Jump to content


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Ελεύθερη μέρα και να ξυπνάς απ' τις 8 παρά... γεράματα; Καλημέρα. 

Μπαα! Συνήθεια. Όταν κάθε μέρα ξυπνάς στις 6, την Κυριακή (που δεν εργάζεσαι) το μάτι ανοίγει (και δεν έχεις ύπνο) από τις 7!

Καλημέρα!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

09:15 ξύπνησα, και ενώ κοιμήθηκα 2. Μόνο του ανοίγει το ρημάδι :bleh: (και το κατούρημα ευθύνεται, άντε να κοιμηθείς μετά ξανά όταν έχει τόσο ωραία μέρα και έχεις τραπέζι στο μπαλκόνι :p  )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλημέρα. Καφεδάκι στο μπαλκόνι. Σήμερα είμαστε καλεσμένοι σε παιδικό πάρτυ.

Θα του δώσουμε να καταλάβει.

Και εμείς , σε συναδελφικό πάρτι με φαγητά και ξίδια :p Ευτυχώς που καθόμαστε αύριο, δεν με βλέπω να κοιμάμαι πριν τις 3 :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Και εμείς , σε συναδελφικό πάρτι με φαγητά και ξίδια :p Ευτυχώς που καθόμαστε αύριο, δεν με βλέπω να κοιμάμαι πριν τις 3 :hehe: 

Εμείς, πάλι, θα τη βγάλουμε με πιτσούλα, τυροπιτάκια και κόκα κόλα. Άντε, στο τσακίρ κέφι να πιούμε και λίγο κρασί. Παιδικό πάρτυ γαρ.....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν θα έχει κλαμπ σαντουϊτσάκια; :p 

Δεν μ' αρέσουν αυτά, ρε. Ούτε να τα βλέπω....

Θα φάμε λιποδιαλυτική πίτσα και νηστίσιμα τυροπιτοειδή. Θα σβήσουμε με κόκα κόλα:p.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Δεν μ' αρέσουν αυτά, ρε. Ούτε να τα βλέπω....

 

Έχεις μερικά σοβαρά προβλήματα. 

Δεν σου αρέσουν τα κλαμπ σάντουιτς. Κάνεις undervolt gpus & cpus. 

 

Doctoranytime λέγεται το site. Ψάξτο :hehe: 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχαμε το βραδινό τραπέζι, θα πηγαίναμε προς τα εκεί το μεσημέρι. Τελικά απλά πήγαμε για ένα καφέ Τροκαντερό. Φαρμάκι οι τιμές εκεί αλλά πηγαίνουμε 1 φορά το 6μηνο :bleh: Άσε που το γεγονός ότι βρήκαμε να κάτσουμε είναι από μόνο του ανμπιλίβαμπλ. Βέβαια, καθίσαμε δίπλα σε πρασινάδα, όπου ήταν 3 τύποι με τα παιδιά τους (και ήρθαν και οι τύπισσες μετά και 1 ακόμη ζευγάρι), και τα παιδιά τους έπαιζαν...μπάλα, την στιγμή που είχαμε ποτήρια all over και τζάμια από πίσω. Τι τους λες εκεί, όχι πες μου, τι τους λες... Σε κάποια φάση ήρθε στα πόδια μου η μπάλα... Καλά που ήρθε στα πόδια μου δηλαδή...

Πάντως οφείλω να ομολογήσω πως το 1 πιτσιρίκι είχε καλό αριστερό :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω λίγο Linux μετά από χρόνια.

Περνάω το Ubuntu Mate στο αρχαίο λαπτοπάκι, μπάινει μια χαρά μπουτάρει μια χαρά, η ανάλυση κολλημένη στα 640x480. Βρε χρυσό μου βρε καλό μου, βρε xrandr  εδώ βρε gtf εκεί, ε άι στο διάολο.

 

Και κάπου εδώ ολοκληρώνεται η σύντομη επαφή μου με το Linux. Σε 10 χρόνια πάλι.

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Εμείς, πάλι, θα τη βγάλουμε με πιτσούλα, τυροπιτάκια και κόκα κόλα. Άντε, στο τσακίρ κέφι να πιούμε και λίγο κρασί. Παιδικό πάρτυ γαρ.....

Θα το καψετε παλι βρε τυχερε? (2 σοκολατες κυρ Στεφανε..)

πριν 32 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Είπα να δοκιμάσω λίγο Linux μετά από χρόνια.

Περνάω το Ubuntu Mate στο αρχαίο λαπτοπάκι, μπάινει μια χαρά μπουτάρει μια χαρά, η ανάλυση κολλημένη στα 640x480. Βρε χρυσό μου βρε καλό μου, βρε xrandr  εδώ βρε gtf εκεί, ε άι στο διάολο.

 

Και κάπου εδώ ολοκληρώνεται η σύντομη επαφή μου με το Linux. Σε 10 χρόνια πάλι.

Τσεκαρε εδω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό

πριν 6 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Ubuntu Mate

και αυτό

πριν 6 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

αρχαίο λαπτοπάκι

δεν πηγαίνουν παρέα :bleh: Στο αρχαίο λαπτοπάκι βάζεις διαφορετική διανομή. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Είπα να δοκιμάσω λίγο Linux μετά από χρόνια.

Περνάω το Ubuntu Mate στο αρχαίο λαπτοπάκι, μπάινει μια χαρά μπουτάρει μια χαρά, η ανάλυση κολλημένη στα 640x480. Βρε χρυσό μου βρε καλό μου, βρε xrandr  εδώ βρε gtf εκεί, ε άι στο διάολο.

 

Και κάπου εδώ ολοκληρώνεται η σύντομη επαφή μου με το Linux. Σε 10 χρόνια πάλι.

 

Ενώ ξερωγω όλη την ώρα μπορούσες να το φτιάξεις χειροκίνητα από το ~/.config/monitors.xml ή να κανεις repair το lightdm ή οποίο αλλο dm σκουπιδι χρησιμοποιεί το ανάπηρο mate de.

:hehe:

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.