Jump to content



AMD ZEN 2 7nm, AM4 , TR4, SP3 (Ryzen 3xxx +, Threadripper 3xxx +, Epyc 2 +, APU)


adpanos

Recommended Posts

πριν 10 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

και γιατί το πιστεύεις αυτό ?

 

ξαναείπα και πριν υπάρχει περίπτωση να είναι σαν την 1η γενιά 1χχχ που παίρνανε O/C, μετά ή 1,5 γενιά ήρθε τερματισμένη 2χχχ cpus ... και η 2η γενιά 3χχχ cpu μήπως έρθει όπως την πρώτη 1γενιά με κάποια περιθώρια θα δούμε διότι στην 2,5 γενιά 4χχχ cpu ε θα βάλει λίγο ακόμα ρολογάκι παραπάνω
ο χρόνος θα δείξει !

εσύ είπαμε πάρε τον 3999x όταν έρθει

 

edit

ποιος θέλει όλα νοικοκυρεμένα με νεράκι, μόνο 998 κομμάτια

 

 

Κινέζικα (γιαπωνέζικα) μάς τα λες, Νικόλα:p.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Κινέζικα (γιαπωνέζικα) μάς τα λες, Νικόλα:p.

 

εμ τι να κάνουμε έχουν τα πρωτεία οι Ασιάτες στην τεχνολογία εκεί είναι όλα τα εργοστάσια !
 

 

πάρτε το με λίγο αλατάκι το παρακάτω



@DEADLAZARUS εγώ περιμένω να δω αν έκανα καλά που αγόρασα την Vega η όχι με το Navi (ως τιμή πιστεύω ότι καλά έκανα 415ε με μεταφορικά , και κοντράρετε με την 2070)

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην υπαρχουν επιλογες για ολα τα γουστα και στην amd? στην προηγουμενη σειρα στην ουσια βγηκε μια hi end μητρικη.. πικρα ηταν ας βγαλουν οτι θελουν σε οποια τιμη θελουν εγω αυτης της αποψης ειμαι. μητρικες και cpu υπαρχουν για ολα τα πορτοφολια

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι ειναι τερματισμενα ολα... Ελπιζω να κανω λαθος
Πιστεύεις ότι θα έμπαιναν στον κόπο ΟΛΕΣ οι εταιρείες να ετοιμάσουν μητρικές ΚΤΗΝΗ των 300-400€ , ίσως και παραπάνω (όπως φαίνεται) και οι επεξεργαστές να μην ανεβαίνουν? Το κόβω χλωμό...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστευω οτι τους εβαλαν τερματισμενους για να μπορει να ανταγωνιστει και στο gaming τα μπλε cpus... Ειδωμεν... Βεβαια εννοειται οτι απο cpu σε cpu εχει μεγαλες διαφορες. Πχ ο δικος μου 2700 που ουτε 4 all core δεν παιζει σωστα (το εχω πει καμμια 100αρια φορες το ξερω αλλα ακομα το φυσαω και δεν κρυωνει). Αλλοι πιανουν μεχρι και 4.3...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Εξωφρενικές τιμές ... Δηλαδή η asus θα ξεκινάει από τα 250;

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Εξωφρενικές τιμές ... Δηλαδή η asus θα ξεκινάει από τα 250;

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Θα το πληρώσουμε χρυσάφι το pci-e gen 4

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, l2phile said:

Μόνο το x570 υποστηρίζει pci-e gen 4?

Ναι είναι το μοναδικό chipset που υπάρχει και υποστηρίζει pcie gen 4. Δεν ξέρω τι θα γίνει με το B550. Ελπίζω η μοναδική διαφορά να είναι η μη υποστήριξη sli και λιγότερα sata , nvme κτλ. Εύχομαι η AMD να κρατήσει την ίδια στρατηγική με τις προηγούμενες γενιές ryzen.

 

Εν τω μεταξύ εκτοξεύτηκε η μετοχή της AMD σε ένα απίστευτο ράλι: https://wccftech.com/amd-stock-soars-10-wall-street-analysts-say-chipmaker-to-take-market-share-from-intel/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARMAGEDDON said:

ξαναλέω υπομονή ήδη έχουν ξεκινήσει τα leaks

 

αναφέρουν ότι τα 4.4ghz all-core can match the 9900k at 5ghz all-core.  3800x , αν όντως ισχύει περνάμε σε άλλα επίπεδα hype train ?

 

 

Αφηστε τα leaks... Ειδατε τι παθατε με τα προηγουμενα leaks... ΜΟΝΟ αν το δοκιμασω ο ιδιος θα πειστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναλέω ότι δεν είναι δυνατόν να παρουσιάζουν όλες οι εταιρείες motherboards από 250-1000€ και να μην ανεβαίνουν οι ryzen. Θα τους μείνουν οι μητρικές στα ράφια. Ποιος θα δώσει 300-400-500€ κτλ για μητρική αν είναι τερματισμένο το CPU. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.