Jump to content



2070 EVGA VS ASUS


Recommended Posts

πριν 33 λεπτά, το μέλος Staxtis έγραψε:

PS: @virus777 παίζει και μια ακόμα σε "καλά" λεφτα...
https://www.skroutz.gr/s/16291304/Gigabyte-GeForce-RTX-2070-8GB-GV-N2070AORUS-X-8GC.html
Να την παρακολουθώ και αυτή μήπως την βρώ και πιο κα΄τω αυριο-μεθάυριο η δεν αξίζει το build.
Απο clocks την βλέπω καλά 1815 μιλάω μόνο για την xtreme οχι για αλλες GB.

 

Στα λεφτά της όχι με τίποτα. Αν είχε κοντά στα 6μιση ίσως.

Παίρνεις την asus και καθαρίζεις αν είναι να δώσεις τόσα.

 

Αυτό με την evga ξαναπέστο... πρώτη φορά είπα να πάω και γω σε evga και από διαθεσιμότητα σκ@%#.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, virus777 said:

 

Στα λεφτά της όχι με τίποτα. Αν είχε κοντά στα 6μιση ίσως.

Παίρνεις την asus και καθαρίζεις αν είναι να δώσεις τόσα.

 

Αυτό με την evga ξαναπέστο... πρώτη φορά είπα να πάω και γω σε evga και από διαθεσιμότητα σκ@%#.

I see...
Αρα βλέπω για 600-700 σε Evga-Asus και σε 500-550 σε GB.(Δεν νομίζω οτι θα πέσει τόσο αλλα το βάζω για να νομίζω οτι έχω επιλογές.αχχα)

Ρε δεν υπάρχει αυτό με την evga....Ολες πάνω κάτω εχουν και αυτη εχει τεράστιο πρόβλημα τι λάθος κάνανε δεν ξέρω...γιατι χάνουν πωλήσεις όσο δεν βγάζουν.
EVGA αφού θέλεις και εσύ έχε το νού σου οτι μαλλον αν την πάρεις-πάρουμε θα πάμε απο caseking γιατι εδώ με τις EVGA προβλέπω καμια τιμή για ΜΟΥΤΖΑ!.
Εγω έχω μόνιμα ανοιχτά 7tabs στο Chrome. αχαχχα
1Xevga.com(FTW3)
4X Skroutz 2070(evga/asus/gb(το έβαλα απο σήμερα)+ενα γενικό με όλες τις 2070
2Xcaseking 2070 evga/asus
 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos3X said:

Τελικά φίλε κατέληξε κάπου; 

Καλημέρα.
ΤΟ ΣΚ δεν τα είδα καθόλου,,έλειπα εξωτερικό.
Τα είδα όμως απο το πρωί πάλι.
Δεν έχει αλλάξει τίποτα ούτε στο Skroutz ούτε στην evga.com ούτε στο caseking και επειδή όπως προείπα περιμένω να μου φέρουν ητν οθόνη απο αντικατάσταση που ζήτησα, μέχρι να έρθει η ο οθόνη δεν θα καταλήξω κάπου ΕΚΤΟΣ αν βρεθεί κάτι σε πολύ καλά λεφτά απο τις 1-2 κάρτες που με ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα!
Με την οθόνη τελικά μου έκαναν επιστροφή χρημάτων.Το NEWSTORE είναι για τον Π***..!Αργησαν να πάρουν πίσω την οθόνη και μέχρι και σήμερα ανταλλάσουν e-mail με τον προμηθευτή τους μαι τους είπε οτι βγήκε DOA μια δεν ήταν σίγουροι και με έιχαν στο ψέμα και στο περίμενε...(Δεν είχε καν αλλη οθόνη να μου φέρουν μου είπε ο ψέυτης) Εν πάση περιπτώσει παρόλο που την είχα πάρει σε πολύ καλά λεφτα πήρα τα λεφτά μου πίσω για να τελειώσει το καρναβάλι αυτό.

Λέω να τσιμπήσω Οθόνη και GPU απο εδώ.
scan.co.uk
Πολύ καλές τιμές μεγάλο site φαίνεται TRUSTED και απο reviews λίγο που είδα(μερικοί το κράζουν σε περιπτώσεις για after sales support-rma κλπ.
Κάποιος καμια εμπειρία.Το βλέπω σαν μονόδρομο γιατι και τα 2 που θέλω βγάινουν καμιά 120-150euro πιο φτηνά απο οτι εδώ.

Thoughts?
 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, virus777 said:



https://www.scan.co.uk/products/evga-geforce-rtx-2070-xc-ultra-gaming-8gb-gddr6-vr-ready-graphics-card-2304-core-1725mhz-boost

https://www.scan.co.uk/products/27-acer-predator-xb271hu-g-sync-monitor-165hz-ips-panel-2560x1440-4ms-100m1-hdmi-dp-usb-2x-speakers

Ναι απλά εδώ θα πάρω και τιμολόγιο αρα πάμε -24% + έξοδα εταιρίας..Οτι και να πάρω απο όπου και να το πάρω πρέπει να είναι τιμολόγιο..Απο amazon.de???:/

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είναι το μοναδικό amazon που την έχει σε καλή τιμή. Αν κόβει τιμολόγιο δε γνωρίζω.

 

Αλλά αφού έχεις εταιρικό ΑΦΜ ξέρεις ποιο κόβει και στέλνει σίγουρα; Αυτό

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Asus-GeForce-RTX-2070-ROG-Strix-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1280126.html

 

Holy f**k την παραέριξε!!!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, virus777 said:

Ναι. Είναι το μοναδικό amazon που την έχει σε καλή τιμή. Αν κόβει τιμολόγιο δε γνωρίζω.

 

Αλλά αφού έχεις εταιρικό ΑΦΜ ξέρεις ποιο κόβει και στέλνει σίγουρα; Αυτό

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Asus-GeForce-RTX-2070-ROG-Strix-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1280126.html

 

Holy f**k την παραέριξε!!!

whaaaat????Την κοιτούσα και ήταν πολύ πάνω...Δεν εχω δει αν είναι η A8g 'η η O8g

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, virus777 said:

Η O8G είναι η καλή!

καλημέρα.
ναι το ξέρω για αυτό είπα να δω ποια είναι...Αλλα τισ έχουν και τις δυο 599.
Εν πάση περιπτώση ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και μεγεία μου!
Την παρηγγειλα πριν λίγο..Περιμένω να μου στείλουν IBAN μιλάω με μια γυναίκα με e-mail και φαντάζομαι σήμερα κιόλασ θα φύγει αν δούνε την πληρωμή.
Απλά περιμένω να ανοίξουν οι γερμανοί.!!
633euro στην πόρτα μου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.