Jump to content



Recommended Posts

2 hours ago, salde said:

Επιτέλους! Είχα διαγνώσει το ταλέντο σου από προηγούμενη αγωνιστική. Αν καταφέρεις να πλησιάσεις την αφοσίωση του Πέτα θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές στο ΠΟΘ.

 

Άσε, πρόβλημα είναι, παθαίνω αλλεργικό σοκ στο δευτερόλεπτο, αλλά ταυτόχρονα δεν είναι ευγενικό αν δεν ξέρεις τον άλλο... Ο κολλητός μου (πετάει μερικά διαμαντάκια πού και πού!) με κοπανάει κάθε φορά ... χαχαα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, schumifer said:

Άσε, πρόβλημα είναι, παθαίνω αλλεργικό σοκ στο δευτερόλεπτο, αλλά ταυτόχρονα δεν είναι ευγενικό αν δεν ξέρεις τον άλλο.

εδώ στο ΠΟΘ δεν με πειράζει, το βρίσκω χαριτωμένο με τον Πέτρο. Σε φόρουμ αποφέυγω να διορθώνω άλλους για τον λόγο που γράφεις. Με κάποιες εξαιρέσεις: π.χ. να δημιουργείται σύγχυση ή να είναι κάτι που γράφεται λάθος κατά συρροή (πιο/ποιο, πολύ/πολλή) όπου και πάλι δεν το κάνω προς το πρόσωπο αλλά με την ελπίδα να διορθώνεται σιγά σιγά η λάθος γραφή.

Διακρίνω σε ορθογραφικά και λάθη πληκτρολόγησης. Ειδικά με τα δεύτερα σπάνια ασχολούμαι παρά μόνο για πείραγμα.

Στην «κανονική» ζωή το αποφεύγω συστηματικά εκτός αν θέλω να το κάνω προσβλητικά κι εμφατικά, σε πλαίσιο σύγκρουσης. Δεν το κοροϊδεύω κιόλας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, salde said:

Επιτέλους! Είχα διαγνώσει το ταλέντο σου από προηγούμενη αγωνιστική. Αν καταφέρεις να πλησιάσεις την αφοσίωση του Πέτα θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές στο ΠΟΘ.

Ρε συ Πέτα, άνθρωπο από τον Βόλο σου βρήκαμε, τον διάδοχο του Concorde σού ετοιμάζουμε, ολόκληρος αρχηγός (προσωρινός, το πεπρωμένο του είναι να ανοίξει το πουγκί και να γίνει ιδιοκτήτης Αιώνιας Ποδοσφαιρικής Εταιρειομάδας) σου ΄φτιαξε μέχρι και μουσικό ύμνο, πάλι την κοπάνησες ΠΣΚΔΤ;

 

 

Όχι ρε συ, δουλειά και σπίτι είμαι. Όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές και δε βγήκα καν! Και σήμερα ταινιούλα, τσαγάκι και σπίτι.

 

Ο διάδοχος του Concorde; Κάπου το πήρε το μάτι μου. Εμένα με νοιάζει πιο πολύ ο διάδοχος της McLaren F1 από τα χέρια του Gordon Murray.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το σπίτι. Το τσαγάκι με μέτρο, εσχάτως ανακάλυψα το πράσινο, είναι καλό. Dilmah σε Σκλαβενίτη τα βρίσκω, όχι πάντα, όχι όλα. 

Κονκόρντ 19 ατόμων, αν φτιαχτεί ποτέ. Να στο χαρίσουμε να πετάγεσαι στα Μάουι και στα Μπαρμπέιντος του κόσμου τούτου, μπας και σε σώσουμε απ' τις Ικαρίες. Έχουν και ρούμι καλούτσικο στα Μπαρμπέιντος, Mount Gay. Σκέτο, χωρίς ανακατέματα με άλλα ποτά. Μέτρον άριστον κι εδώ.

από δω και κάτω αρχίζει ο εξάψαλμος:
 

7 minutes ago, PetrosD said:

Όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές

κάνεις κακές παρέες.

 

7 minutes ago, PetrosD said:

ο διάδοχος της McLaren F1

έχω τον πέρβερτ τον χόντα και 666 μερσεντάκηδες ιερόσυλους. Θα 'χω και σένα τώρα; Μόνο μία (1) Φόρμουλα υπάρχει, πασίγνωστα πράγματα. 2025 ερχόμαστε. 
 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, salde said:

Μια χαρά είναι το σπίτι. Το τσαγάκι με μέτρο, εσχάτως ανακάλυψα το πράσινο, είναι καλό. Dilmah σε Σκλαβενίτη τα βρίσκω, όχι πάντα, όχι όλα. 

Κονκόρντ 19 ατόμων, αν φτιαχτεί ποτέ. Να στο χαρίσουμε να πετάγεσαι στα Μάουι και στα Μπαρμπέιντος του κόσμου τούτου, μπας και σε σώσουμε απ' τις Ικαρίες. Έχουν και ρούμι καλούτσικο στα Μπαρμπέιντος, Mount Gay. Σκέτο, χωρίς ανακατέματα με άλλα ποτά. Μέτρον άριστον κι εδώ.

από δω και κάτω αρχίζει ο εξάψαλμος:
 

κάνεις κακές παρέες.

 

έχω τον πέρβερτ τον χόντα και 666 μερσεντάκηδες ιερόσυλους. Θα 'χω και σένα τώρα; Μόνο μία (1) Φόρμουλα υπάρχει, πασίγνωστα πράγματα. 2025 ερχόμαστε. 
 

 

Η Mercedes πού κολλάει; ?

Η F1 είχε κινητήρα BMW (BMWδάρα ολέ) και η καινούρια έχει Cosworth.

 

Να πλύνω το αμάξι ή θα ξαναβρέξει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μην το πλύνεις ακόμα. Αύριο ίσως.

Η Μερτσέντες κολλάει στο ότι το δεΛαμπ έχει νήμα για μηχ. αθλητισμό κι εκεί μαζεύονται και λένε κακά λογάκια. Θα τιμωρηθούν. Δεν Σέβονται. Ήδη άρχισαν να τους καίγονται τα λάστιχα. Με τις Κόκκινες θεές δεν τα βάζει κανένας. Ύβρις-Τίσις.

 

43 minutes ago, PetrosD said:

BMWδάρα ολέ

συμπαθητική αλλά δεν βλέπεται. Είναι και βαυαρέζικη, μας δημιουργεί ανάμικτα συναισθήματα. Πάρε ένα λουκάνικο Νυρεμβέργης καλύτερα, πιο σίγουρο.

Στον Μπέρντι παραπάνω: καλύτερα, διάλεξες κι αντίπαλο να μου βάλεις. Θα πιω  μόνος μου όλο το μάουντ γκέυ, πιες εσύ κάπταιν μόργκαν να γίνεις πειρατής. Εμείς ξέρουμε να διαλέγουμε και το Σύμπαν το αναγνωρίζει: για εναλλακτική μάσκας κοβ2 πήγαμε, αμέσως μας έδειξε το σωστό: ducatisti.gr. Εκεί το είδαμε το εναλλακτικό, θα μας κάνει και πειρατές γιατί είναι μουλτι-κάτι. Εκτός από μάσκα, όταν περάσουν οι δυσκολίες θα μπορώ να το κάνω μπαντάνα. Έτσι θα γίνουμε κι εμείς πειρατές χωρίς να χρειαστεί να πιούμε τον κάπταιν.




 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

συμπαθητική αλλά δεν βλέπεται. Είναι και βαυαρέζικη, μας δημιουργεί ανάμικτα συναισθήματα. Πάρε ένα λουκάνικο Νυρεμβέργης καλύτερα, πιο σίγουρο.

 

@PetrosD τα μισά να μου έλεγε

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, salde said:

εδώ στο ΠΟΘ δεν με πειράζει, το βρίσκω χαριτωμένο με τον Πέτρο. Σε φόρουμ αποφέυγω να διορθώνω άλλους για τον λόγο που γράφεις. Με κάποιες εξαιρέσεις: π.χ. να δημιουργείται σύγχυση ή να είναι κάτι που γράφεται λάθος κατά συρροή (πιο/ποιο, πολύ/πολλή) όπου και πάλι δεν το κάνω προς το πρόσωπο αλλά με την ελπίδα να διορθώνεται σιγά σιγά η λάθος γραφή.
 

 

Κοίτα να δεις, ακόμα και ανορθόγραφος να είσαι, υπάρχει add-on (τουλάχιστον στον Firefox) που υπογραμμίζει με κόκκινο τα λάθη και προτείνει τη σωστή ορθογραφία. Οπότε σαν τεχνολογικό forum με υπολογιστές που είμαστε, όλοι μπορούν να χρησιμοποιούν αυτή τη δυνατότητα για να γράφουν σωστά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.