Jump to content


DiRT Rally 2


Etern4L

Recommended Posts

Για τους γιουτιουμπερς θα είμαι καλοπροαίρετος όσο γίνεται καθώς δεν πιστεύω πως υπάρχει δόλος για παρακίνηση.

Πιστεύω πως κάνουν τη βλακεία και κάνουν review από την πρώτη ώρα που θα πάρουν το παιχνίδι, πολύ πιθανό να είναι τόσο hyparρισμενοι που σίγουρα δεν βλέπουν άθελά τους τα μειονεκτήματα στα πρώτα βίντεο, όταν κάτσει η σκόνη όμως και φύγει όλο το hype από το κεφάλι τους αρχίζουν να βλέπουν και αυτοί.
Φυσικά όμως υπάρχουν και γιουτιουμπερς άσχετοι με το αντικείμενο όπως και γιουτιουμπερς που παρακεινουν με δόλο αλλά θέλω να πιστεύω πως είναι λίγοι.


Δυστυχώς οι μεγάλες εταιρείες και μεγάλα στούντιο στο χώρο δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα πια, έχουν τα πρόβατα που έχουν μαζέψει όλα αυτά τα χρόνια και σταθερή πελατια που θα αγοράζει κάθε μπούρδα που θα βγάζουν.
Βλέπε codemasters στη προκειμένη περίπτωση.

Πράγματα προσωπικά περιμένω μόνο από μικρότερα στούντιο με μεράκι και εξυπνάδα.

Studio 397, kunos, reiza ακόμα και milestone που έφτιαξε ένα Sebastian loeb rally με πολύ καλύτερα physics από dirt, αλλά πολλά ηλίθια προβλήματα συμβατότητας με συσκευές κτλ.



Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Triple monitor support?

Δημήτρη triples υποστηρίζει με την μια!

Στα υπόλοιπα που λετε δεν διαφωνώ καθόλου,αυτός ειναι και ο λόγος που δεν εχω ακουμπήσει ακόμα το ACC, αλλα ο προβληματισμός μου γιατί δεν εμφανίζεται ένα σωστό παιχνίδι-simulation σε ραλλυ, η απάντηση που μου έχει καρφωθεί τελευταία ειναι ότι δυστυχώς ΔΕΝ υπάρχουν πελάτες (εκτός από ελάχιστους «κολλημένους» σαν και εμενα).

Οι «πελάτες» ειναι κυριως κονσολαδες, βαριούνται εύκολα και γουστάρουν «αερινους» τίτλους για να χαλαρώνουν και θέλουν γραφικά, ήχους κλπ, μέχρι να βγει ο επόμενος τίτλος, που σύμφωνα νε τους μαϊντανούς-γλάστρες γιουτιουμπερς (εντάξει ΟΧΙ όλοι!!!), θα τα σπάει, θα έχει ανάλυση 18.000k, θα κάνει κανα €20ρικο και κυριως θα ειναι cool....

Για αυτό, μετα από 14-15 χρόνια, καταφέρνει όχι μόνο να «ζορίζει» το RBR (το τρέχω στο Ιταλικό mid, RBR-WORLD), αλλα να χρειάζεται προπόνηση και ασχολία, όχι για να κερδίζω τους τίτλους, αλλα για να είμαι απλά αξιοπρεπείς....

Πάντως στο Dirt Rally 2.0, εχω δώσει μια ευκαιρία, γιατί νομίζω ότι ίσως κάτι μπορέσει να κάνει!



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Greek League Dirt Rally

 

από δω το πήρα 25,89€
https://www.cdkeys.com/pc/games/dirt-rally-2-0-pc-steam-cd-key

είχε μαζί και το πορσε dlc

και πήρα και το

https://www.cdkeys.com/pc/games/dirt-rally-2-0-pc-dlc-cd-key

που και αυτό έχει το πορσε dlc  και το retail exclusive A

Link to comment
Share on other sites

Άιντε να δούμε το έχω παρατήσει... Δοκίμασα τα fixes που προτείνουν πειράζοντας ένα αρχείο ανάλογα το τιμόνι που έχεις που κάνει πιο έντονα τα πράγματα στο FFB αλλά τίποτα! Πουθενά!
 

Περισσότερη συζήτηση και για Fanatec στην DiRT Hellenic community στο facebook!

https://www.facebook.com/groups/dirthelleniccommunity/permalink/2247560038825880/ 

Link to comment
Share on other sites

@troffeo,Dirt 2.0 και ολα τα codemasters games ΔΕΝ υποστηριζουν triple screen multi projections.

Οποιο fov και γωνια θεασης δεν κανει καμια διαφορα.

Εξακολουθεις να εχεις 1fov και μαλιστα stretched.

Το παλευεις με το να κανεις το καθισμα μπροστα αλλα δεν αποφευγεις το  stretch.

Αν οπως λες υποστηριζε τοτε θα επρεπε μεσα απο το παιχνιδι και τα graphic options να σου ζητουσε monitor size,bezel size,distance from monitor,angle in degrees of monitor κτλ.

Αυτο που εχουμε ειναι fish eye lense που παραμορφωνει ολη την εικονα.

Καθολου αληθινο,οπτικη ψευδαισθηση ενα πραγμα.

το ιδιο και στο ACC.

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ζητήσαν 50 γιούρο για να βγουν 2 βδομάδες μετά να πουν οτι θέλει φτιάξιμο το βασικότερο component του παιχνιδιού.

 

Κ εμείς ως καταναλωτές το αγοράσαμε.

 

Χμμμμμμ.......σιμς λετζίτ.

 

Τουλάχιστον στο Μουφετιτσιόνε είπαν οτι δίνουν early access κ το τιμολογήσανε ανάλογα.

 

υγ1: μαρέσει ο δικολαβίστικος τρόπος που περιγράφουν το ζήτημα ΛΟΛ raised concerns my a$$, κ πετάνε κ το επικό μα θα αλλάξουν όλα τώρα ρε γαμώτο που να ψάχνουμε για λύση.Τραγωδία.

υγ2: ακούγομαι γκρινιάρης αλλά θεωρώ πως έχει παραγίνει πια το όλο θέμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογια υπαρχει,φραγκα η codemasters απειρα(δινουν 10 μιλιονια μονο για δικαιωματα για τα F1) ε ρε κατσαπλιαδες τι κανετε?

codies,sms και τωρα kunos(505 games) ειναι σαν σαν μην εχουν beta testing ομαδα η αυτη η ομαδα ειναι για τα φεστιβαλ.

Υποψιν Νασο τον Μαρτη θα ζητησουν λεφτα για dlc!

Το εκανα refund στο λεπτο.

Μην μιλησω τωρα για ραλιτζηδες με απειρα χρονια στο rbr που δεν πηραν χαμπαρι το ανυπαρκτο ffb,ανυπαρκτη υποστηριξη triple monitor,τελικη ταχυτητα στα R5,

ανυπαρκτο συμπλεκτη και ολη την συμπεριφορα σαν πλοιο αριστερα δεξια.

και εδω early access εδωσαν early refund πηραν!

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mesfigas1973 said:

παιχνιδια φτιαγμενα με αγαπη - μερακι και στοχο παντα το πορτοφολι του πελατη :)

Ασε μην αρχισω και με το ρουφου...εγινε χθες στο VEC τσιρκο...πολλα bugs,αηδια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

έβαλα back 2 back rbr με ngp physics και dr2 το ffb στο rbr πιο ζωντανό ενώ στο dr2 μόνο sat με μηδενική αίσθηση δρόμου,  στη δε άσφαλτο της Ισπανίας γλιστραγε παντού. τραγωδία για γκειμ του 2019, με τ300. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.