

 

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 2
  • Haha 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Να φοράτε τις ωτοασπιδες σας όταν μπαίνετε ΠΟΘ, ν' αφήσετε ήσυχο τον χόντα, να σγκεντρωθούμε όλοι να σώσουμε Πέτα και Μπέρτσεν που είναι σοβαρό ζήτημα. Ο Μπέρτσεν λιγότερο γιατί ακούει και κάνα μεταλλάδικο, χώρια που μπορεί να αναγκαστούμε να πάμε Ωδές να τον μαχαιρώσουμε αν συνεχίσει τον κατήφορο.  Ο Πέτα όμως δεν σώζεται εύκολα.
 

Αν δεν τον κλειδώσουμε να ακούει την ανθισμένη αμυγδαλιά σερί και αποκλειστικά για κάνα εξάμηνο το χάνουμε το παλικάρι. Τρανς για ώρες να ξεβιδώνεται, με μόνο καύσιμο ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΙΑΣ μπύρας 330ml (σίγουρα κάνα νερόπλυμα Άμστελ ή κάποιο παρόμοιο γενόσημο), είναι πολύ κρίσιμη κατάσταση! Μόνο που το διαβάζεις κινδυνεύεις.

Απόλλωνα θεέ της λύρας, εμφανίσου να εξοντώσεις κάθε mp3 στο εφταγουιντάδικο πε τσε του Πέτρου!

 

  • Like 1
  • Haha 5
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, p55 said:

και το κάναμε Αλάσκα

Μιας και είσαι των παγωτών. Αλάσκα στο Κεφαλάρι (έχει κλείσει χρόνια μην το ψάξεις), εντυπωσιακότατο παγωτό φλαμπέ. Σου άναβαν τη φωτιά στο τραπέζι, μετά το 'τρωγες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Τους μπαναρεις τους καλημεράκηδες;

bjk.jpg.daf039641462007d840f296556620047.jpg

πριν 16 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

εντυπωσιακότατο παγωτό φλαμπέ

Με τον πόνο μας πάιζεις.

Πάω να φάω ένα εκμεκ να στανιάρω.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, salde said:

με μόνο καύσιμο ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΙΑΣ μπύρας 330ml (σίγουρα κάνα νερόπλυμα Άμστελ ή κάποιο παρόμοιο γενόσημο)

 

Μπουκάλι. Είχα φάει γύρο με λουκάνικα, μπέικον και τυρί πριν. Και μετά, το πρωί, μια μπουγάτσα. Αυτή τη στιγμή, δε θυμάμαι τι μπύρα ήταν. :blink:

 

1 hour ago, salde said:

Απόλλωνα θεέ της λύρας, εμφανίσου να εξοντώσεις κάθε mp3 στο εφταγουιντάδικο πε τσε του Πέτρου!

 

Τα έχω σε FLAC :p

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, PetrosD said:

Τα έχω σε FLAC

σκέφτηκα ότι μπορεί να τα έχεις σε WAV (τα FLAC σε μάραναν) αλλά είπα να μην προσθέσω ιεροσυλία στην αμαρτία κι έγραψα μπ3. ΚΑΙ ΣΕ ΜΠ3 αμαρτία είναι. Και σε txt πάλι αμαρτία.
 

53 minutes ago, PetrosD said:

Μπουκάλι.

το  πρώτο καλό νέο της ημέρας. Δεν έχεις χάσει εντελώς τα αντανακλαστικά σου, ξέχασα ότι 330 βγαίνει και σε μπουκάλι. Εύγε για το αντανακλαστικό, εύγε για το σκεύος (λίγο ασφαλέστερο από ποτήρι/κουτάκι εν μέσω κορωνοϊού), τα υπόλοιπα ισχύουν ως έχουν.

Μπουγάτσα, αν βρεις κάνα αξιοπρεπές μπουγατσάδικο/μπουγατσατζίδικο να μας το γράψεις, σπανίζουν.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Εμένα μου άρεσε περισσότερο αυτό που έγραψε ο ντεντλαζαρος

Έχει μια τρυφερότητα, μια ποιητικότητα, κάτι που μου κάνει κλικ

Αριστερο η δεξι;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, salde said:

σκέφτηκα ότι μπορεί να τα έχεις σε WAV (τα FLAC σε μάραναν) αλλά είπα να μην προσθέσω ιεροσυλία στην αμαρτία κι έγραψα μπ3. ΚΑΙ ΣΕ ΜΠ3 αμαρτία είναι. Και σε txt πάλι αμαρτία.

 

Για σε παρακαλώ! Τα σύστημά μας είναι hi-fi!! FLAC = μη απωλεστικά συμπιεσμένα.

 

47 minutes ago, salde said:

Μπουγάτσα, αν βρεις κάνα αξιοπρεπές μπουγατσάδικο/μπουγατσατζίδικο να μας το γράψεις, σπανίζουν.

 

Κάτι σε μασατζίδικο έχω. Σου κάνει; :sarcastic:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rusty_Cookie said:

Στη λαδώνουν την πλατούλα ε;

Σε εστιατόριο; ? Κρίμα το λαδάκι.

Σε παρέσυρε το ρέμα. Μασατζίδικο Vs Μασαζατζίδικο. Από τον Πέτα απαιτώ απόλυτη ακρίβεια στους όρους. Νο κομπρομάις. μάσα#μασάζ, εκτός κι αν το μασάζ στο προσφέρει κάποια Μάσα.
Το μασαΖΑτζίδικο της Μάσα=μασατζίδικο
 

 

7 minutes ago, PetrosD said:

FLAC = μη απωλεστικά συμπιεσμένα.

πριν κάτι χρόνια που 'θελα να περάσω καμιά 20αριά CD σε υπολογιστή, είχα διαβάσει αρκετά για το ποιο είναι καλύτερο. Δυστυχώς έχω ξεχάσει τον λόγο αλλά είχα καταλήξει ότι υπερέχει -υπερείχε τότε τουλάχιστον- το WAV. Αν δεν έχεις πολλά δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς από ένα σημείο και μετά τα περισσότερα από αυτά καταλήγουν να γίνονται για αρχειακούς λόγους κι ακούμε στην καθημερινότητα ο,τιδήποτε βρούμε πρόχειρο. Αν όμως σώζεις μεγάλο αριθμό σχετικών αρχείων κι έχεις εμμονές τελειότητας, ίσως άξιζε να το ψάξεις περισσότερο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, salde said:

Σε εστιατόριο; ? Κρίμα το λαδάκι.

Σε παρέσυρε το ρέμα. Μασατζίδικο Vs Μασαζατζίδικο. Από τον Πέτα απαιτώ απόλυτη ακρίβεια στους όρους. Νο κομπρομάις. μάσα#μασάζ, εκτός κι αν το μασάζ στο προσφέρει κάποια Μάσα.
Το μασαΖΑτζίδικο της Μάσα=μασατζίδικο
 

 

πριν κάτι χρόνια που 'θελα να περάσω καμιά 20αριά CD σε υπολογιστή, είχα διαβάσει αρκετά για το ποιο είναι καλύτερο. Δυστυχώς έχω ξεχάσει τον λόγο αλλά είχα καταλήξει ότι υπερέχει -υπερείχε τότε τουλάχιστον- το WAV. Αν δεν έχεις πολλά δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς από ένα σημείο και μετά τα περισσότερα από αυτά καταλήγουν να γίνονται για αρχειακούς λόγους κι ακούμε στην καθημερινότητα ο,τιδήποτε βρούμε πρόχειρο. Αν όμως σώζεις μεγάλο αριθμό σχετικών αρχείων κι έχεις εμμονές τελειότητας, ίσως άξιζε να το ψάξεις περισσότερο το θέμα.

 

Διαφωνώ στην προσέγγισή σου για τους όρους (προσωπική γνώμη) αλλά και στο άλλο που είπες (επιστημονικά τεκμηριωμένοι λόγοι).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Αυτουνού που του βρωμάει το πλαστικό ας δοκιμάσει ένα ματσάκι μαϊντανό με δύο σκελίδες σκόρδο. Έπειτα ξεπλένει με νερό κόλιανδρου. 

Τον τιμάς τον κολιανδρο, ε;

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.