Jump to content



Αγορά από Caseking. Είναι εφικτή;


Recommended Posts

Όχι, αυτό είναι που έχω τώρα και θα δώσω soon (θα μπει αγγελία). Αυτό που πήρα είναι αυτό.https://www.skroutz.gr/s/14311893/Phanteks-Enthoo-Pro-Tempered-Glass.html

 

Ήρθε τώρα. 

Ωστόσο το να περιμένω από Digital Master ή Visionstudio (εδώ γελάμε - πιο ακριβό με μεταφορικά θα έβγαινε), δεν υπάρχει περίπτωση. Άσε που και το μόνο διαθέσιμο, είναι το Special Edition που είναι λευκό από μέσα και δεν θέλω με τίποτα. Αλλιώς πεταγόμουν msystems και το έπαιρνα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είχα αγοράσει πριν 1 χρόνο μικροπράγματα από caseking και τρόπο αποστολής με ups (+2€ περίπου παραπάνω  από dhl).

 

Θέλω να πάρω μια οθόνη από caseking και μου έχει πάλι επιλογή:

  • dhl international 19.90€
  • UPS 22.90€

Να βάλω πάλι ups ή είναι το ίδιο όποια και να επιλέξω?

Spoiler

μην βαρέσετε , ρωτάω περισσότερο μην έχετε ακούσει/αλλάξει κάτι,

ups με βλέπω να επιλέγω  :p

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μία χαρά και η DHL. Με UPS ήρθε πραγματικά γρήγορα και σε άψογη κατάσταση. Με δεδομένο ότι η οθόνη είναι ακόμη πιο ευαίσθητη, δεν ξέρω τι θα προτιμούσα! (προσωπικά δεν θα έπαιρνα οθόνη από έξω, αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα :p )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Νομίζω μία χαρά και η DHL. Με UPS ήρθε πραγματικά γρήγορα και σε άψογη κατάσταση. Με δεδομένο ότι η οθόνη είναι ακόμη πιο ευαίσθητη, δεν ξέρω τι θα προτιμούσα! (προσωπικά δεν θα έπαιρνα οθόνη από έξω, αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα :p )

Ακολούθησα τον γνωστό δρόμο (ups), το service της aoc (μακριά κι αγαπημένα) ένα 10λεπτο δρόμος είναι :bleh:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έβαλα παραγγελία εχθές αλλά δε μου έβγαλε κάτι για πληρωμή... με αντικαταβολή τα στέλνουν?? Και η παραγγελία is being processed...

WTF ξεκίνησαν οι γερμανικές αποζημιώσεις???

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι εχεις επιλεξει. 

Η πρωτη επιλογη ειναι το εμβασμα οποτε λογικα θα σου ειπε ποσο ειναι το ποσο και θα περιμενουν να δουν τα λεφτα στο λογαριασμο.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να μην ανοίγω άλλο τοπικ. Έκανα και εγώ παραγγελία από το caseking.de στις 6/11 ημέρα Τρίτη και delivery option DHL. Στο tracking είναι κολλημένο στις 8/11 χωρίς καμία περαιτέρω ενημέρωση. Να αρχίσω να ανησυχώ ?Screenshot_20181112-193514.thumb.jpg.1a4d884148dd7d9317350a9a680f6ed9.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος apostonikos έγραψε:

Να αρχίσω να ανησυχώ ?

Όχι. 5-7 ημέρες (εργάσιμες) κάνει συνήθως για να έρθει. Αν βρίσκεσαι Αθήνα. Γιατί αν είσαι επαρχία, θα αλλάξει κούριερ και θα κάνει +1 ημέρα. :) 

Παράγγειλες Τρίτη. Τετάρτη έφυγε. Υπολόγισε από τότε πως μεσολάβησε Σαββατοκύριακο. Άρα αύριο-μεθαύριο, θα παραλάβεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το Phanteks enthoo pro TG από εκεί, 15 κιλά γομάρι, και ήρθε on time, οπότε μην ανησυχείς, έρχεται. 

Βέβαια το να χαθεί το δικό μου δέμα, ήταν λίγο δύσκολο ? Αλλά σπάνια χάνονται από τέτοια μαγαζιά και ειδικά από DHL. Εμένα ήρθε με UPS. 

Διαβάζω ότι η DHL κάποιες φορές καθυστερεί ελαφρώς παραπάνω (συνήθως όταν στέλνουν από eBay όμως)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είχα καλομάθει από Amazon UK που έγραφε ακριβώς πότε θα έρθουν (είναι και απίστευτα γρήγοροι) και ίσως γι αυτό αγχώθηκα ? Το κουτί σου ήρθε κομπλέ; έχω παραγγείλει το fractal design meshify c και έχω ένα φόβο για το window 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.