Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από skelos

Μας κανεις πλακα ρε μεγαλε;

Σημερα ελαβα το χαρτι και παρουσιαζομαι 11/5

Οχι ρε μεγάλε... Το δικό μου χαρτί λέει 3/5. Αμα έρθεις θα με βρείς ήδη εκεί... Στη Θήβα είσαι κι εσύ;

Αλλη ερώτηση:

Από κρεβάτι τί συμφαίρει; πάνω ή κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

κατω

Διαφωνω στο κεντρο δεν υπαρχουν νεοι παλιοι εκτος απο κατι ξεχασμενοι οργανικοι....

Το πανω ειναι πιο καλο πιστευω διοτι δεν θα εχεις προβλημα απο στρωσιμο ξεστρωσιμο (πιο ευκολο κατα την γνωμη μου ) και + της αλλης δεν θα καθονται να στο ξεστρωνουν ...θα το εκτιμησεις οταν γινει καμια αιφνιδια επιθεωρηση...ολοι θα τρεχουν να τα στρωσουν και το δικο σου θα ειναι λογικα οκ...

Οταν πας μοναδα τα κατω ειναι των παλιων εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων...αν δεις και κανα μονο τοτε αυτος που κοιμαται εκει ειναι πολυυυυυυυυυυ παλιος lol

Για τα λουκετα το θεωρω αυτονοητο γι αυτο δεν το ανεφερα...οπως και κανα camel για τις μποτες ...θα σας σωσει στην αρχη...

Link to comment
Share on other sites

....και όταν πάτε στην μονάδα να έχετε καλές σχέσεις με τον γιατρό .....και αυτός αν είναι σωστός θα ξηγηθει ωραία !!!;)

εγώ όταν ήμουν γιατρός στο 521 ΤΠ/Ν ....όταν πήρα μετάθεση στεναχωρήθηκαν πολλοί πεζοναύτες γιατί πάντα ήμουν δίπλα τους ..........ακόμα και με τους λοχαγούς τους κοντραριζόμουν για θέματα υγείας.......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

καλα στο κεντρο ειναι και ποιος θα προλαβει , βεβαια αυτο ειναι το λιγοτερο στο κεντρο . Ευχομαι μην πεσετε σε κανα τιγκιταγκα στο θαλαμο γιατι θα σας κανει τη ζωη κολαση:p:D

lol εμείς είχαμε "μια" γιωτού που έκανε μόνο θαλαμοφύλακας. Το βράδυ παίζαμε χαρτιά, διαβάζαμε κλπ κι ερχότανε και μας έκλεινε τα φώτα και μας έλεγε "ύπνο γρήγορα, γιατί το πρωί δε θα σας σηκώνεται με τίποτα από το κρεβάτι"...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα καλη φαση , σε εμας το παιδι ηταν απο τη κορινθο και ηταν πολυ κραγμενος, εκανε βογγητα μεσα στη νυχτα και τετοια. Μανα δεν ειχε , το μπαμπα ειχε να το δει κατι χρονια κλπ. Τον κοροιδευανε τον πειραζανε τον περιγελουσανε , "καμπορακο γλυψε μου το μπλα μπλα " και τετοια.

Μια νυχτα προς το τελος την "ακουσε" και οπως ηταν ενας κληρουχας και τον πειραζε σηκωνεται και του πεταει την ξιφολογχη απο το βαθος του διαδρομου και καρφωνεται στην αλλη ακρη στο τοιχο. Κοκαλο ο κληρουχας , χεστηκαμε ολοι μας απο τοτε. Για αυτο με μετρο στο κεντρο , ειναι η χειροτερη φαση (για μενα) στο στρατο

Link to comment
Share on other sites

Yποψήφιος έφεδρος αξιωματικός

Στέλεχος μέχρι τις 3 μέσα και μετά έξω 3 υπηρεσίες το Μήνα[ολοήμερο μέσα στο Στρατόπεδο] [θεωρητικα]

Η αν πάς σε Ταγμα Προκάλυψης φυλάκιο ,,,,,και οι φαντάροι θα βγαίνουν πιο πολύ [Πρακτικά]

Βέβαια στον ΕΣ και πώς θα σου κάτσει είναι οπότε ίσως να μην ισχύουν τα λεγόμενα μου 100%

στο θεμά εξόδων - Υπηρεσιών

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μασάτε, όλα θα πάνε οκ.Είναι τρομερή εμπειρία ο στρατός με εισαγωγικά και χωρίς.Θα σας κάνει να εκτιμήσεται πολλά μικροπράγματα της ζωής που συνήθως είναι και τα πιό σημαντικά.Κουράγιο:T:

'Οποιος θέλει πληροφορίες για Διαβιβάσεις ας ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK [Σήμερα, στις 14:39]

Αλήθεια για διαβιβάσεις τι παίζει? Μόνο τα βύσματα? Οι ΗΥ και οι σχολές ΗΥ παίζουν έστω και ελάχιστα ρόλο που θα πας?

Στον ηλεκτρονικό πόλεμο μου πήγα εγώ το 60% ήμασταν πληροφορικάριοι αλλά και βύσματα.5 από τους 28 που ήμασταν είχαν και διδακτορικό.

Πάντως και βύσμα να μην είσαι παίζει ρόλο το πτυχίο πληροφορικής για διαβιβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα γενικό που πρέπει να ξέρετε είναι ότι υπάρχει πολύ λίγος στρατός και θα παίξει πολύ σκοπέτο.Δεν σας δίνω παραπάνω πληροφορίες γιατί θα λυποτακτήσετε :p

Μιά γενική συμβουλή αν έχετε μέσο είναι να πάρετε μετάθεση για στρατιωτική σχολή γιατί τα σκοπέτα τα κάνουν οι σπουδαστές και οι αξιωματικοί ασχολούνται με αυτούς.Προτείνω σχολή νοσηλευτικής που είναι 80% γυναίκες.Γέμιζει το μάτι σου!:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.