Jump to content



hdd για εξωτερικο


Recommended Posts

χαιρεται παιδια ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας.

Ας ξεκινησουμε,θα ηθελα να αγορασω σκληρο δισκο για να τον κανω εξωτερικο λεω για 2tb+(eshop,skroytz,bestpice) για backup,games,ταινιες και σειρες γυρω στα 110ευρω,για θηκη εχω σταμπαρι την https://www.e-shop.gr/raidsonic-icy-box-ib-377u3-external-enclosure-for-35-sata-hdds-usb-30-uasp-p-PER.800653

τι θα μου προτινατε ως προς τον δισκο να ειναι αντοχης και αξιοπιστος?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Oric έγραψε:

Τίποτε. Πάρτε έναν έτοιμο.

 

δεν ξαναπερνω έτοιμο, γιατί είχα και μου χάλασε και δεν μπορούσα να το κουμπώσω πάνω στο pc και από τότε τους αποφεύγω

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδιασμένος να δουλεύει 24/7/365. Από θόρυβο και θερμοκρασίες άψογος, 3ετή εγγύηση.

Ό,τι πρέπει για έναν εξωτερικό για αποθήκη δεδομένων.

Για τα λεφτά, σε χαλάει που σου κάνω οικονομία, ή θα ήθελες μεγαλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Αν τον θες για αποθήκη όπως λες, δε σε νοιάζει η ταχύτητα. Κάνει και λιγότερο θόρυβο έτσι.

Η ποιότητα τί δουλειά έχει;

 

πριν 32 λεπτά, το μέλος stelios98 έγραψε:

το usb 3 πως τακιμιαζουν,δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα για την χρήση που θέλω

0.jpg.997add695a25e210b673f4055174c313.jpg

Link to comment
Share on other sites

στο λέω απο ταχύτητα επειδή τα παιχνίδια και οι ταινίες όσο να είναι έχουν μεγάλη χωρητικότητα και μήπως έχει επιδράσεις το 5400, τα 3tb θα είναι οκ για την χρήση που τον χρειάζομαι? το usb 3 παίζει ρόλο στην μεταφορά ή είναι θέμα των στροφών? 

έχω διαβάσει πως τους hdd για nas τους ανοίγω κλείνεις συνέχεια χαλάνε είναι αλήθεια? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.