Jump to content



Αθλιο ιντερνετ τι φταιει


Recommended Posts

Τι μπορει να φταει που εχω τοσο χαλια ιντερνετ?Ενα παιδι μου ειπε οτι εχει πολυ ηχο το καλωδειο

Link Status Connected
Modulation Type ADSL_G.dmt.bis
Actual Rate (Up/Down) 52/612 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 156/844 kbps
Noise Margin (Up/Down) 14/11.7 dB
Line Attenuation (Up/Down) 35.9/52.7 dB
Output Power (Up/Down) 12.1/16.3 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 2/2
Interleave Delay (Up/Down) 492/564 ms
INP (Up/Down) 3.2/0.7 symbols
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors (Up/Down) 0/7
Annex Type AnnexA
 
Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και πες τους οτι πιανεις μισό Mbps να δουμε τι θα σου πουν.

Τα νουμερα ειναι τοσο χαλια που οτι και να σου πουμε στο forum δεν θα αλλαξει και τπτ.

Επισης επειδη ειναι μεγαλη αποκλιση απο τα ονομαστικα μεγεθη του πακετου που πληρωνεις, δικαιουσαι να διακοψεις τη συμβαση χωρις επιπλεον κοστος.

Link to comment
Share on other sites

τους ειχα παρει τηλ μου ειπαν να κανω κατι αλλαγες και θα με παρουν σημερα....

Αλλη ερωτηση... αν φτιαξουν το ιντερνετ αξιζει να αλλαξω ρουτερ η να μεινω με το ZXHN H108N V2.3 ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω το Line Attenuation στο 52-53, το οποίο δείχνει την απόστασή σου από το DSLAM. Απέχεις 3 χιλιόμετρα μακριά με άλλα λόγια. Ή κάπου εκεί. Πάντα σύμφωνα με τα νούμερα της φωτογραφίας.

 

Που μένεις; Έχεις κάνει κάποιο restart το router; Έχεις ελέγξει τη σωστή λειτουργία της τηλεφωνικής πρίζας και της εσωτερικής καλωδίωσης; Συνδέεις το router στην πρώτη τηλεφωνική πρίζα η σε κάποια διακλάδωση μέσα στο σπίτι; 

 

Όλα παίζουν το ρόλο τους. Για αρχή όμως κάνε ένα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

Εγώ βλέπω το Line Attenuation στο 52-53, το οποίο δείχνει την απόστασή σου από το DSLAM. Απέχεις 3 χιλιόμετρα μακριά με άλλα λόγια. Ή κάπου εκεί. Πάντα σύμφωνα με τα νούμερα της φωτογραφίας.

 

Που μένεις; Έχεις κάνει κάποιο restart το router; Έχεις ελέγξει τη σωστή λειτουργία της τηλεφωνικής πρίζας και της εσωτερικής καλωδίωσης; Συνδέεις το router στην πρώτη τηλεφωνική πρίζα η σε κάποια διακλάδωση μέσα στο σπίτι; 

 

Όλα παίζουν το ρόλο τους. Για αρχή όμως κάνε ένα τηλέφωνο.

ειμαι σιγουρα μακρια απο καφαο τωρα γραφει 45 και πιανω κοντα στα 2 mpbs θα ερθει τεχνικος να το δει...

κατι αλλο απο το σπλιτερ μεχρι το ρουτερ ποσο πρεπει να ειναι το καλωδειο το πολυ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος kuza έγραψε:

κατι αλλο απο το σπλιτερ μεχρι το ρουτερ ποσο πρεπει να ειναι το καλωδειο το πολυ?

Αν είναι καλής ποιότητας το καλώδιο δε θα είναι το πρόβλημά σου εκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.