Jump to content



Assetto Corsa Competizione special events


liakjim

Recommended Posts

πριν 4 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:


Ρε συ, αλλο η πλακα που κανουμε μεταξυ μας και αλλο να πας να γραψεις comment αυτο το πραγμα. Πρεπει να εχει θεμα ο τυπος.
Λες και αυτος που οδηγαει incar παιζει πιο simulation. Ασε γιατι αν μπουμε σε αυτο το τρυπακι μπορουμε να βρουμε 1002 πραγματα που μπορει το παιχνιδι να γινει πιο sim, αλλα θα παει μακρια η βαλιτσα.

Γιατι το incar ειναι simulation? Μονο αν εχεις VR η τρεις οθονες αλλιως σε πολλες στροφες δεν βλεπεις ουτε τα apex.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fatalara said:

Γιατι το incar ειναι simulation? Μονο αν εχεις VR η τρεις οθονες αλλιως σε πολλες στροφες δεν βλεπεις ουτε τα apex.


Εμενα μου το λες ? ?
Αυτοι νομιζουν οτι παιζουν sim :hehe:

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Παντως στο qualifying 1 ο χρονος ηταν στο 1.54.512 και στο 2 1.54.007.

Τωρα βεβαια δεν ξερουμε τι διαφορα κανουν οι συνθηκες. Εμενα παντως μου μυριζει πειραγμενο .ini η σκριπτακι. 

 

Νομιζω, απο φετος που εχω παρακολουθησει, οτι στο 2ο Q είναι συνήθως οι καλύτεροι οδηγοι. 

Ο marcielo και ο vanthoor τουλαχιστον κανουν πολυ ακραια πραματακια. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος beastie έγραψε:

Το κακό ξεκινάει από τον τίτλο που αφήνει να επιλέγεις κάμερα... Δεν θα υπήρχε καν συζήτηση πάνω σε αυτό.

Ακριβως, επρεπε να ειναι ολες locked στην chase camera.

Περα απο την πλακα υπαρχει προβλημα στην incar. Για να δουλεψει σωστα χρειαζεσαι και κατι να βλεπεις στο πλαι και μεγαλο fov. Αν βαλεις μεγαλο fov στην incam δεν θα βλεπεις τπτ γτ το μεγαλυτερο μερος της οθονης θα το πιασει το car.

 

Αν βαλω μικρο fov ειμαι για εμμετο μετα απο 20 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα για πειτε ρε παιδια, εγω που εχω παρατήσει το αθλημα και τωρα θελω να ξανασχοληθω, με τι καμερα να τρέξω? In car? Hood? ρωτάω ώστε να μην αποκτήσω κακές συνηθειες και δεν μπορω να ξεσυνηθίσω μετά...

Link to comment
Share on other sites



πλακα πλακα για πειτε ρε παιδια, εγω που εχω παρατήσει το αθλημα και τωρα θελω να ξανασχοληθω, με τι καμερα να τρέξω? In car? Hood? ρωτάω ώστε να μην αποκτήσω κακές συνηθειες και δεν μπορω να ξεσυνηθίσω μετά...


Ότι σε βολέψει.
Προσωπικά τρέχω με την κάμερα του ταμπλό μιας και δεν θέλω να βλέπω το virtual wheel που δεν απενεργοποιείται ακόμα στην κάμερα του κοκπιτ.
Για το fov υπάρχουν κάποιοι μαθηματικοί κανόνες αλλά και εκεί κινούμαι λίγο διαφορετικά : το βάζω τόσο όσο τα χέρια μου στην οθόνη να έχουν το ίδιο μέγεθος με τα δικά μου.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Orgios said:

πλακα πλακα για πειτε ρε παιδια, εγω που εχω παρατήσει το αθλημα και τωρα θελω να ξανασχοληθω, με τι καμερα να τρέξω? In car? Hood? ρωτάω ώστε να μην αποκτήσω κακές συνηθειες και δεν μπορω να ξεσυνηθίσω μετά...


καπο.
νιωθεις πιο καλα την ταχυτητα και τον αερα. Βεβαια δε θα νιωθεις οτι παιζεις sim :p

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites




καπο.
νιωθεις πιο καλα την ταχυτητα και τον αερα. Βεβαια δε θα νιωθεις οτι παιζεις sim [emoji14]
 


Και τα μυγακια!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια g27 να "απολαύσω" το παιχνίδι στην ξενιτιά και έπεσα λίγο από τα σύννεφα στο θέμα την αίσθησης του τιμονιού. Είμαι στο χαμηλό 1.55 με μηδενική αίσθηση, απλά πηγαίνω με βάση το τι βλέπω στην οθόνη. Καλόμαθα στο dd;

@liakjim το hype που μου δημιουργήθηκε με το συνδυασμό Magione/Elise ήταν ασύγκριτα μεγαλύτερο σε σχέση με αυτό που είδα τώρα. Θα αρχίσω να φωνάζω όπως ο Βήτας "ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ!!" :D

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το ξανάβαλα χτες ήταν πολύ καλύτερα από οτι στην αρχή καμιά σχέση με το σπογγώδες κ ασαφές -δεν ξέρω αν φταίει το τελευταίο άπντέιτ-.

 

Σου έδινε κάποια αίσθηση στο πίσω μέρος.Για τα μούτρα μόνο από τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος konnos έγραψε:

1:57:555 με το σεταπ σου μετά από 5-6 γύρους, θέλει συνήθεια ακόμη και δουλειά τα braking points και η γραμμή μου ?

 

1:52 το ρεκορ ρε... ελεος

 

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να είσαι εξαιρετικά smooth. 

Αν κάνεις overdrive , ακούς τα λάστιχα να τρίζουν και το αμάξι σέρνεται στην πίστα. 

Κοινώς θέλει slow turn in και fast turn out. 

Με το setup αυτό είδα και 0.5 κάτω σε δέλτα , οπότε έχω λίγο ακόμα. 

 

Αν θες , κλείσε τον ήχο μη πάθεις τίποτα από το soundtrack και δες το παρακάτω video :

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.