Jump to content



Recommended Posts

πριν 43 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Κρίνοντας από τις τιμές που είδα σήμερα στη λαϊκή, λογικός ο πίνακας του Γιάγκου..

 

Το θέμα είναι ότι μόλις ο παραγωγός έρθει στη λαϊκή, στοιχίζετε με τις τιμές αντί να τις ανταγωνιστεί.

Η Ελλάδα είναι ένα τεράστιο φυσικό  καρτέλ  : P

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι, ο παραγωγος συνηθως εχει 1-2 ποικιλιες και δεν ειναι ολες τις ημερες στην λαικη, απο καπου πρεπει

να ισοσταθμισει τις ζημιες του και την απουσια του. Καμια φορα ακομα και η τιμη της λαικης ειναι ζημια για τον παραγωγο.

Καρτελ δεν ειναι ουτε οι λαικατζηδες το καρτελ ειναι οι μεσαζοντες εντος της αγορας οι οποιοι συνηθως αγοραζουν για τα σουπερ μαρκετ.

5 χρονια μεταφορες στην λαχαναγορα μια φορα ελεγχος απο το ΣΔΟΕ και αυτος για τα ματια του κοσμου και ποτε δεν ειδα τροχαια... αυτα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Για να ρωτάς σημαίνει ότι δεν ψωνίζεις εσύ  αυτά που τρως ή αγοράζεις έτοιμα. Όπως και να έχει δεν σε αφορά το θέμα

 

Το αντίθετο συμβαίνει με αφορά και το παλεύω χρόνια τώρα , απλά μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι δεν είναι παντού γνωστή η ψαλίδα ανάμεσα σε καταναλωτή και παραγωγό .

Δεν κάνει εντύπωση η μεγάλη διαφορά στις τιμές , προσωπικά μου κάνει εντύπωση το να μην το ξέρει κάποιος .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, έπρεπε να πούμε δυο φορές καλημέρα. Μία με την παλιά ώρα και μία με την καινούργια. Ας όψεται η τρομοκρατία των γνωστών-άγνωστων μουρτζούφληδων

moderators.....

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει αλλάξει η ώρα και δεν την έχεις αλλάξει στο ξυπνητήρι;...

 

Και όχι τίποτα άλλο, αλλά με ξύπνησε το βιολογικό πρώτα και μετά είδα την λάθος :p

 

Θα μου ρίξει τώρα ο @astrolabos μια καλήμερα όλη δική μου να γουστάρω :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω την παρουσίαση της Apple και σκέφτομαι πόσο πλήρωσαν τα κατσίκια που έχουν για κοινό στην παρουσίαση και ζητοκραυγάζουν σαν βλαμμένα χωρίς λόγο, λες και τους παρουσιάζουν την μεγαλύτερη εφεύρεση του αιώνα.

VF1E5hB.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.