Jump to content



ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ 4Κ MONITOR


Recommended Posts

πριν 7 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Τελικα συμφωνα με αυτο το review η XB273K δεν εχει αυτα τα τοσο υψηλα νουμερα αντιθεσης που εβγαζε το tomshardware. Λιγο υψηλοτερη αντιθεση απο την nitro XV273K εχει(1300 με 1100) οταν ενεργοποιησεις το variable backlight αφου εχει μονο τρεις ζωνες.Μαλλον ειναι ποιο value το XV273 αφου ειναι και gsync compatible αλλα δυστυχως ειναι και το θεμα του bleed στη μεση για να πετυχεις καλο κομματι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Για αρχη παρτε γραφειο της προκοπης, τα ανεκδοτα που εχουν εκει των 60 ποντων δεν μπορουν να υποστηριξουν τετοια οθονη. Καθισε κανονικα στο γραφειο σου, με τα χερια πανω σε αυτο και οχι κρεμασμενα, σε μια αποσταση 80-100 ποντων απο την οθονη και μετα ελα να τα πουμε.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

...το γραφειο που εχει ο τυπος ειναι για λαπτοπ. 80αρι τουλαχιστον χρειαζεται σημερα.

Οι ultra wide 34-35αρες θελουν 30εκ. (βαση κ οθονη). Αν εχεις κλασικο 60-70αρι, που θα βαλεις πληκτρολογιο κ ποντικι?

 

Οπως ειπε ο Ηλιας, τα χερια πρεπει να ειναι πανω στο γραφειο, οχι να κρεμονται.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ρε μλκ Ηλια δεν εχουν νοημα για gaming (με την κλασικη εννοια) τετοιες οθονες. Μονο για καναπε ειναι. Τι σχεση εχει το γραφειο με την 43αρα-49αρα κτλ?

Μαριε εγω που ειμαι gamer γιατι παιζω τα παντα οχι μονο bf και br, οι ιντσες παιζουν σημαντικο ρολο στην απολαυση του παιχνιδιου. 

Θελω να παιζω total war και να τα βλεπω κομπλε, θελω να παιζω τα witcher cyberpunk, doom, borderlands, nfs, nba2k, mortal kombat, shadow of war, Gtav και οτι αλλο βγει και να ειμαι μεσα. Να με αγκαλιαζει η εικονα και ας χρειαστει να γυρισω για να δω...

Προχτες ημουν στο mediamarkt και ειχα καθισει στα δυο μετρα απο μια 75αρα, ηρθε ενας τυπος του μαγαζιου και μου λεει δεν εισαι λιγο κοντα? Φερε μου ενα playstation με το RDR 2 του λεω και ελα κατσε διπλα να μου πεις εσυ αν ειναι κοντα. Γελαγε...

Να παρω μικροτερη οθονη να την κανω τι? Να παιζω bfv? Το παιχνιδι ειναι μπουρδελο, δεν φτιαχνει απο την οθονη οτι και να αγορασεις. Δεν χανεις γιατι εχεις λαθος οθονη χανεις γιατι δεν εχει λογικη πλεον.

Λεπτομεριες σε λιγο στο αντιστοιχο νημα.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

...το γραφειο που εχει ο τυπος ειναι για λαπτοπ. 80αρι τουλαχιστον χρειαζεται σημερα.

Οι ultra wide 34-35αρες θελουν 30εκ. (βαση κ οθονη). Αν εχεις κλασικο 60-70αρι, που θα βαλεις πληκτρολογιο κ ποντικι?

 

Οπως ειπε ο Ηλιας, τα χερια πρεπει να ειναι πανω στο γραφειο, οχι να κρεμονται.

 

 

Το γραφείο μου έχει βάθος 70 cm. Έχω ανεβάσει το mousepad πάνω στα πόδια της Alienware (2-3 εκατοστά) και έχω βολευτεί.

Θα ήθελα, πάντως, λίγο μεγαλύτερο γραφείο, η αλήθεια να λέγεται.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

80αρι το δικο μου. Η οθονη εχει βολικο stand κ δινει χωρο στο γραφειο. Υπ'οψιν πως οταν παιζω κ θελω τα χερια να ειναι εξ'ολοκληρου πανω στο γραφειο το mousepad παει μπροστα, περιπου 5-8 εκατοστα μακρια απο τη βαση της οθονης. Ειναι δλδ αποδεκτο.

Spoiler

IMG_20190816_235518.jpg.cf3372ad3228b475db5fb2fd1bd39cf4.jpg

Η οθονη λογω του μεγεθους της, δε θα ηταν ασχημα αν πηγαινε 5-10 ποντους πισω, οχι παραπανω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

80αρι το δικο μου. Η οθονη εχει βολικο stand κ δινει χωρο στο γραφειο. Υπ'οψιν πως οταν παιζω κ θελω τα χερια να ειναι εξ'ολοκληρου πανω στο γραφειο το mousepad παει μπροστα, περιπου 5-8 εκατοστα μακρια απο τη βαση της οθονης. Ειναι δλδ αποδεκτο.

  Hide contents

IMG_20190816_235518.jpg.cf3372ad3228b475db5fb2fd1bd39cf4.jpg

Η οθονη λογω του μεγεθους της, δε θα ηταν ασχημα αν πηγαινε 5-10 ποντους πισω, οχι παραπανω.

Βολικό το stand, πράγματι. Της Alienware είναι γομάρι.

Έτσι όπως βλέπω το γραφείο σου, δεν νομίζω ότι η οθόνη πρέπει να πάει πιο πίσω. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου μέχρι να τη συνηθίσεις και αποφασίζεις μετά.

Προσωπικά, την έχω κολλήσει στον τοίχο (1 εκατοστό απόσταση), διότι δεν χωρούσε αλλιώς το qck steelseries xxl. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.