Jump to content


Recommended Posts

λατρεία, δεν έχω επιλογή. Η φορθνετ δεν με θέλει, η βονταφον καλά κρασιά, έτσι κι αλλιώς δεν τους θέλω ούτε εγώ μετά τις υποκλοπές του 2006, η γουιντ είναι άλλα καλά παλικάρια, μόνο αυτοί μένουν. Πήγα για 30αρι (αυτός μου πρότεινε 24άρι adsl αρνήθηκα). Στις 14 μέρες υπαναχώρηση δεν τρέχει κάτι αλλά η αρχή με ενθουσίασε. Είχε πλάκα όμως το SMS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, salde said:


ο,τιδήποτε διαφορετικό θα ήταν ιεροσυλία! Ούτως ή άλλως αυτά τα νεωτεριστικά με τα σπαθιά του Νταρθ Βέιντερ δεν δουλεύουν σε XP.
 

 

Κάνεις λάθος, φυσικά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, PetrosD said:

Κάνεις λάθος, φυσικά!

για την μπίλια αποκλείεται. Για τα ΕξΠι δεν κάνω λάθος,επίτηδες το έγραψα. 1-0 Είχα οπτικό ποντίκαρο στα XP, microsoft φθηνουλι, ωραιούλι, βολικούλι στο κράτημα, δεν ξέρω τι το έκανα. Να σου πω κάτι άλλο: έχεις διαβάσει καθόλου σήμερα τα Ανέκδοτα κι Αστεία; Θέλεις να συστήσουμε συμμορία, να πηγαίνουμε να σκοτώνεις τυχαία, σειριακά, διάφορους από κοσμοτέ, βονταφον, νόβα; Αν συνεργαστείς θα σε υποστηρίξω όταν σκοτώσεις όποιον σε προσέβαλε στα Ανέκδοτα.

σου κανόνισα προπονήσεις πολεμικών τεχνών γιατί σε κόβω χαλαρό εσχάτως. Μην ξεχάσεις να πειςστο φίλο σου για το στραγγιστό. Να το βάλουν λίστα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

1) thx δεν το είχα υπόψιν. Δεν θα το κοιτάξω τώρα, περσινά ξινά σταφύλια, πάντως δεν το ξεχνώ κι ας μην συμπαθούσα ποτέ τον τότε πρωθυπουργό. (ημιάσχετα σχόλια: έριξα πεταχτή ματιά στη σελίδα, α)δεν είμαι βέβαιος αν το κατάλαβα σωστά πάντως δεν θεωρώ ότι ευθύνονται οι Ολυμπιακοί Αγώνες για την κατάρρευση της χώρας β) δεν πιστεύω την ιστορία με τους Ρώσους, ότι θα σκότωναν τον ΚΚ οι άλλοι κλπ)

2) είχα κινητό Βοντ. Το κατάργησα επιτόπου. Έτσι λειτουργώ και με μαγαζιά, δεν πολυφωνάζω αλλά αν έχω κάποιο μικρό όπλο στα χέρια μου το χρησιμοποιώ. Δεν θα τους απέκλεια αν δεν έχω άλλη καλή επιλογή ή αν ήταν συντριπτική η τεχνική/οικονομική υπεροχή τους αλλά δεν ξεχνώ. Ένα μικρό κριτήριο στις σχετικές αποφάσεις μου είναι πάντοτε αυτό. Ιδιαιτέρως όταν γείωσαν μεγάλο μέρος του προστίμου αν θυμάμαι. Παρομοίως με τους Σουηδούς. Μπανανία.

3) για την καλή μου τύχη, στην περισσότερη γμχώρα έχει πάρει τις καμπίνες ο ΟΤΕ (τον σιχαίνομαι επίσης). Στον δρόμο μου την πήρε την οπτική η Βοντ. Έχουν δώσει τριγύρω, στο ακριβές σημείο που είμαι όχι. Ούτε έχουν βάλει καν καμπίνα δίπλα στο παλιό KV. Στη δε σελιδα τους, στην διεύθυνση μου άλλοτε δείχνει μέχρι 24 ADSL άλλοτε τίποτα. ? 2021.

4) το πράγμα που με ενόχλησε περισσότερο από όλα ήταν η δολοφονία Τσαλικίδη. Τον ήξερε λίγο κι ο μλκς ο αδερφός μου επαγγελματικά (είχαν παρόμοιο τομέα σε διαφορετικές εταιρείες) σκεφτόμουν πάντοτε ότι θα μπορούσε να ήταν εκείνος στην θέση του. Δεν με πολυνοιάζει τόσο για αυτόν τον ίδιο (τον αδ. εννοώ) αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω τους γονείς και την οικογένεια του Τσαλικίδη. Χωρίς να τους ξέρω. Θα μπορούσε να ήταν ο οποιοσδήποτε αμέτοχος με αυτά σε τέτοια θέση. Κι η χώρα δεν μπορεί να κάνει το παραμικρό. Κανονική υποτέλεια (αναγκαστική σχεδόν, δεν προτείνω ρήξη). Δεν θα χάσω και τη μνήμη μου όμως.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 11 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

thx δεν το είχα υπόψιν. Δεν θα το κοιτάξω τώρα, περσινά ξινά σταφύλια

 

Spoiler

When James Bamford, a journalist for The Intercept, looked over some unreleased NSA documents that Edward Snowden had, he saw something in it that took him by surprise.

He found documents that show the NSA has routinely approached host countries of the Olympics to offer help and support in providing intelligence security.  I mean, the NSA has the experience, the kit, and the expertise that a lot of these countries don’t.  Greece just wasn’t ready or capable to carry out any kind of mass surveillance like this.  According to these Snowden documents, the NSA started working with the Greek National Intelligence Service in the two years running up to the games.  But according to Greek law, it was illegal for the government to wiretap phones.  Initially, the Greek government did not want to do this.  They were hesitant at least, but they were nervous about a potential terrorist attack at the Olympics and the help of the NSA for the Greek government was valuable, so the Greek government secretly agreed to let the NSA into the Greek telecom system for the period of the Olympic Games.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 9 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

θα έκανα το ίδιο. Ντροπή αλλά θα το έκανα. Μετά όμως, ανεπίτρεπτο. Ήσουν Αθήνα τον μήνα των Ολυμπιακών;

 

Όχι, ήμουν την άνοιξη. Μάρτιο/Απρίλιο. 

 

 

Παράθεση

That’s supposed to be the end of the operation.  The NSA is supposed to take it all out, fly it back to Fort Meade and say goodbye to the Greek government and the Greek telecom system.  The problem was, according to my confidential source, they never removed it.  

All they did was they turned it off for a day and then they turned it back on again.  But now, instead of going after the terrorists which is the whole raison d’être for the operation in the first place, now they’re secretly turning it on the Greek government; they’re turning it on the prime minister, his wife.  I don’t know why, but they did, and the mayor of Athens.

 

Και επειδή η Wind είναι και αυτή solid εταιριάρα -->

Yeah, well, get this; that year when Adamo found wiretapping going on in Telecom Italia was the same year that Italy hosted the Winter Olympics.  Telecom Italia is the third-largest mobile network in Greece which makes me wonder, did people in Greece get tapped through Telecom Italia, too?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ήμουν αντίθετος να τους αναλάβουμε το 97. ήμουν αντίθετος και με διάφορα σχετικά έργα (μετρό π.χ.). Πίστευα ότι θα μας φαλιρίσουν κι ότι θα είναι φιάσκο. Για τους Αγώνες η εκτίμηση μου ήταν λάθος. Δεν έχω δει ποτέ την Αθήνα καλύτερη. Ποτέ. Ήταν πραγματικά τρομερή ατμόσφαιρα κι επειδή κινούμαι πολύ με ΜΜΜ θεωρώ ότι έχω κάποια εμπειρία στο συγκεκριμένο σκέλος. Πραγματικά δούλεψαν όλα σχεδόν τέλεια. Το δε κόστος σταδίων/αθλητ. εγκαταστάσεων δεν το θεωρώ αρκετό να μας φαλιρίσει. Δυστυχώς έχει βαθύ πρόβλημα η χώρα. Πολλών δεκαετιών. Το ότι δεν καταφέραμε να εκμεταλλευθούμε τίποτα μετά, το παραμικρό, δεν φταίνε οι Αγώνες ούτε οι ξένοι. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πήγα Αθήνα πριν τους ολυμπιακούς γιατί μου λέγανε οι θειές πως δεν θα την ξαναδώ ποτέ έτσι. Ε είχαν δίκιο. :hehe:

Νομίζω το 2004 ήταν το peak που έχουμε φτάσει ως χώρα στην σύγχρονη εποχή στον μπακαλίστικο δείκτη "δεν ντρέπομαι για την χώρα στην οποία ζω".

Μετά το 04 έχουν περάσει 17 χρόνια στα οποία κινούμαστε μεταξύ κατρακύλας και ελεύθερης πτώσης. ?

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

Το δε κόστος σταδίων/αθλητ. εγκαταστάσεων δεν το θεωρώ αρκετό να μας φαλιρίσει.

 

Δεν είναι μόνο αυτό το κόστος που πρέπει να βάλεις στην εξίσωση! Δεν είναι αυτονόητο?

Κατά τη γνώμη μου η φιλοξενία των Ολυμπιακών αγώνων, σε χώρες όπως ήταν η Ελλάδα τότε, είναι παγίδα αλλά δεν θέλω να το αναλύσω τώρα. Βέβαια έχει πράγματι βαθύ πρόβλημα η χώρα.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Νομίζω το 2004 ήταν το peak που έχουμε φτάσει ως χώρα στην σύγχρονη εποχή στον μπακαλίστικο δείκτη "δεν ντρέπομαι για την χώρα στην οποία ζω".

 

Έλα ρε pitsirikos μήπως δεν θυμάσαι καλά? Η Αθήνα έχει βελτιωθεί από τότε σε αρκετούς τομείς. Συμφωνώ ότι τότε υπήρχε ένα κλίμα ευφορίας που ίσως δεν ξαναδούμε ποτέ ξανά οι Έλληνες αλλά είναι και λογικό νομίζω. Το μεγάλο κρίμα είναι ότι δεν αξιοποιήσαμε εκείνο το boost (των ολ. αγώνων)  για να ανέβουμε level και εν τέλει να προχωρήσουμε στην επόμενη πίστα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αύριο προγραμματίζω μπαλκονάτο και οι γειτόνοι θα παίρνουν μάτι.

Spoiler

Ψήσιμο βρε, δεν λέω για καινούργια ερωτική στάση.

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από p55
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg

 

What's missing from g_lag? - u | Communism | Know Your Meme

 

 

 

 

πριν 8 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Έλα ρε pitsirikos μήπως δεν θυμάσαι καλά? Η Αθήνα έχει βελτιωθεί από τότε σε αρκετούς τομείς. Συμφωνώ ότι τότε υπήρχε ένα κλίμα ευφορίας που ίσως δεν ξαναδούμε ποτέ ξανά οι Έλληνες αλλά είναι και λογικό νομίζω. Το μεγάλο κρίμα είναι ότι δεν αξιοποιήσαμε εκείνο το boost (των ολ. αγώνων)  για να ανέβουμε level και εν τέλει να προχωρήσουμε στην επόμενη πίστα.

 

Αυτό που λές εννοώ. Για κάποιο διάστημα τα είχαμε ξεχάσει όλα και είμασταν hyped.

Αλλά τελικά τα πήγαμε χειρότερα και από τις διαθεσιμότητες των AMD και nvidia.

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Η Αθήνα έχει βελτιωθεί από τότε σε αρκετούς τομείς.

εξαιρουμένων των βελτιώσεων που προκύπτουν αυτομάτως από την πάροδο του χρόνου (π.χ. οι συνδέσεις ίντερνετ είναι ταχύτερες το 2021 από το 2004, το δίκτυο του μετρό είναι μεγαλύτερο) η πόλη της Αθήνας, όχι μόνο δεν έχει βελτιωθεί αλλά σε ορισμένες πλευρές τέτοια κατάντια δεν είχε ποτέ τα τελευταία 70 χρόνια.
Δεν είμαι σίγουρος τι εννοεί βελτίωση ο καθένας βέβαια, πάντως η «αναπνοή» της πόλης είναι κατά πολύ χειρότερη. 

Οι δυο βασικοί παράγοντες επιδείνωσης είναι η οικονομική κατάρρευση της χώρας κι η χαοτική εισροή αλλοδαπών συγκεκριμένης απόκλισης (που άρχισε να επιδεινώνεται ραγδαία περίπου από το 2007/8 κι έπειτα)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.