Jump to content



Msi Trio 2080 πρόβλημα


Recommended Posts

πριν 10 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

edit: κατεβασε την τελευταια beta του afterburner(4.6 beta 10)...ειναι η πιο optimized για RTX :) 

Τη beta 12 εννοείς; Γιατί αυτή βρίσκω στο guru3d.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update: κατέβασα το msi ab, beta 12. Περισσότερο μου άρεσε το χρώμα της απεικόνισης των δεδομένων που έχω βάλει να φαίνονται στην οθόνη μου.

Κατά τα λοιπά, έπαιξα ένα 3ωρο περίπου bf1 (με τις uv ρυθμίσεις) και δεν είχα κανένα απολύτως θέμα. 

Ήταν ζήτημα των windows updates τελικά.

Από τη στιγμή που τα έκανα και κατέβασα και τον τελευταίο nvidia driver, όλα έστρωσαν.

Επόμενο project, να δοκιμάσω την κάρτα στα 1920mhz@850mv ( @tommybertsen, Χρυσόστομε, δικό σου)....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Επόμενο project, να δοκιμάσω την κάρτα στα 1920mhz@850mv

 

Ρε συ γιατι δε δοκιμαζεις να τη βγαλεις απο το pc; εκει να δεις ψυξη!!! ?

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/9/2019 at 8:55 AM, DEADLAZARUS said:

Επόμενο project, να δοκιμάσω την κάρτα στα 1920mhz@850mv ( @tommybertsen, Χρυσόστομε, δικό σου)....

εμενα βγαζει 2040 στο 1 volt

τωρα για πιο κατω δεν εχω δει ακομα.........θα επανερθω.................με νεο θεμα??????????undervolting????????καλο θα ηταν να τα βαζουμε καπου μαζεμενα..........

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος alexcrx έγραψε:

εμενα βγαζει 2040 στο 1 volt

τωρα για πιο κατω δεν εχω δει ακομα.........θα επανερθω.................με νεο θεμα??????????undervolting????????καλο θα ηταν να τα βαζουμε καπου μαζεμενα..........

Για 2000mhz, ήθελα 950mv. Έβγαζε superposition μ' αυτές τις ρυθμίσεις.

Κάποια στιγμή, ναι, πρέπει να κάνουμε ένα uv θέμα. Οι δυο μας θα είμαστε, αλλά δεν βαριέσαι?....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα έδωσα +75 core +1000 memory 109% power limit.  Μετά από ώρες game και bench είναι σταθερό. 

Που περίπου παίζει σταθερά η trio το χετε ψάξει ;; 

 

Με fan curve δεν έπαιξα ακόμα, ρίξτε καμία καλή καμπύλη ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος lefteriz έγραψε:

Στα γρήγορα έδωσα +75 core +1000 memory 109% power limit.  Μετά από ώρες game και bench είναι σταθερό. 

Που περίπου παίζει σταθερά η trio το χετε ψάξει ;; 

 

Με fan curve δεν έπαιξα ακόμα, ρίξτε καμία καλή καμπύλη ?

 

 

 

Όλοι ξέρουν το κόλλημα που έχω με τις θερμοκρασίες και το uv, οπότε δεν είμαι ο κατάλληλος για να σου απαντήσω.

Για fun curve έχω ορίσει 60%@60 βαθμούς. Η κάρτα μένει σταθερά στους 58 βαθμούς (με uv settings).

Στο νήμα των 1080ti, έχω αναρτήσει το fun curve που χρησιμοποιούσα στην xtreme 1080ti. Το ίδιο χρησιμοποιώ και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lefteriz said:

Με fan curve δεν έπαιξα ακόμα, ρίξτε καμία καλή καμπύλη ?

εμενα ειναι ετσι

10c 15%  fan

20c 20%  -//-

30c 25%  -//-

40c 35%  -//-

50c 40%  -//-

60c 50%  -//-

70c 60%  -//-

80c 70%  -//-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες, ερώτηση: βλέπω, μέσω gpu-z, ότι η κάρτα μου φοράει παλαιότερο bios.

Στο techpowerup έχει database με νεότερο bios (κάπου τον Νοέμβριο του 2018 βγήκε, αν θυμάμαι καλά).

Μιλάω για bios της msi και όχι διάφορα περίεργα bios από άλλες εταιρείες.

Έχει νόημα να κάτσω να το "περάσω";

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, giorgos2187 said:

Και πολύ σωστή είναι αυτή η άποψη! Αφήστε τα μασινια στην ησυχία τους, και καθίστε κι εσείς στη δική σας!

Ναι αλλα το προβλημα ξεκιναει αν ειδε ο φιλος μας καπου στα FIXES οτι η καρτα χρειαζεται 0.00001mV λιγοτερο :hehe:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ναι αλλα το προβλημα ξεκιναει αν ειδε ο φιλος μας καπου στα FIXES οτι η καρτα χρειαζεται 0.00001mV λιγοτερο :hehe:

Όχι, ρε. Δεν βλέπω να υπάρχουν πληροφορίες για τα εν λόγω bios. Απλά υπάρχουν στη database. Και μου μπήκαν ιδέες....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμενα εβγαλε καινουργιο bios η giga και λεει οτι φτιαχνει το fan rpm........( Improve fan RPM )

το εβαλα και ξεχασα να κανω backup(μικρο το κακο το εχει το techpower) το μαμα και ακου να γελασεις................

οι gigabyte εχουν ενα θεμα με τα fans στις χαμηλες στροφες............

με το νεο bios μου κανει πιο κουλά απο πριν(με το msi afterburner)............δεν μπορω να δουλεψω τα fans πολυ χαμηλα.............

αμα λοιπον θες κανε το πειραμα της φιλαδελφεια???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.