Jump to content



LED panels Eurolamp παρεμβολές στο ραδιόφωνο και αναβόσβημα


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Συνήθως αυτή η διαδικασία κρατάει αρκετά. Μετά την απάντηση του καταστήματος -και ελπίζοντας ότι δε θα χρειαστεί να ανταπαντήσεις εκ νέου- χρειάζεται να εξεταστεί η υπόθεση από τον ΣτΚ, να κοινοποιήσει και στους δύο την εκτίμησή του, συχνά να σας καλέσει σε συνάντηση για την εξεύρεση συμβιβαστικής λύσης και πάει λέγοντας... Μέχρι και 7 μήνες έχω μετρήσει. Εύχομαι να μη χρειαστείς ούτε τους μισούς! ;)

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τόσο πολύ ρε γαμώτο; Θεωρώ το πρόβλημά μου ξεκάθαρο. Θα μου πεις κάποιος πρέπει να κάτσει να ασχοληθεί μέσα στις τόσες υποθέσεις.

Τεσπα... ευχαριστώ για τις πληροφορίες Μιχάλη.

 

Θα προχωρήσω σε αλλαγή των panel οπως και να έχει εγώ. Πέρα από τις απώλειες που έχω σε Panel, έχει πονέσει και το κεφάλι μου ειδικά τώρα που δουλεύω αρκετές ώρες στο εργαστήριο. Αυτά τα βάζω σε μία κούτα, περιμένω και όσο πάρει. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι περισσότερες καθυστερήσεις προκύπτουν και από τα 10ήμερα που μεσολαβούν μεταξύ κάθε κοινοποίησης της αλληλογραφίας μεταξύ των δύο μερών. Ακόμη κι αν όλα πάνε κατ' ευχήν και έχεις τεκμηριωμένα τα γεγονότα με αποδεικτικά και γλυτώσεις το "σου 'πα, μου 'πες", έχει περάσει τουλάχιστον ένας μήνας. Όπως είπες, οπλίσου με λίγη υπομονή και στο τέλος ελπίζω ότι θα βγάλεις άκρη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω επισκεφτεί τον χώρο, και μπορώ να πω ότι το φαινόμενο είναι τουλάχιστον εκνευριστικό. Νομίζεις ότι γίνεται συνέχεια διακοπή ρεύματος. Φαντάζομαι αν κάνεις λεπτό δουλειά θα σου βγαίνουν τα μάτια. 

Link to comment
Share on other sites

Είχες επικοινωνήσει και με Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (στο πρώην υπουργείο Εμπορίου δεν θυμάμαι πώς ονομάζεται τώρα) ή απευθείας πήγες στον ΣτΚ; Άσχετο με το θέμα σου αλλά να ξέρουμε για το μέλλον, το γράμμα που σου έστειλαν μέσω ΕΛΤΑ ήταν απλό ή συστημένο;

Καλά ξεμπερδέματα, θα τα καταφέρεις στο τέλος αλλά όχι τόσο απλά όσο θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις σε μηχανή αναζήτησης για led radio interference θα δεις πολλές αναφορές. Αν και τα δικά σου ανήκουν στη φτηνή κατηγορία, χωρίς να ακολουθούν τις νόμιμες προδιαγραφές προχώρα στον δρόμο της επιστροφής χρημάτων imho. 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

Είχες επικοινωνήσει και με Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (στο πρώην υπουργείο Εμπορίου δεν θυμάμαι πώς ονομάζεται τώρα) ή απευθείας πήγες στον ΣτΚ; Άσχετο με το θέμα σου αλλά να ξέρουμε για το μέλλον, το γράμμα που σου έστειλαν μέσω ΕΛΤΑ ήταν απλό ή συστημένο;

Καλά ξεμπερδέματα, θα τα καταφέρεις στο τέλος αλλά όχι τόσο απλά όσο θα έπρεπε.

Απευθείας ΣΤΚ εστειλα. Ο φακελος που ελαβα ηταν απλο ταχυδρομειο. Το βρηκα στο γραμματοκιβώτιο του σπιτιου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Nektar2018 έγραψε:

Μολις χθες εβαλα πανελ τυπου pl led και  παρατηρησα οτι ραδιοφωνο καπουτ μολις αναψουν. Οποτε το θεμα ειναι γενικοτερο. 

 

Τι μαρκα εβαλες 

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω λίγο το θέμα.

Πριν λίγο δέχτηκα ένα τηλεφώνημα από Eurolamp το οποίο με ξάφνιασε, μιας και η καταγγελία είχε γίνει για το κατάστημα Fotaled.

Η εταιρία με ενημέρωσε ότι θα προβεί σε αντικατάσταση όλων των panel. Μάλιστα ήθελαν να γίνει άμεσα, απλά επειδή φεύγω για ταξίδι λόγω Χριστουγέννων, θα γίνει η αντικατάσταση με το νέο έτος.

Τα panel που θα έρθουν είναι καινούρια (αυτά που έχω στα χέρια μου είναι του 2015) και εύχομαι το πρόβλημα να λυθεί.

 

Αυτό που κατάλαβα με αυτή την ιστορία, είναι ότι όταν βιάζεσαι και δεν μπορείς να περιμένεις ένα μεγάλο κατάστημα (βλέπε καυκας) παίζεις και λίγο ζάρι. Εύχομαι να είναι η τελευταία αναποδιά που μου τυχαίνει σε παραγγελίες online.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το θέμα. Είχα και εγώ μια άσχημη εμπειρία με το συγκεκριμένο κατάστημα πριν κανα δύο χρόνια. Είχα θέμα με ένα καινούριο φωτιστικό των 300+ €

Παίζει να πουλάνε κομμάτια διαλογής...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αυτό που κατάλαβα με αυτή την ιστορία είναι ότι όταν βιάζεσαι και δεν μπορείς να περιμένεις ένα μεγάλο κατάστημα (βλέπε καυκας) παίζεις και λίγο ζάρι.

 

Αυτό είναι το πρώτο συμπέρασμα, της πρώτης ανάγνωσης!

Ποιό σημαντικό και αυτό που "κάνει τη διαφορά" και αξίζει το περισσότερο σε αυτό το νήμα ( :T: είναι το ότι:

" Όταν επιμείνεις και δεν παραιτηθείς από το δίκιο σου, έρχεται η στιγμή που παίρνεις αυτό που είναι το σωστό! "

 

Έρχεται η στιγμή που τελειώνουν οι εύκολες δικαιολογίες ! !

Εύχομαι τα νέα panel να είναι εντάξει και να λήξει το θέμα εδώ !  :) 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ενημέρωση

 

Χθες ήρθαν απο Eurolamp 10 νέα LED panels. Εδωσα τα παλιά παρέλαβα τα νέα και έγινε η εγκατάσταση. ΔΥΣΤΥΧΩΣ για μένα και για την ταλαιπωρία μου τσάμπα ο όλος κόπος του βγάλε και βάλε. Πάλι δεν παίζει το ραδιόφωνο που ειλικρινά είναι το τελευταίο που με απασχολεί και πάλι έχω ντισκοτέκ το εργαστήριο.

 

Ετσι μου έρχεται να τα πετάξω να μην ασχοληθώ άλλο και να αγοράσω άλλα να πάει στα κομμάτια. Βαρέθηκα και ήμουν και από Δευτέρα χωρίς φώτα...

Είναι ίδια ακριβώς με αυτά που έδωσα πίσω20190111_114037.jpg20190111_114130.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μα ρε συ Αντωνη ήμουν κάποιες μέρες με άλλα Panels που τα έφερε ο ηλέκτρολογος μου πριν καταλήξουμε ότι είναι 100% θέμα driver των Panel Αυτών

Γιατί να ξανακάνω κάτι τέτοιο; 

 

Δεν είναι εύκολο πράγμα να τα βγάζεις και να τα βάζεις. ΑΣε που θέλει βάψιμο πάλι το ταβάνι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμόμουν αυτό, σορρυ. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, μήπως σε συμφέρει τελικά να αγοράσεις εσύ καλά drivers και να κρατήσεις τα συγκεκριμένα panel;

 

Θα μου πεις, μα δε παίζουν σωστά, τα πλήρωσα και θα δώσω έξτρα λεφτά να τα φτιάξω κλπ. Συμφωνώ και επαυξάνω αλλά αν δεν μπορούν να σου δώσουν χρήματα πίσω, ήδη είσαι 3 μήνες χωρίς φώτα και προβλέπω να είσαι και μερικούς ακόμα αν συνεχίσει έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

η eurolamp δεν εχει αλλα πανελ (μαρκα) σαν αυτα που εχεις τωρα? επιστροφη χρηματων γινεται?

λυπαμαι που σου επεσε τετοιο λαχειο , αλλα (αν εχεις την υπομονη) μην τ αφησεις ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε κατα 99% με το τρεμοπαιγμα. Τα παρακολουθω κανενα μισάωρο  χωρις να εχει παιξει κανένα. Σε λιγακι με φωτος το τι εκανα. Πραγματικα ασχοληθηκα μονο κ μονο επειδη βαρεθηκα! Κοστος 10ευρω περιπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.