Jump to content



Recommended Posts

πριν 27 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

What what, ρε; Enlighten me....

Τι θα πει πρέπει; Δηλαδή αν δεν , then what? 

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Έτσι μας είπε ο ιερέας. Είναι το έθιμο μετά από κάθε βάπτιση. Μέχρι εκεί, ας πούμε ότι δεν έχω θέμα.

Θα ήθελα να πω καμιά κουβέντα αλλά έχε χάρη.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Προφανώς η εκκλησία βρίσκεται στον μεσαίωνα. Όσα έγραψα, είναι εντολές του ιερέα.

Αν δεν συμφωνεις, μην τα κανεις. Τοσο απλο μου φαινεται. Φιλικα παντα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν συμφωνεις, μην τα κανεις. Τοσο απλο μου φαινεται. Φιλικα παντα.
Η πείρα που έχω αποκομίσει από "λάθη" μεγαλύτερων και εμπειρότερων (πατέρας, παππούς, θείοι κτλ) λέει ότι κάποια πράγματα τα κάνεις, ακόμα και αν δεν τα πιστεύεις, επειδή τα πιστεύει η συζυγος.
Όπως δεν πειράζει να μην τα κανεις, αντίστοιχα δεν πειραζει και να τα κανεις.
Σκοπός είναι η ισορροπία στο σπίτι, και όχι η επιβολή της άποψης του ενός ή του άλλου.
  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 53 λεπτά, το μέλος ronin13 έγραψε:

Η πείρα που έχω αποκομίσει από "λάθη" μεγαλύτερων και εμπειρότερων (πατέρας, παππούς, θείοι κτλ) λέει ότι κάποια πράγματα τα κάνεις, ακόμα και αν δεν τα πιστεύεις, επειδή τα πιστεύει η συζυγος.
Όπως δεν πειράζει να μην τα κανεις, αντίστοιχα δεν πειραζει και να τα κανεις.
Σκοπός είναι η ισορροπία στο σπίτι, και όχι η επιβολή της άποψης του ενός ή του άλλου.

This.

πριν 43 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Παντόφλααααα!!!!!

And this.

Profit.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το νόημα όλων αυτών ειναι ότι το λάδι και το μύρο της βάφτισης δεν πρέπει να πεταχτεί αλλά να καταλήξει στη θάλασσα. 

 

Όταν έθεσα το ζήτημα του ότι ο βιολογικός του Άργους καταλήγει στη θάλασσα με αγριοκοιταξαν όλοι. 

 

Σε κάθε περίπτωση εδώ έχει περάσει η απλοποιημένη γραμμή που κάνεις ένα απλό ελαφρύ ξέπλυμα στο παιδί και στα ρούχα που οδηγεί σε ένα 5κιλο νερά, το οποίο είτε το χυνεις στη θάλασσα είτε στο χωνευτηρι κάποιας εκκλησίας. 

 

Αν θυμάμαι καλά επέλεξα το χωνευτηρι γιατί ήταν στην εκκλησία που πήγε για τις πρώτες κοινωνίες. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Εσείς το γελάτε, αλλά ο άλλος μπορεί να πήρε άδεια για 2-3 ώρες Battlefield με τα θαλασσοπλύματα... :hehe:

Ούτε η σημαία δεν μου δίνει τέτοια άδεια....

Υπηρεσιακό και ευχαριστημένος να 'μαι.....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά τη βάπτιση το μόνο που προτρέπει η εκκλησία είναι η κοινωνία (όχι τρεις φορές αλλά τακτικά αν είναι δυνατόν) και αυτό γιατί πλέον το παιδί είναι χριστιανός.

Αυτά με πάνες που τις καίνε και τις θάλασσες πρώτη φορά τα ακούω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.