Jump to content


Επιλογή τούμπανης Ζ390 mobo


JOHNX2

Recommended Posts

Απ' οτι βλεπω περνει παραπανω απο 15ml για να φουλαρει τελειως το κλειστο κυκλωμα, οποτε την αφηνω ως εχει και θεωρω οτι τα 15ml ου προσθεσα ειναι πολυ λιγα.

Μεσα στο manual αναγραφει ανα 2 χρονια αλλαγη των υγρων. Στην επομενη αλλαγη θα μπει Mayhems Ice Dragon Cooling Nano Fluids.

Link to comment
Share on other sites

Ασχημα τα νεα για την Gigabyte Aorus Master. Με καλεσαν μολις τωρα απο το καταστημα, και με ενημερωσαν οτι τους επεσε η μητρικη κατω και εσπασε.....

Ποιος τι και γιατι δεν μου λενε, εαν θελω μπορω να παω απο εκει να την δω μου ειπαν σε τι κατασταση ειναι χωρις υποχρεωση αγορας.
Μαλλον καποιος θα ηθελε να την δει και την εκανε την πατατα....... Αλλες 15 μερες αναμονη για να ερθει αλλη.

Μας εσκισαν...............

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JOHNX2 said:

Με καλεσαν μολις τωρα απο το καταστημα, και με ενημερωσαν οτι τους επεσε η μητρικη κατω και εσπασε.....

θες να παμε μια βολτα μαζι απο εκει????????

Θα εχουμε νεα πολυ πιο γρηγορα............???

Θα φερω και 10 labιτες να γινει χαμος.......

Τωρα περα απο την πλακα υπομονη αδερφε.............

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει μεγαλη ηττα... 

Το κουτι ηταν να ερθει χθες.... με νεοτερη ενημερωση ηταν να ερθει σημερα.... 

Με πιο φρεσκια ενημερωση που σπαρταραει τελικα θα ερθει την Παρασκευη 25/1.

Ε δεν αντεξα, πηρα τηλεφωνο στο μαγαζι προ λιγου, και τα ειπαμε τηλεφωνικος.

Τελικα μου εκαναν 30 ευρω εκπτωση και παραδοση Παρασκευη. 

Αντε να δουμε.... 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια εχει παιξει τρελη μοντα με κουτι της Be Quiet. Ακομη το αναμενω, με εχουν απο Παρασκευη σε Παρασκευη.

Η τελευταια ενημερωση αναφερει οτι ερχεται Παρασκευη 1/2/2019, αντε να δουμε !

Link to comment
Share on other sites

A καλά κρασιά που λένε και οι γέροι...εγώ νόμιζα ότι θα το έχεις στήσει μέχρι τώρα.

Για να σε παρηγορήσω εννοείται ότι κι εγώ περιμένω αυτό το ρημάδι το Skylake-X Direct Die Frame του κεφτέ του der8auer αλλά το ακύρωσα από το Caseking γιατί κι αυτή από το Νοέμβριο μ’ έχουν φλομώσει στη μπούρδα και ποτέ δεν έρχεται.

Συνέβη κάτι κουφό όμως! Έγραφα σ’ ένα thread στο overclock.net κάτι για τα waterblocks και την επαφή τους με τα γυμνά dies και ανέφερα ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά το frame! Πετάχτηκε λοιπόν ένας φοβερός τύπος και μου είπε ότι έχει ένα και μου το δίνει τσάμπα...και το ΕΚΑΝΕ! Το τσάμπα βέβαια βγήκε με το πακετάρισμα και τα μεταφοιρικά $50 αλλά who cares!

Σήμερα μπήκε Ελλάδα στο tracking και λογικά από Δευτέρα και μετά το περιμένω! Επιτέλους!!!!!!!!!

Το Caseking τώρα μου χρωστάει κάποια πράγματα τα οποία παραλαμβάνει 12 Φεβρουαρίου αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να περιμένω πια…..

Γενικά πάντως το χόμπι εξελίσσεται σε πολύ «συλλεκτικό»………για να φτιάξεις καλάθι με hardware και να μην λείπει κάτι (out of stock) θα πρέπει να κάνεις τάμα σε λίγο…

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαμός γίνεται αλλά γενικά υπάρχει πολύ "out of stock" στην αγορά και σε άλλα που ψάχνω...

Για να φτιάξεις PC πέραν του mainstream θέλεις μήνες πια και αν ενδιαφέρεσαι για custom water cooling και πιο extreme parts ακόμα χειρότερα. 

Αλλά το Caseking θέλει και προσοχή γιατί σε μερικά πράγματα έχει καλές τιμές (π.χ. κάποια Cases όπως Phanteks) και σε άλλα άθλιες.....π.χ. κάτι GPUs...

Επίσης οι ημερομηνίες που δίνουν μάλλον για τα πανηγύρια είναι γιατί συνέχεια τις αλλάζουν. 

 

Περιμένω το τελευταίο μέρος μιας παραγγελίας τώρα που από τις πολλές αλλαγές όλο και κάτι λείπει και τώρα περιμένω για κάτι Phanteks Halos που πρόσθεσα να πάει 12 Φεβρουαρίου να δω αν θα τα έχουν.....

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έφθασε στο ταχυδρομείο το δικό μου από Αμέρικα μπορεί και αύριο να το πάρω αλλιώς Δευτέρα....καλά το Caseking ακόμα το περιμένει......

Θα ανοίξω ένα δικό μου νήμα όμως γιατί σ'εχουμε ξεσκίσει...

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.