Jump to content



Evolv ATX Flow Edition


psyber

Recommended Posts

Σωστο βαση της φιλοσοφιας του κουτιου.

Θα μπορουμε να το κανουμε και πιο βαθυ, κανα τριαρι ποντους απο την καθε πλευρα.

 

Μετα βγαζεις και το μπροστινο καλυμμα και εκει που εχει τις ακιδες που πιανει πανω στο σασι, τις ξεβιδωνεις και βαζεις spacers ενα ποντο με ιδια βιδα πιο αλλα πιο μεγαλη, ξεμπερδευεις με την αρνητικη πιεση που δημιουργει και τελος.

DFD735E4-A46D-44E5-AA61-D93B63F350D0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες για τη φιλοσοφία του κουτιού συνονόματε. Έχω σκεφτεί αυτό που λες για το μπροστινό πάνελ, γιατί σκονιζεται αρκετά, αλλά δυσκολεύομαι να βρω βίδες m3.5.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος psyber έγραψε:

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες για τη φιλοσοφία του κουτιού συνονόματε. Έχω σκεφτεί αυτό που λες για το μπροστινό πάνελ, γιατί σκονιζεται αρκετά, αλλά δυσκολεύομαι να βρω βίδες m3.5.

Οταν παιρνεις κατι που εχει απολυτες γραμμες και του βαλεις πανω σχεδιακια, ειδικα 6γωνα, χαλας τη σχεδιαστικη φιλοσοφια του κουτιου. Δεν ταιριαζει πως το λεμε, φαινεται σαν καγκουρια.

Δεν υπαρχει m3.5.

https://grobotronics.com/mechanics-and-wheels/bides-paksimadia/vides/

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

η σχεδιαστική φιλοσοφία του κουτιού είναι να μη μπαίνει και να βγαίνει αέρας, οπότε κάνεις πατέντες. Αντιλαμβάνομαι ωστόσο αυτό που λες. Όταν λες δεν υπάρχει m3.5; Έχεις κάνει τη μετατροπή μπροστα;. Αν ναι, στείλε μου τα υλικά που χρειάζονται, αν έχεις χρόνο και διάθεση.

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

ναι @alexcrx, είναι ωραίο το αποτέλεσμα. Με μια ωραία σίτα από μέσα θα είναι ακόμα πιο καλό. Όσο αφορά τη μετατροπή που προτείνει ο @fatalara αυτό που έκανα εγώ είναι βάλω 2 από αυτά τα λαστιχάκια  (δεν ξέρω από που τα έχω),σε κάθε μία από τις τρύπες, μαζί με τις πιο μακριές βίδες της φωτογραφίας, που υπάρχουν στο κουτάκι με τα αξεσουάρ του evolv. Υπάρχουν και 3 βιδες πιο μακριές, που νομίζω είναι για τους σκληρούς δίσκους, αν είχα μία ακόμη από τις οποίες θα μπορούσα να βάλω ένα λαστιχάκι ακόμα και να ανεβάσω την απόσταση από τα 7 χιλιοστά, που είναι τώρα, στα 11. Είναι δύσκολο να βρεθούν βίδες τέτοιας διατομής.

 

IMG_20190809_193606.jpg

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος psyber έγραψε:

ναι @alexcrx, είναι ωραίο το αποτέλεσμα. Με μια ωραία σίτα από μέσα θα είναι ακόμα πιο καλό. Όσο αφορά τη μετατροπή που προτείνει ο @fatalara αυτό που έκανα εγώ είναι βάλω 2 από αυτά τα λαστιχάκια  (δεν ξέρω από που τα έχω),σε κάθε μία από τις τρύπες, μαζί με τις πιο μακριές βίδες της φωτογραφίας, που υπάρχουν στο κουτάκι με τα αξεσουάρ του evolv. Υπάρχουν και 3 βιδες πιο μακριές, που νομίζω είναι για τους σκληρούς δίσκους, αν είχα μία ακόμη από τις οποίες θα μπορούσα να βάλω ένα λαστιχάκι ακόμα και να ανεβάσω την απόσταση από τα 7 χιλιοστά, που είναι τώρα, στα 11. Είναι δύσκολο να βρεθούν βίδες τέτοιας διατομής.

 

IMG_20190809_193606.jpg

Οι βιδες ειναι δυσκολο να βρεθουνε γιατι δεν ειναι μετρικες αλλα σε ιντσες 6/32 ειναι (κοινες βιδες σε κουτια υπολογιστων συνηθως με 6 γωνο κεφαλι+σταυρο)\

 

εμπλεξα με κατι δουλειες εκτος ελλαδας και δεν ειχα χρονο θα σε παρω να δουμε τι παιζει αυριο αν προλαβω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.