Jump to content



Recommended Posts

7 minutes ago, Lakisss said:

Τόσος αέρας, και να μην μπορώ να πάω μια βόλτα με το ιστιοπλοϊκό μου...

γιατί δεν παίρνεις ένα παπάκι μπανιέρας για τις δύσκολες μέρες; Κι αυτό κουνιέται άμα κάνεις πλάτσα πλούτσα το νεράκι.

Picture of Munchkin Φουσκωτή Μπανιέρα Παπάκι

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Για όσους κάνουν παραγγελίες σουπερ μαρκετ από σπίτι μόλις μου ηρθε ειδοποιηση στο κινητό για σκλαβενιτη από efood

 

Παράθεση

Το κατάστημα ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ εξυπηρετεί σταδιακά τις περιοχές: Περιστέρι, Κερατσίνι, Σπάτα, Αγ. Δημήτριος, Χαϊδάρι, Αμπελόκηποι, Ηλιούπολη, Άλιμος, Ίλιον, Χαλάνδρι, Σταθμός Λαρίσης, Δραπετσώνα, Μελίσσια, Γλυφάδα, Αιγάλεω, Νέα Χαλκηδόνα, Άγιος Στέφανος. Καθημερινά προστίθενται νέες περιοχές

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή κινηση πάντως γιατί απο ΑΒ δεν εχω καταφέρει να παραγγείλω και αφού δεν έχει site έτοιμο ο Σκλαβενίτης είναι ότι πιο βολικό αυτή τη στιγμή

Το εντυπωσιακό είναι ο χρόνος παράδοσης που μου αναφέρει ότι αν παραγγείλω πριν τις 16:00 θα τα εχω την ίδια μέρα αλλιώς την επόμενη.

 

Οπότε τέλος το σουπερ μαρκετ σαν έξοδος για μένα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

η πιο επικίνδυνη έξοδος. Δύο φορές συν μία σε άλλο πήγα με την απαγόρευση, μου ρθε ταμπλάς και τις δύο. Νηπιαγωγείο. Μου 'χε πει ένας φίλος μου ότι δούλευε το e-fresh, δεν έχω πάρει ποτέ από εκεί όμως.
Ο ΑΒ σταμάτησε με την απαγόρευση. Δεν ξέρω αν είχες πάρει ποτέ, στο παρελθόν που είχα πάρει μια φορά, δεν είχα δυνατότητα να διαλέξω κατάστημα και ενώ στην παραγγελία έδειχνε διαθέσιμα Χ είδη τελικά μου έφερε τα μισά. Βέβαια τα περισσότερα που έλειπαν ήταν κρασιά όμως κι άλλα έλειπαν.

Απ το φρικάρισμα που έφαγα στο σούπερ μάρκετ πήγα σ'ενα κρητικό και πλάκωσα τα παξιμάδια. Για τρόφιμα να εξετάσεις την εναλλακτική τοπικών μαγαζιών. Για απορρυπαντικά κλπ υπάρχει θέμα αν χρειάζεσαι συχνές αγορές. Λογικά το ξέρεις ήδη, στο γράφω μπας και δεν, έχει Χαλκιαδάκη στη Γλυφάδα αν κα δε νομίζω να κάνει match τις τιμές των άλλων σε είδη καθαρισμού και τέτοια. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα το σουπερ μαρκετ. Σήμερα πιάστηκαν στα χέρια (κυριολεκτικά) 2 άτομα στο The Mart εδώ στην Αργυρουπολη. Ο λόγος; Οτι ο ένας έπρεπε να εξυπηρετηθεί πριν τον άλλον στο ταμείο.

Δυστυχώς έχουμε ξεφύγει και έχουμε δρόμο ακόμα.

Στον Χαλκιαδάκη έχω πάει στην Γλυφάδα αλλά μονο για πράγματα που δεν βρίσκω αλλού. Δυστυχώς οι τιμές του είναι αλλού στο μεγαλύτερο ποσοστό των προϊόντων που πουλάει.

 

Αυτό που έχω κάνει με το σουπερ μάρκετ είναι να προσπαθώ να πηγαίνω 15:30 με 16:30 που είναι κάπως νεκρές ώρες.

 

Απο ΑΒ έχω παραγγείλει πολλές φορές προ καραντίνας. Δεν είχα κανένα θέμα με εξαίρεση μία φορά που ξέχασε να μου αφήσει την τσάντα με τα κατεψυγμένα το παιδι, αλλά επέστρεψε και μου τα έφερε μετά από μία ώρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για μαναβική και ψάρια/ψωμί βγαίνω έξω.

Δεν εμπιστεύομαι το σουπερμάρκετ για φρούτα και λαχανικά, διότι οι υπάλληλοι βάζουν μέσα ό,τι βρουν μπροστά τους.

Εννοείται πως κάνουμε τηλεφωνική παραγγελία, καθώς, πράγματι, το σουπερμάρκετ είναι πια επικίνδυνο μέρος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Είναι πολύ καλή κινηση πάντως γιατί απο ΑΒ δεν εχω καταφέρει να παραγγείλω και αφού δεν έχει site έτοιμο ο Σκλαβενίτης είναι ότι πιο βολικό αυτή τη στιγμή

Το εντυπωσιακό είναι ο χρόνος παράδοσης που μου αναφέρει ότι αν παραγγείλω πριν τις 16:00 θα τα εχω την ίδια μέρα αλλιώς την επόμενη.

 

Οπότε τέλος το σουπερ μαρκετ σαν έξοδος για μένα

Τις τιμές που έχουν τις έχεις δει για τις online αγορές;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Οχι δεν εχω τσεκαρει ακομα

Έχουν ένα "premium"... Εκμεταλλεύονται την κατάσταση... Τουλάχιστον από ότι είδα μέσω του efood ενός συναδέλφου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έχουν ένα "premium"... Εκμεταλλεύονται την κατάσταση... Τουλάχιστον από ότι είδα μέσω του efood ενός συναδέλφου...

Δε το εχω τσεκαρει

Αλλα αν ειναι σε λογικα πλαισια δε με χαλαει. Εξαλλου το efood απο οσο ξερω παιρνει απο τα μαγαζια ποσοστα. Και σε αυτη τη φαση κ να μου τα φερει κ στη πορτα δε με πειραζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει λογαριασμο Γιαγκο μιας κ εχω κ καρτα, αλλα δεν παραγγειλα ποτε μιας κ δεν εβρισκα ολα οσα ηθελα.

Εχω να μπω βεβαια στο site κατι αιωνες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.