Jump to content



Καινουργιο smartphone


9000+rpm

Recommended Posts

Kαλησπερα στην παρεα

Μετα απο 3 χρονια χρησης  του s7 edge εγινε η στραβη, επεσε κατω ραγισε η οθονη.Τηλεφωνο στην samsung για ποσο παει καινουργια οθονη, μου λενε 270 ευρω, κλεινω τηλεφωνο και πεταω την συσκευη στον καδο?

 

Η ερωτηση ειναι τι παιρνουμε τωρα?

Χοντρικα λεω να δωσω γυρω στο 500αρικο.

Το eψηνα και για kanena iphone γιατι δεν ειχα ποτε, να παρω κατι διαφορετικο ρε παιδι μου και μολις κοιταξα τιμες στο σκρουτζ μαλλον δεν θα εχω ουτε τωρα?

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος beastie έγραψε:

Ρωτα και σε μαγαζια εκτός Samsung...  ;)

Υπαρχει περιπτωση να βγει τοσο φθηνοτερα απ την τιμη που μου ζητησανε στην samsung  ωστε να αξιζει η επισκευη?

Μιλαμε για 3ων χρονων συσκευη, νομιζω πανω απο 100 ευρω για επισκευη δεν αξιζει με την καμια.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Αν ήσουν ικανοποιημένος από την συσκευή γιατί να ξοδέψεις 500 και να μην το φτιάξεις. Τώρα αν θέλεις να πάρεις καινούργιο άλλη υπόθεση

 

Ρε συ ικανοποιημενος ειμαι δεν εχω θεμα ΑΛΛΑ, αν ειναι να δωσω σχεδον 300 ευρω που ζητησε η samsung  για να το φτιαξω προφανως δεν συμεφερει, μιλαμε για συσκευη 3ετιας..Καλυτερα να τα δωσω 300-400-500 για καινουργια συσκυευη.Τωρα αν γινετε να επισκευαστει με καμια μουφα οθονη με κανα 100αρικο εκει ναι θα προτιμησω να το φτιαξω, αλλα υπαρχει περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Ρώτα σε irepair ή τέλος πάντων σε τέτοιου τύπου κατάστημα, νομίζω έχει και άλλα. Κάνε μια ερώτηση αν αξίζει

 

i repair το αναφερει στο site το ειχα κοιταξει 280 ευρω ζητανε για οθονη σε s7 edge.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Σε αυτό το budget αγοράζεις Samsung Galaxy Note 9, που είναι κινηταρος! 

 

Το ειχα πριν το 9 που εχω. Εαν δεν ειχα επιδότηση, δεν θα το αλλαζα. 

 Yποθετω Note 8 ηθελες να πεις οχι 9.

Νοte 8 η s9 plus? δεν ειναι μεγαλη η διαφορα τιμης που εχουν.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή μου άποψη,ρίξε μια ματιά και στο Pocofone.Θα σου μείνουν και λεφτά στην τσέπη,δεν υπολείπεται σε χαρακτηριστικά,η κάμερα είναι μέτρια όμως. 

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Land έγραψε:

Κατά την ταπεινή μου άποψη,ρίξε μια ματιά και στο Pocofone.Θα σου μείνουν και λεφτά στην τσέπη,δεν υπολείπεται σε χαρακτηριστικά,η κάμερα είναι μέτρια όμως. 

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php

 

Το εχω δει απο κοντα το εχει φιλος μου αλλα δεν μου αρεσε.

Οντως εχει φοβερα χαρακτηριστικα αλλα στο χερι δεν μου αρεσει καθολου η ποιοτητα του, σαν πλαστικο μου εμοιαζε για καποιο λογο.Επισης και η καμερα του οντως ειναι πολυ μετρια.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα S7 τα πουλανε στο ebay ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ από 240€ περίπου.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_dcat=9355&_fsrp=1&_sop=15&Network=Unlocked&_sacat=9355&_nkw=s7+edge&_from=R40&LH_PrefLoc=5&LH_ItemCondition=1000&rt=nc&LH_BIN=1

 

Για καινούριο δες είτε τα LG G6 (265€+) και G7 ThinQ  (350€+) είτε τα Samsung S8 (380€+) και note8 (480€+)

Τα LG έχουν πιστοποίηση για βαριά χρήση MIL-STD-810G αλλά και "παιδικές ασθένειες" στις ενημερώσεις. Δες ανάλογα forum και κριτικές σε skroutz & Bestprice

Τα υπόλοιπα των κινέζων κατασκευστών απλά σε "ψήνουν" στα ραδιοκύματα

Δείτε στο https://www.devicespecifications.com για τους δείκτες SAR

 

Προσωπικά θα έπαιρνα το G7 ThinQ.

 

Ελπίζω να βοήθησα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 9000+rpm said:

Υπαρχει περιπτωση να βγει τοσο φθηνοτερα απ την τιμη που μου ζητησανε στην samsung  ωστε να αξιζει η επισκευη?

Μιλαμε για 3ων χρονων συσκευη, νομιζω πανω απο 100 ευρω για επισκευη δεν αξιζει με την καμια.

Απο ebay βρηκα το ανταλακτικο στα 150 οπότε το κατοστάρικο το ξεπερνας ακομα και μονος να το εκανες...

Εγώ τελευταια πηγα πάλι σε NOKIA (πηρα το 8 προσφορά 200 και  τα σπάει) Θα κοιτουσα και τετοια λύση ./..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, beastie said:

Εγώ τελευταια πηγα πάλι σε NOKIA (πηρα το 8 προσφορά 200 και  τα σπάει) Θα κοιτουσα και τετοια λύση ./..

Μόνο το NOkia 8 Sirocco είναι αδιάβροχο (405€+), το αναφερω αν ενδιαφέρει φυσικά μια και τα 4 που προανέφερα είναι αδιάβροχα.

 

Μια σύγκριση με μια ματιά για τα Nokia 8 Sirocco, Samsung S8 & LG G7 ThinQ

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9087&idPhone2=8161&idPhone3=9115#*,g950f,g710em

 

και αφού λες ότι σε ενδιαφέρουν οι φώτο δες και από τον ίδιο ιστότοπο αυτό

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=9087&idPhone2=8161&idPhone3=9115

 

Ακόμη δεν μου'ρθε αλλά παρήγγειλα για την σύζυγο το G6 λόγω κάμερας, ανθεκτικότητας και τιμής. Αν έπαιρνα για εμένα κινητό έγραψα ήδη ποιο θα διάλεγα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας σε s9, άμα λειτουργεί έστω και λίγο η οθόνη θα πρότεινα να περιμένεις μιας και θα πέσει κι άλλο η τιμή του σε ένα μήνα που θα βγει το 10.

 

Εναλλακτικά oneplus 6/6t από Κίνα ή μεταχειρισμένο 

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος rip_noob έγραψε:

Μπορείς να πας σε s9, άμα λειτουργεί έστω και λίγο η οθόνη θα πρότεινα να περιμένεις μιας και θα πέσει κι άλλο η τιμή του σε ένα μήνα που θα βγει το 10.

 

Εναλλακτικά oneplus 6/6t από Κίνα ή μεταχειρισμένο 

 

Λειτουργει η οθονη δεν ειναι οτι δεν ειναι  καθολου λειτουργικο και εμεινα χωρις συσκευη και πρεπει "αυριο" να παρω καινουργιο οπως και δηποτε.

Αλλα ηδη βλεπεω το s9plus εχει 540 ευρω, αν ειναι να καταληξω σε αυτο, δεν το κοβω να παει και πολυ πιο κατω με το που βγει το 10.Αντε να πεσει αλλα 20 ευρω κατω ξερω γω.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το budget νομίζω κοιτάς μόνο ναυαρχίδες, δες το s9, s9+, Huawei P20 pro και 1+6t. Για πιο φθηνές επιλογές, s8, s8+, Huawei P20, LG g7 και αν δεν έχεις θέμα με την εγγύηση το Mi 8.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 10:03 PM, 9000+rpm said:

 Yποθετω Note 8 ηθελες να πεις οχι 9.

Νοte 8 η s9 plus? δεν ειναι μεγαλη η διαφορα τιμης που εχουν.

 

 Ναι, το 8 εννοουσα.  Το S9 Plus εχει ελαχιστα μικροτερη οθονη , αλλα καλυτερα specs και απουσια s-pen (εμενα με βολευει).
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8505&idPhone2=8966&idPhone3=8967

 Και εφοσον εισαι διατεθιμενος να δαπανησεις 500€, μην πας σε τπτ αγορα Κινεζικου 2ης διαλογης , γιατι εχεις μεγαλες πιθανοτητες να τρεχεις για αλλαγες οθονης (ειτε στην εγγυηση , ειτε οχι).

 Και φυσικα να δεις οτι η αγορα εχες γινει απο Ελληνικο καταστημα. Καλο και φτηνο το ebay/amazon, αλλα γιατι να στελνεις κινητο εξω σε περιπτωση  RMA ?

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.