Jump to content



LG 34UC79G 34" UltraWide Curved Monitor 399e [kotsovolos] [έληξε]


Recommended Posts

LG 34UC79G 34" UltraWide Curved Monitor

 

παίδες δεν ξέρω τι παίζει αλλά καλή τιμή 600κάτι την έχει το Msystems

η δωροεπιταγή του Kots τα 50 ευρώ είναι αν χαλάσεις πάνω από 101 θα μπει -50ε = 51eurw

Κατόπιν παραγγελίας ! να τονίσω

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/monitors/168897-lg-34uc79g-34-ultrawide-curved?cmicc=skroutz

 

image.thumb.png.a9faa4aec4b6ab758c9e2650d3e53219.png

 

https://www.skroutz.gr/s/10455522/LG-34UC79G-B.html

 

image.thumb.png.07266f45a795c3d62a75ba886246977c.png

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/25/2018 at 3:03 PM, ARMAGEDDON said:

Έληξε παίδες !

Ας μπει ένα έληξε πάνω πάνω ...

 

  Reveal hidden contents

Τσίμπησα μία και περιμένω . Όταν έρθει θα έχει mini review

 

 

Τελικά τζίφος είχε bleed κάτω αριστερά καφέ αρκετό το έστειλα πίσω και δεν έχουν να μου δώσουν πίσω άλλο (FML)

περιμένω τέλος απόφαση την νέα γενιά monitors :¨(

 

 

αν είσαι γκαντέμης είσαι τέλος
 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, icy20 said:

ολες εχουν bleed. deal with it. εγω δεν δινω σημασια απλα. λες και ειναι ποτε ολομαυρη η οθονη για να το βλεπω. μονο σε loading 

 

νταξ βρε μαν καφέ bleed να πάνε να χ@@@στούν ?  , εμείς οι πελάτες φταίμε που δεν τους τα πετάμε τα monitor στην μούρη όταν είναι ελλατωματικά από το εργοστάσιο , ώστε να βάλουν μυαλό και να φτιάξουν ποιο ποιοτικά πράματα

 

η ετοιμογορία είναι ότι το έκριναν ελατωματικό DOA και δεν μου το δίνουν πίσω oxoaoxaoxao , φέρτε το πίσω χαλασμένο τους είπα δεν με νοιάζει

δεν πειράζει δεν με θέλει θα περιμένω τα καινούργια HDR και καλά φουρνιά που θα έχουν λύση το πρόβλημα αυτό και χ2 ανάλυση

 

σταματάω να το κοινηγάω και δηλώνω ότι έχει bleed καφέ το στέλνω πίσω δεν το συζητάω να πάνε να γαργαληθούνε τo deal with it απλά ασχολείαστο

 

1.thumb.jpg.5f34717a8b91c339041c8a1afa0919f6.jpg

 

2.thumb.jpg.4143ddc7b8e13780b0b08cfb98d409c3.jpg

 

333940039_mauroseskoteinodwmatio.thumb.jpg.468d91458b350578973a1df72bb630d8.jpg

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vadergr said:

Εσυ εχεις χοντρό θεμα τελικα...

Αυτο ειναι χαος και οχι light bleed=λευκο φως σε γωνιες.

 

Τωρα απλα περιμενεις να σου φερουν νεα?

 

μα για αυτό αναφέρω το καφέ , και για αυτό έβαλα φωτογραφία παίδες για να δείτε , καφέ bleed μόλις δείτε απλά τηλ στην εταιρία με το καλημέρα

αυτά στο μαύρο σε όλα τα άλλα έπαιζε μπόμπα αλλά τι να το κάνω όταν αντί για μαύρο δεν έχω μαύρο αλλά καφέ , άν είχε άσπρο bleed πες πάει στο δι@@@λο φένεται γκρι αλλά καφέ χάνεις όλα τα χρώματα .. δες witcher (ναι έχει το φίλτρο να κάνει γύρω γύρω τις άκρες ποιο σκούρα). η άλλα παιχνίδια με μαύρο θέμα δεν θα τα ευχαριστιόμουν με καφέ

εμένα το κάτω αριστερά με ενοχλούσε

 

δεν έχουν να μου στείλουν νέα απότε πιστωτικό - επιστροφή χρημάτων

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που δεν το ψαχνω πολυ γιατι κ η δικη μου παιζει να ειναι ετσι.(τ ρα προσεξα το καφε. οχι δεν εχω δει ξανα καφε bleeding) απλα οι φ τογραψιες παντα μεγεθυνουν το προβλημα. κ εγω ενα bleed που ειχε η τηλεοραση μου κ το ειχα βγαλει φωτο φαινοταν 2 φορες χειροτερο απο την πραγματικοτητα. 

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, icy20 said:

ευτυχως που δεν το ψαχνω πολυ γιατι κ η δικη μου παιζει να ειναι ετσι.(τ ρα προσεξα το καφε. οχι δεν εχω δει ξανα καφε bleeding) απλα οι φ τογραψιες παντα μεγεθυνουν το προβλημα. κ εγω ενα bleed που ειχε η τηλεοραση μου κ το ειχα βγαλει φωτο φαινοταν 2 φορες χειροτερο απο την πραγματικοτητα. 

 

βρε παπαγαλάκι ότι λένε και οι άλλοι ?  να φωτογραφίζετε με καμία σωστή φωτογραφική μηχανή ! άντε τώρα με τα σάπια iphone και samsung , μόνο xiaomi και μόνο ότι λέει pro :p

Πίσω στην πραγματικότητα όσο φένετε στις φωτογραφίες τόσο φαινότανε πάνω κάτω και στα αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι γκαντέμης όλες έχουν,  px https://www.overclock.net/forum/44-monitors-displays/1613384-lg-34uc79g-34-21-9-144hz-freesync.html και η συγκεκριμένη κάτω αριστερά, άλλες πολύ άλλες λίγο το έχουν.  

Δεν καταλαβαίνω από την φωτογραφία και πολλά  αλλά σίγουρα δεν είναι έτσι στην πραγματικότητα η δική μου.

Παίζει ρόλο ταχύτητα, iso της φωτογραφίας.  

 

Επίτηδες δεν έδωσα κανά 1000ρικο γιατί όλες οι IPS είναι παρτην μια βάρα την άλλη.

το μεγαλύτερο μου λάθος βέβαια ήταν ότι δεν πήγα σε G sync. Άντε βρες vega τώρα σε τιμή που να μην προκαλεί τον γέλωτα.

+ Από AMD η επόμενη κάρτα θα βγει το 2030. 

  

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όπως είπα στις φωτογραφίες προσπάθησα να τις τραβήξω όπως το έβλεπα εγώ, από εκεί και πέρα τρέχα γύρευε , μάτι με μάτι διαφέρει ...

Βρε το ξέρω αλλά και πάλι έπρεπε να τους τις πετάμε στα μούτρα, μπας και βγάλουν τίποτα της προκοπής !

 

Γνωρίζω για ποιο γ@@@@@μένο λόγο έχει μετά από μελέτη και πάνω στο δικό μου μόνιτορ !!!

 

Απλά πράματα ο λόγος ήταν πως θα ανεβάσουν την τιμή δηλαδή πόσα $$$ θα επωφεληθούν με το κάθε monitor ε βρήκαν τον τρόπο λέγοντας ότι είναι κυρτή !

προσπερνώντας το πρόβλημα marketing , αντιμετωπίζουν το πρόβλημα στην σχεδίαση και συνεχίζουν με το πρόβλημα να πουλάνε ...

Ο λόγος είναι επειδή είναι κυρτή δεν έχουν κάνει σωστό κλείσιμο του polarized φίλτρου με τα υπόλοιπα υποστρώματα με άλλα λόγια το μηχάνημα που πατικώνει το φίλτρο τον πίνει στην κάτω αριστερή μεριά + το φίλτρο που έβαλαν δεν ήταν το σωστό για κυρτές επιφάνειες κάντο FLAT FLAT FLAT FLAT , τέλος και σιγά την κυρτή που ήταν  ...

Quality Control ούτε για δείγμα ή πολύ ελάχιστο !

 

 

Έρχεται νέα σειρά σε λίγο καιρό από την LG θέλω να πιστεύω που θα έχουν βελτιώσει την γραμμή παραγωγής και δεν θα έχουν βάλει άλλες βλακείες για να πάνε την τιμή προς τα πάνω ! δημιουργώντας προβλήματα ! (αλλά για να ανεβάσουν την τιμή θα είναι OVAL Θα έχει HDR 399 από τα Lidl , θα λένε ότι έχει 5bilion αντίθεση σε σημείο 10mm x 10mm όπου θα το επιλέγουν αυτή ανάλογα το πάνελ κλπ κλπ)
 

Γιατί να έχεις μία τόσο καλή τεχνολογία και να θέλεις να τα αρπάζεις προσθέτοντας marketing πράγματα που στο τέλος βγαίνουν ελαττωματικά από το εργοστάσιο !
μην ανέχεστε τίποτα όλα πίσω στην μούρη !
τα τελευταία 5 χρόνια στις οθόνες όλο βλακείες ακούω

 

εδιτ

ίδια προβλήματα βλέπω και σε 1000ευρώ μόνιτορ ! πίσω στην μούρη με την μία 1000 ευρώ είναι αυτά δεν φυτρώνουν στα δέντρα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός σε όλα, αλλά εγώ την πήρα μτχ, την είδα πρώτα, δεν την πήρα γουρούνι στο σακί. 

Δεν είναι τόσο τραγική όσο φαίνεται στις φωτογραφίες σου. Είναι τόσο τραγική όσο το 100% των IPS . 

 

και επιβεβαιώθηκα καλύτερα ΤΝ για gaming από το να έχεις ips με ένα κάρο λεφτά και να έχεις bleeding, glow καφέ άσπρα μπλε και δεν ξέρω εγώ 

τι άλλο,  ΤΝ + Gsync και τα  ρέστα στην κάρτα  και γεια. Απλά ήθελα να δω πως είναι με UW (και είναι καλή φάση).  

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ARMAGEDDON said:

 

Έρχεται νέα σειρά σε λίγο καιρό από την LG

 

Τα μοντέλα του 2018 κυκλοφορούν ήδη, δυο είναι τα LG 34WK650-W κ LG 29WK600-W με ψευδό HDRn’t, έχουν λίγο καλύτερη φωτεινότητα, κάτι είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Havic said:

 

Τα μοντέλα του 2018 κυκλοφορούν ήδη, δυο είναι τα LG 34WK650-W κ LG 29WK600-W με ψευδό HDRn’t, έχουν λίγο καλύτερη φωτεινότητα, κάτι είναι αυτό.

 

Έρχονται μαν ;D

 

LG 34GK950G  -Gsync

LG 34GK950F - Freesync

120ΗZ

Spoiler


image.thumb.png.74435b92fc2b96d6232e61bae1ba7259.png

image.thumb.png.89c255b2709a82f21ff0008c6bbec834.png

 

image.thumb.png.5767ee6e98609a5b2efb85cd7d495640.png

 

image.thumb.png.a4e2f362a53dcf339e0922c5a43a7952.png

 

image.thumb.png.f8b36cd3b0da69dd7519989049231ce1.png

 

 

 


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2018 at 10:37 ΜΜ, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

Έρχονται μαν ;D

 

LG 34GK950G  -Gsync

LG 34GK950F - Freesync

120ΗZ

  Hide contents

 

image.thumb.png.74435b92fc2b96d6232e61bae1ba7259.png

image.thumb.png.89c255b2709a82f21ff0008c6bbec834.png

 

image.thumb.png.5767ee6e98609a5b2efb85cd7d495640.png

 

image.thumb.png.a4e2f362a53dcf339e0922c5a43a7952.png

 

image.thumb.png.f8b36cd3b0da69dd7519989049231ce1.png

 

 

 

 

 

 

 

Πότε έρχονται αυτές, Νικόλα;

Η gysnc με ενδιαφέρει, αλλά δεν έχω βρει το παραμικρό ως προς την ημερομηνία κυκλοφορίας ή την τιμή (αυτή θα τσούζει λογικά).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

Πότε έρχονται αυτές, Νικόλα;

Η gysnc με ενδιαφέρει, αλλά δεν έχω βρει το παραμικρό ως προς την ημερομηνία κυκλοφορίας ή την τιμή (αυτή θα τσούζει λογικά).

 

σε φόρα κλπ και σε όσους ήταν εκεί στην παρουσίαση τους είχαν ενημερώσει για Q2 2018 

αλλά από ότι φένετε ξεστοκάρουν ακόμα οπότε μετά τον Αύγουστο πάμε για Q3

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Από τιμή να φανταστώ περί τα 1.200 έουρος, ε; Τουλάχιστον είναι lg. Αν δίνουν, βέβαια, 1 χρόνο εγγύηση, θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.

 

κάτσε να έρθει να δούμε πόσο θα την έχουν κοστολογήσει (θα πέσει γέλιο εδώ) πάντως 144Hz γενικά πάνω από τα 100Hz δύσκολα καταλαβαίνεις tearing καθαρά θέμα marketing !

freesync σε monitor έως 75Hz είναι αποδεκτό μετά τα 144Hz απλά μάρκετινγκ όσοι έχουν τέτοια monitors το freesync και gsync το απενεργοποιούν ρώτα και το @icy20 πόσες φορές το έχει πει κλειστά Gsync και αηδίες

 

 

edit

αν έχεις λεφτά μπορείς να φτιάξεις costum πας στην Eizo και της λες θέλω αυτό αυτό αυτό και σου την φτιάχνουν αλλά $$$$

 

η eizo που έχει χαθεί δεν ξέρω

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.