Jump to content


Samsung Galaxy Note 9


jax7480

Recommended Posts

18 minutes ago, GoMaR said:

Τι εννοείς  4 ωρες μπαταρία;

 

4 ώρες on screen time, πραγματικής χρήσης του κινητού. Με βάση τη φωτογραφία που έβαλες δηλαδή, εφόσον είσαι στις 2 ώρες με 47% θεωρητικά θα πάει 4 ώρες σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, rip_noob said:

 

4 ώρες on screen time, πραγματικής χρήσης του κινητού. Με βάση τη φωτογραφία που έβαλες δηλαδή, εφόσον είσαι στις 2 ώρες με 47% θεωρητικά θα πάει 4 ώρες σύνολο.


Αλλο 4 ωρες στις 50+ ωρες και αλλο 4 ωρες στις 17-20

αυτο σου κανει σαν στοιχειο; :p

49213410_363670484398167_867474488024262

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω αρκετό καιρό, το τηλέφωνο στο 24ωρο μπορεί να βγάλει εύκολα 6ωρο OST. 

Και ενημερωτικά δεν είμαι από τους ανθρώπους που ανοιγοκλείνουν bluetooth, wifi και 4G. Τα έχω όλα ανοιχτά συνέχεια.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:


Αλλο 4 ωρες στις 50+ ωρες και αλλο 4 ωρες στις 17-20

αυτο σου κανει σαν στοιχειο; :p

 

 

 

Δυστυχώς ούτε και αυτό το παράδειγμα είναι αντιπροσωπευτικό γιατί όπως φαίνεται στη φωτογραφία το κινητό απλά ήταν ανοιχτό χωρίς να λειτουργεί κάποια εφαρμογή.

Η απάντηση του jax με κάλυψε, αυτό ήθελα να μάθω. Πόσο βγάζει δηλαδή μέσα σε μια μέρα με όλα ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δε σε καταλαβαινω.
Σου εχω δειξει 2 φωτογραφιες με μετρια χρηση και μια χρηση πειραζοντας το (σκαλιζοντας το) συνεχομενα για ενα 2ωρο + δε σε καλυπτουν τα παραπανω και σε καλυπτει αυτο που λεει ο Ζαχος μονο ;

Το κινητο δειχνει να φαινεται να εχει καλη μπαταρια. Και με τις παραπανω φωτογραφιες και μονο μπορεις να καταλαβεις πολλα πραγματα.
Δε χρειαζεται τοση αναλυση για να καταλαβεις αν κραταει η μπαταρια. Απο την αλλη, μπορουσες να ρωτησεις απευθειας τι θες να μαθεις. Τελικα ειναι εντυπωσιακο η οχι; Δεν εχω καταλαβει γιατι αυτο σχολιαζαμε και οχι αν κραταει 2,5 μερες 4SOT η  1μερα 6SOT.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

 Δεν εχω καταλαβει γιατι αυτο σχολιαζαμε και οχι αν κραταει 2,5 μερες 4SOT η  1μερα 6SOT.

 

Απλά ο @rip_noob εννοεί σε διάρκεια μιας μέρας 2 ώρες οθόνη δεν είναι λογική χρήση του κινητού (είναι σχετικό αυτό βέβαια, τον μέσο χρήστη κοιτάμε). Δεν αντικατοπτρίζει τις δυνατότητες του κινητού. Θεωρητικά και ένα άλλο κινητό με μικρότερη μπαταρία μπορεί να βγάλει άνετα μια μέρα με 2 ώρες οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω ακριβώς τι έχω δει (με screenshots για όποιον θέλει). Το τηλέφωνο μετά από 30 ώρες χρήσης και 5 ώρες SOT είχε ακόμα 6 ώρες περίπου μπαταρία, σύμφωνα με το ίδιο (15% περίπου). 6ωρο δεν έχω δει ποτέ γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει τόση ώρα ποτέ, αλλά νομίζω το 6ωρο το έχει άνετα.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μιλησε για 1 μερα και 2 ωρες οθονη;
Εγω ανεβασα για μια φωτογραφια που εδειχνε 1,5 μερα + με 2 ωρες και ηταν στο 50%

Αν ηξερα οτι θα γινοταν τοσο θεμα δε θα το ανεβαζα καν..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, YDinopoulos said:

Wifi / 4G μονιμα ανοιχτα

Bluetοoth paired με το Watch 46mm  απο 0800 μεχρι 2300/0000 

ΠΟΛΥ email / whatsapp 

 

Το πρωι φευγω με 100% , σπιτι φτανω στο 60-65% , πριν με το Note 8, εφτανε στο 40-30% . 

 

Σε έχω στο χαλαρό. Wifi, 4G μόνιμα ανοιχτά. Bluetooth paired με το watch όλη μέρα. Στο γραφείο ταυτόχρονα paired με το bluetooth headset και στο αυτοκίνητο με το MMI.

Άτσα... :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ποιος μιλησε για 1 μερα και 2 ωρες οθονη;
Εγω ανεβασα για μια φωτογραφια που εδειχνε 1,5 μερα + με 2 ωρες και ηταν στο 50%

Αν ηξερα οτι θα γινοταν τοσο θεμα δε θα το ανεβαζα καν..

 

Δεν έγινε κανένα θέμα...ναι λάθος μου το μια μέρα που είπα.

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2019 at 2:01 PM, rip_noob said:

 

Δυστυχώς ούτε και αυτό το παράδειγμα είναι αντιπροσωπευτικό γιατί όπως φαίνεται στη φωτογραφία το κινητό απλά ήταν ανοιχτό χωρίς να λειτουργεί κάποια εφαρμογή.

Η απάντηση του jax με κάλυψε, αυτό ήθελα να μάθω. Πόσο βγάζει δηλαδή μέσα σε μια μέρα με όλα ανοιχτά.

 

YouTube χρήση, wifi, gps(strava για καμία ώρα) μουσική το ίδιο με καλώδιο. 4g Όχι τόσο

Τηλέφωνα , messenger, φωτογραφίες..

 

Bluetooth κλειστό

Screenshot_20190107-000749_Settings.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και εκεί που δούλευα το πενάκι ξαφνικά κάποιες περιοχές δεν ζωγράφιζε.. Και λέω οκ έχω εγγύηση..

Ψάχνω να δω στο ίντερνετ αν είναι γνωστό το πρόβλημα και διαβάζω ότι η μαγνητική θήκη δημιουργεί πρόβλημα..βγάζω την θήκη και δούλευε άψογα...

 

https://www.valuewalk.com/2018/10/new-s-pen-not-working-note-9/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.