Jump to content



- AMD "Navi" and "Vega2"( Radeon VII GPU, Q1 2019) - φήμες, πληροφορίες κτλ..


Recommended Posts

Oι τελευταιες φήμες απο συζητησεις στο twitter μιλάνε για ενα big navi και ενα huge navi και τα δύο μεσα στο 2020 με rdna2. Το huge θα ειναι για fp32 και μάλλον με hbm αλλα θα κυκλοφορησει και για consumers οπως και η radeon vii και προηγουμενες στο παρελθον

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιατί πιστεύω ακόμα ότι το PS5 η το XBOX θα είναι καλύτερη επιλογή

 

και το 2023 Γενάρη τότε θα είναι μια καλή περίοδος για κάρτα γραφικών

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARMAGEDDON said:

γιατί πιστεύω ακόμα ότι το PS5 η το XBOX θα είναι καλύτερη επιλογή

 

και το 2023 Γενάρη τότε θα είναι μια καλή περίοδος για κάρτα γραφικών

 

Console Gaming > PC ?
Sure.
Η καλύτερη ατάκα του φτωχομπινέ τύπου "όσα δεν φτάνει η αλεπού" είτε αυτού που δεν έχει ιδέα από PC Gaming.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

δεν έγραψα πουθενά ότι CONSOLE GAMING > PC οπότε μην γράφεις μπαρούφες .

 

Αυτό που λέω είναι το εξής όταν θα έρθει η ώρα και βγουν όλα και δούμε τι προσφέρουν το ένα και τι το άλλο το ξανασυζητάμε !

σιγά που θα σκάμε 1000 ευρώ για κάρτες γραφικών High End. Έχουμε βαρεθεί να τα σκάμε για κάρτες !

αυτά που ξέρατε θα τα ξεχάσετε σε λίγο, όπως οι περισσότεροι που πίστευαν ότι η AMD είχε τελειώσει στα CPU και να τα μας τώρα !

έρχεται και στις κάρτες σε λίγο καιρό και σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου το 2023 θα είναι το επόμενο βήμα στης κάρτες τότε θα είναι καλή αγορά  επειδή θα δείξουν νέα χαρακτηριστικά έναντι των κονσολών.
 

Τέλος μιλάμε για consoleς που έρχονται σε PC μορφή ποιο κοντά από ποτέ οπότε όταν θα βγουν οι νέες κονσόλες θα συγκρίνουμε PC CONSOLE VS PC, παράδειγμα σου λέει το ps5 full hd COD 2019 144Fps <--- πολύ καλό για να είναι αληθινό αλλά όχι αδύνατο σύμφωνα με τα specs, αν έχουν τέτοιες δυνατότητες θα συγκριθούν με τους υπολογιστές και θα δούμε τότε .

Το όλο θέμα είναι στους υπολογιστές τι θα δώσουν ως αντισταθμιστικά μέτρα για να σε πείσουν να τα σκάσεις για μια κάρτα.

 

Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό τι να πω γράφε λόγια που δεν είπα γράφε για αλεπούδες και παπάτζες και βρίζε τους υπόλοιπους αν αισθάνεσαι καλύτερα.

καλό βράδυ ❤️ AMD POWER ❤️

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.techpowerup.com/263059/amd-allegedly-bolstering-radeon-rx-5600-xt-in-response-to-rtx-2060-price-cut

 

Επειδή έχει ήδη αναφερθεί στο νήμα των ειδήσεων, μόνο σε μένα φαίνονται αδιάφορες όλες αυτές οι κυκλοφορίες; Έχει κατακλυστεί η αγορά με mid range κάρτες, με μικρές διαφορές η μία σε σχέση με την άλλη, και τώρα πάμε να δημιουργήσουμε περαιτέρω σύγχυση, αλλάζοντας ελάχιστα τα ρολόγια κάθε κάρτας.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DEADLAZARUS said:

https://www.techpowerup.com/263059/amd-allegedly-bolstering-radeon-rx-5600-xt-in-response-to-rtx-2060-price-cut

 

Επειδή έχει ήδη αναφερθεί στο νήμα των ειδήσεων, μόνο σε μένα φαίνονται αδιάφορες όλες αυτές οι κυκλοφορίες; Έχει κατακλυστεί η αγορά με mid range κάρτες, με μικρές διαφορές η μία σε σχέση με την άλλη, και τώρα πάμε να δημιουργήσουμε περαιτέρω σύγχυση, αλλάζοντας ελάχιστα τα ρολόγια κάθε κάρτας.

 

1060, 1070, 1080, 1650, 1650 super, 1660, 1660 super, 1660Ti, 2060, 2060KO, 2060 Super, 2070, 5600, 5600XT, 5700, Vega 56, Vega 64, RX580, RX590.....

Τι εννοεις οτι εχουμε πολλες mid range καρτες??

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Παρά τον χαμό από παραπλήσιες κάρτες, το μεσαίο κομμάτι της αγοράς έχει να δείξει κάποιες βελτιώσεις τιμής/απόδοσης.

Μπορεί να μην είναι πολύ φιλικό στον καταναλωτή, αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι αδιάφορο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ωπ τι έχουμε εδώ προβλήματα με τους drivers

 

 

παίδες όποιος έχει πρόβλημα ας δοκιμάσει να κλείσει το HDCP το οποίο το βρίσκει στο Display --> Overdrive ---> HDCP

 

επίσης με την Vega 64 μου δεν έχω πρόβλημα (με δύο monitor και μία τρίτη TV)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ή να γυρίσει τη κάρτα πίσω και nvidia

Από το 2009 πράσινη είχα μέχρι τη 1070 που έδωσα το 2019 δεν υπήρχε περίπτωση για τόσο σοβαρά προβλήματα όσο έχουν εμφανιστεί με τη 5700ΧΤ.

570 κανένα θέμα όπως και η 580

η 5700χτ είναι η χειρότερη αγορά που έχω κάνει

Link to comment
Share on other sites

εγώ με ράδεον 7 έχω κάποια προβλήματα . πριν βάλω τον 20.1.3 είχα black screen bug στο desktop . τώρα διορθώθηκε και μου μένει μόνο ένα . όταν παίζω παιχνίδι και έχω και ένα ή δύο active twitch streams να παίζουν στην δεύτερη οθόνη , έχω στατερ στα στρεαμ και μετά από λίγο πέφτει σε μαύρη οθόνη . 

τώρα πρόσφατα μου εμφανίστηκαν . Για 7 μήνες από την αγορά δεν είχα τίποτα . Και έκανα πολλά πράγματα ταυτόχρονα . 

Στο hardware unboxed είπε ότι είναι hardware bug στο hardware acceleration αλλά εγώ δεν συμφωνώ . Για εφτά μήνες δεν είχα τίποτα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχω και άλλο θέμα αλλά δεν ξέρω εάν είναι των windows ή του οδηγού γραφικών . Μερικές φορές ,κάθε μια εβδομάδα περίπου, όταν βάζω ένα παιχνίδι που κανονικά χρησιμοποιεί 50/100 το gpu , η gpu usage πάει στο 100/100 και έχω stuters και τα frames πέφτουν στο 40 από 60 . Με την επανεκκίνηση φτιάχνει . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, iseeklife said:

έχω και άλλο θέμα αλλά δεν ξέρω εάν είναι των windows ή του οδηγού γραφικών . Μερικές φορές ,κάθε μια εβδομάδα περίπου, όταν βάζω ένα παιχνίδι που κανονικά χρησιμοποιεί 50/100 το gpu , η gpu usage πάει στο 100/100 και έχω stuters και τα frames πέφτουν στο 40 από 60 . Με την επανεκκίνηση φτιάχνει . 

 

έχεις δοκιμάσει να καθαρίσεις την Standby memory issue ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.techspot.com/amp/news/84005-gamers-ditching-radeon-graphics-cards-over-driver-issues.html

 

Τους ψιλοκράζει κι ο Steve.

Καλά, για τον adoredtv δεν το συζητάμε. Ο πλέον βαμμένος οπαδός της amd αναγκάστηκε να στηλιτεύσει τα χάλια των οδηγών. Αυτό τα λέει όλα...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να τους δικαιολογήσω αλλά θα πω το εξής ότι τα τμήματα έχουν χωριστεί και για τις κονσόλες με αποτέλεσμα να τα έχουν κάνει κολοκύθια !

και πάλι δεν θέλω να τους δικαιολογήσω !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.