Jump to content



Να το κρατήσω για 1ο ή 2ο...?


Recommended Posts

Καλησπέρες....έχω ένα Chieftech 750w .... https://www.e-shop.gr/chieftec-cft-750-14c-750w-p-PER.700622  ... εδώ και ... δεν θυμάμαι ..... ΠΟΛΛΑ.... δεν έχει κάνει ΚΙΧ.....

Θέλω να πάρω ένα νέο τροφοδοτικό.... 

Δεν ξέρω αν θα είναι για το καινούργιο setup σε 1150 που θα πάω ή για το παλιό της υπογραφής....

Κατα καιρούς θα περάσουν ενεργοβόρες κάρτες γραφικών .... και θα γίνει και OC... 

Δεν ξέρω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το παλιό σαν τροφοδοτικό για το 1150 ή να πάρω ένα καινούργιο (μεταχειρισμένο εννοείται) .....

Θέλω να είναι modular... και να έχει 14αρι ανεμιστήρα .....

Προτάσεις?

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

Καλησπέρες....έχω ένα Chieftech 750w .... https://www.e-shop.gr/chieftec-cft-750-14c-750w-p-PER.700622  ... εδώ και ... δεν θυμάμαι ..... ΠΟΛΛΑ.... δεν έχει κάνει ΚΙΧ.....

Θέλω να πάρω ένα νέο τροφοδοτικό.... 

Δεν ξέρω αν θα είναι για το καινούργιο setup σε 1150 που θα πάω ή για το παλιό της υπογραφής....

Κατα καιρούς θα περάσουν ενεργοβόρες κάρτες γραφικών .... και θα γίνει και OC... 

Δεν ξέρω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το παλιό σαν τροφοδοτικό για το 1150 ή να πάρω ένα καινούργιο (μεταχειρισμένο εννοείται) .....

Θέλω να είναι modular... και να έχει 14αρι ανεμιστήρα .....

Προτάσεις?

Oxι, να μεινεις με αυτο, εχεις τα απαιτουμενα watt.

Το εχεις καιρο αλλα και παλι, η αποδοση του πιστευω θα σε καλυψει οσο και να εχει χασει αποδοτικοτητα.

Το να πας σε αλλο μεταχειρισμενο δεν το συστηνω καθολου! 

Εξαλου πας σε μια μεταχειρισμενη πλατφορμα και παλι, και σε περιπτωση που ερθουν τα τελευταια του τροφοδοτικου, θα παει μονο του, χωρις να παρει κατι αλλο μαζι του μιας και εχει της καταλληλες προστασιες Overvoltage protection - Overload protection - Short circuit protection.

Αρα κρατα το ωσοτου να πεθανει. ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος kostas.karras έγραψε:

Oxι, να μεινεις με αυτο, εχεις τα απαιτουμενα watt.

Το εχεις καιρο αλλα και παλι, η αποδοση του πιστευω θα σε καλυψει οσο και να εχει χασει αποδοτικοτητα.

Το να πας σε αλλο μεταχειρισμενο δεν το συστηνω καθολου! 

Εξαλου πας σε μια μεταχειρισμενη πλατφορμα και παλι, και σε περιπτωση που ερθουν τα τελευταια του τροφοδοτικου, θα παει μονο του, χωρις να παρει κατι αλλο μαζι του μιας και εχει της καταλληλες προστασιες Overvoltage protection - Overload protection - Short circuit protection.

Αρα κρατα το ωσοτου να πεθανει. ;)

 

Ναι....αλλά για το σύστημα με το 1150 ? ή για της υπογραφής....?

Σιγουρα θα αγοράσω ένα...το θέμα είναι για ποια πλατφορμα θα μπει... :hehe:

Έγινε επεξεργασία από f117
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

 

Ναι....αλλά για το σύστημα με το 1150 ? ή για της υπογραφής....?

Σιγουρα θα αγοράσω ένα...το θέμα είναι για ποια πλατφορμα θα μπει... :hehe:

Aναλογα το budget..

Aν ειναι γενναιοδωρο πας σε ενα καινουργιο για το 1150.

Αν ειναι περιορισμενο, σε ενα πιο οικονομικο για της υπογραφης σου και το chieftec στο 1150. ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Καλησπέρες....έχω ένα Chieftech 750w .... https://www.e-shop.gr/chieftec-cft-750-14c-750w-p-PER.700622  ... εδώ και ... δεν θυμάμαι ..... ΠΟΛΛΑ.... δεν έχει κάνει ΚΙΧ.....

Θέλω να πάρω ένα νέο τροφοδοτικό.... 

Δεν ξέρω αν θα είναι για το καινούργιο setup σε 1150 που θα πάω ή για το παλιό της υπογραφής....

Κατα καιρούς θα περάσουν ενεργοβόρες κάρτες γραφικών .... και θα γίνει και OC... 

Δεν ξέρω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το παλιό σαν τροφοδοτικό για το 1150 ή να πάρω ένα καινούργιο (μεταχειρισμένο εννοείται) .....

Θέλω να είναι modular... και να έχει 14αρι ανεμιστήρα .....

Προτάσεις?

 

Από θέμα ισχύος και συνδέσεων (διαθέσιμα βύσματα κλπ) σε καλύπτει μιά χαρά το Chieftec για το 1150 σύστημα που έχεις στο μυαλό σου.

 

Αν θές να πάρεις καινούργιο για δικούς σου λόγους , πάς για ένα 750άρι επώνυμο με 80plus Gold

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.