Jump to content



Μάλλον τέλος εποχής για εμένα το γκαιμινκ.


Recommended Posts

@GoMaR

Ερχεται καποιος και σου λεει οτι θελει να κανει το 1 το 2 και το 3 πραγματα και πιανετε κουβεντα γιαυτο. Σου λεει οτι δυσκολευομαι να τα κανω και ψαχνω να βρω τροπο να τα κανω η θα τα παρατησω. 

Δεν θα ρωτησεις αν βγαινει το budget του? Και αφου παρεις την απαντηση, αναλογα με το ποσο που θα σου πει δεν θα του απαντησεις αντιστοιχα? Αν σου πει οτι παιρνει λιγα και θελει να χαλασει πολλα δεν θα του πεις οτι δεν ειναι λεφτα αυτα που παιρνεις γιαυτο που θες να κανεις και επιλογες σου ειναι να βγαλεις περισσοτερα η να προσαρμοστεις? 

 

Σου λεει ο χρυσοστομος, που ειναι ο δευτερος θιγμενος, οτι κανω αυτη τη ζωη και μου μενουν 100 ευρω το μηνα. Ειναι ευχαριστημενος απο αυτο και δεν βρισκει οτι του λειπει κατι. Δεν εχω λογο να μην το δεχτω αυτο που λεει, απο τη στιγμη που του αρκει εμενα δεν μου πεφτει λογος. Ασε που δεν ειπα καν για το μισθο του αλλα το ποσο της αποταμιευσης και μονο και κατα ποσο αυτο θα τον βοηθησει στα εξτρα που θελει να κανει η οχι. Αν μου πει π.χ οτι ξερεις σκεφτομαι να κανω και κανα παιδι εννοειτε οτι θα του πω ρε φιλε φτιαξε λιγο τα οικονομικα σου γιατι τα 100 ευρω που σου μενουν δεν ειναι λεφτα για να καλυψεις τα εξοδα του παιδιου.

 

 

Ολα τα υπολοιπα που λες ειναι βγαλμενα απο τη φαντασια σου.

Εννοειτε οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να απολογηθω για το τι θα κανω με οσα λεφτα καταφερω να βγαλω. 

Τελος, δεν θα με ενδιαφερει καν αν η αποψη των αλλων θα ειναι οτι το κανω για φιγουρα η οχι. Haters gonna hate που λενε.

 

@f117 αυτο υπαρχει πιθανοτητα να συμβει και σε εμενα οπως εγινε με τον antonis. Ειμαι 4 ωρες την ημερα πανω στο μηχανακι, ανα πασα στιγμη μπορει να περασει ενας καποιο στοπ στα στενα εδω στην πατρα που ειναι πολλα χωρις φαναρι και να βρεθω μπλεγμενος.

Δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο ομως, αν συμβει bad luck, τι να κανω.

Μπορει να με πιασει ενας πονος καπου να κανω εξετασεις και να μου πουν εφυγες. Δεν μπορεις να πορευτεις στη ζωη σου με το τι θα γινει αν βγεις απο την πορτα του σπιτιου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

@GoMaR

Ερχεται καποιος και σου λεει οτι θελει να κανει το 1 το 2 και το 3 πραγματα και πιανετε κουβεντα γιαυτο. Σου λεει οτι δυσκολευομαι να τα κανω και ψαχνω να βρω τροπο να τα κανω η θα τα παρατησω. Αν δεν μπορεις να κανεις κατι, τοτε κανε κατι αλλο που μπορεις. δεν υπαρχει λογικη, να επιμενεις σε κατι που δεν γινεται.

Δεν θα ρωτησεις αν βγαινει το budget του? Με ενδιαφερει τι μπατζετ ΕΧΕΙ, για να κανει κατι. οχι τι ΘΑ εχει. Και αφου παρεις την απαντηση, αναλογα με το ποσο που θα σου πει δεν θα του απαντησεις αντιστοιχα? ΠΑΝΤΑ....Αναλογως Αν σου πει οτι παιρνει λιγα και θελει να χαλασει πολλα δεν θα του πεις οτι δεν ειναι λεφτα αυτα που παιρνεις γιαυτο που θες να κανεις και επιλογες σου ειναι να βγαλεις περισσοτερα η να προσαρμοστεις?  OXI. Δεν θα του την ΠΩ για τα λεφτα που παιρνει, γιατι δεν ειμαι σε θεση να ξερω αν μπορει να βγαλει περισσοτερα. αρα δεν μπορω εγω να του ορισω τι θα κανει και πως θα το κανει..!!   παντα, μα παντα ομως οι επιλογες προσαρμοζονται αναλογα με το μπατζετ που διαθετει ο καθενας.  και οχι με ο,τι θα ΘΕΛΑΜΕ να διαθεσουμε. 

 

Σου λεει ο χρυσοστομος, που ειναι ο δευτερος θιγμενος, οτι κανω αυτη τη ζωη και μου μενουν 100 ευρω το μηνα. Ειναι ευχαριστημενος απο αυτο και δεν βρισκει οτι του λειπει κατι. Δεν εχω λογο να μην το δεχτω αυτο που λεει, απο τη στιγμη που του αρκει εμενα δεν μου πεφτει λογος. Ασε που δεν ειπα καν για το μισθο του αλλα το ποσο της αποταμιευσης και μονο και κατα ποσο αυτο θα τον βοηθησει στα εξτρα που θελει να κανει η οχι. Αν μου πει π.χ οτι ξερεις σκεφτομαι να κανω και κανα παιδι εννοειτε οτι θα του πω ρε φιλε φτιαξε λιγο τα οικονομικα σου γιατι τα 100 ευρω που σου μενουν δεν ειναι λεφτα για να καλυψεις τα εξοδα του παιδιου.

 

 

Ολα τα υπολοιπα που λες ειναι βγαλμενα απο τη φαντασια σου.

Εννοειτε οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να απολογηθω για το τι θα κανω με οσα λεφτα καταφερω να βγαλω. 

Τελος, δεν θα με ενδιαφερει καν αν η αποψη των αλλων θα ειναι οτι το κανω για φιγουρα η οχι. Haters gonna hate που λενε.

 

@f117 αυτο υπαρχει πιθανοτητα να συμβει και σε εμενα οπως εγινε με τον antonis. Ειμαι 4 ωρες την ημερα πανω στο μηχανακι, ανα πασα στιγμη μπορει να περασει ενας καποιο στοπ στα στενα εδω στην πατρα που ειναι πολλα χωρις φαναρι και να βρεθω μπλεγμενος.

Δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο ομως, αν συμβει bad luck, τι να κανω.

Μπορει να με πιασει ενας πονος καπου να κανω εξετασεις και να μου πουν εφυγες. Δεν μπορεις να πορευτεις στη ζωη σου με το τι θα γινει αν βγεις απο την πορτα του σπιτιου.

 

πρεπει να καταλαβεις, οτι μαλλον εχετε διαφορετικες οπτικες γωνιες της ζωης με τον GoMaR, οποτε μην ρωτας. 

 

εξεφρασε εσυ τις δικες σου συμβουλες, και οχι τους προσωπικους σου στοχους για τα επόμενα χρόνια, προς τον TS..,  και ασε τον καθε ενα εδω μεσα να λεει και τις δικες του αποψεις.  

 

δεν εισαι υποχρεωμενος να συμφωνεις με κανεναν, και κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να συμφωνει με σενα. 

 

μην χαλατε το θεμα του παιδιου......!!!! 

 

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

Νταφακ ντιντ αϊ τζατ ρεαντ χηαρ;;

 

Το κολωνάκι του Λάμπη έγινε το θρέντ. Ή η Βαρκιζα? :hmm:

To να βγαίνεις οφτοπικ σε θρεντ για αναβαθμιση με rant για designer brands είναι λάθος, m'Kay? Είναι περιττό και εν μέρει ανάγωγο. Σε αυτό δε χωράει διαφωνία μιας και αρκεί κανείς να ανατρέξει σε έναν οδηγό καλης συμπεριφοράς για τζεντλμαν. Επίσης, ΙΜΗΟ,  η ανωτερώτητα έναντι άλλων επιτυγχάνεται με την πνευματική ανέλκυση του ατόμου και όχι με επιδειξη πρόθεσης αγοράς midrange fashion υλικών αγαθών, χωρίς να απαξιώνω τα ίδια τα υλικά αγαθά.

Γενικά σε τέτοια πράγματα είμαι kinda triggerable, οπότε σορυ εκ των προτέρων.

 

_________________

 

Eγώ παντως αντί να κανω αναβάθμιση, πήρα Nintendo switch και μετά από καμια ώρα playtime στο Breath of wild ένιωσα όπως είχα νιώσει το 1999 με το Ocarina of time,  αυτό αξίζει στο gaming για μένα πιο πολύ απ όλα τα άλλα.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, chrkon said:

Βλέπω ο άλλος 8000€ PC να παίζει πασιέντζα και ναρκαλιευτή

Σου'χω χειρότερο, σε μια δουλειά πέρυσι για στήσιμο-συμμάζεμα μιας μικρής εταιρείας είναι ένας τύπος που έχει με imac Pro - όλοι οι υπόλοιποι PC.

Κάθομαι λοιπόν για να τσεκάρω κάτι, είχα ανοιχτό το παράθυρο των settings και ανοίγω safari για να γκουγκλάρω.

Αυτούσιος ο διάλογος :

 

-Ά, μπορείς να το κάνεις αυτό;

- Το ποιό;

-Να ανοίξεις δυο παράθυρα μαζί

 

Τα σχόλια δικά σας, και όχι δεν είμαι ούτε ήμουν ποτέ φιδέμπορας.

Το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι επειδή δεν τον βόλευε το Outlοοκ για Mac πέρασα Win 7 σε virtualbox για να τρέχει το Outlook από εκεί...

 

Για του λόγου το αληθές :

 

 

 

 

 

IMG_20180303_151140.jpg

Έγινε επεξεργασία από paxman
typo
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

πήρα Nintendo switch

 

πριν 18 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

έχεις σκεφτεί να το γυρησεις σε κονσόλα?

 

Ειπα οτι συμφωνω με τα μπουνια;;;;; Εκατομμυρια φορες συμφωνος κι εγω!!! Με το ps4 ξαναπαιξα adventure μετα απο δεν ξερω κι εγω ποσα χρονια, και μαλιστα επαιζα χωρις να σκεφτομαι κανενα νουμερο... fps, temp, usage κλπ μπουρδες!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Τα μνια κ τα μοτερια βρίσκονται σε λάθος χέρια!

TS....έχεις σκεφτεί να το γυρησεις σε κονσόλα?

έχω κονσόλα το wii u . Έχω  το δονκευ κονκγ τροπικαλ φρεεζε που το τερμάτισα. ο αδερφός μου έπαιξε το legend of zelda το τελευταίο . Εαν κόψω το πισι μπορεί και να αρχίσω τις κονσόλες. Μπορεί . Η διαφορά θα είναι χαοτική . Την κονσόλα την πήρα τιμής ένεκεν, για τα παιδικά χρόνια και τις αναμνήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

αυτό αξίζει στο gaming για μένα πιο πολύ απ όλα τα άλλα.

Παντως ο @fatalara δεν εχει αδικο, ουτε λεει κατι ασχετο. Αν το μπατζετ δεν επιτρεπει να κανεις το ονειρο σου οπως το θελεις, διαμορφωσε λιγο τις απαιτησεις σου ή τις προτεραιοτητες σου, για να ζησεις την εμπειρια. Αυτο μονο μετραει @iseeklife 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

H αληθεια ειναι οτι το Ηιgh end gaming κατανταει χομπι για τους φραγκατους οι τιμες του hardware ειναι εξωφρενικες ειδικα στις καρτες γραφικων. Εδω στην Ελλαδα τα μαγαζια κανουν και απατεωνιες και ανεβαζουν τις τιμες οσο  αυτοι γουσταρουν (1000 Ευρω για RTX 2080 και 1200 για Τι)

 

Yπαρχει βεβαια και η λυση του Streaming gaming (πχ Google Stadia)  υποτιθεται θα μπορεις να παιξεις παιχνιδια με max γραφικα ακομα και σε Low end υπολογιστες με την βοηθεια του Streaming αλλα εχει και αυτο τα μειονεκτηματα του (lag ειδικα με τις σημερινες internet ταχυτητες, πρεπει να εισαι always-online, πληρωμη μηνιαιων συνδρομων αλα netflix κλπ)

 

On 28/3/2019 at 8:42 ΜΜ, το μέλος chrkon έγραψε:

Βλέπω ο άλλος 8000€ PC να παίζει πασιέντζα και ναρκαλιευτή και να το βγάζει φωτογραφία στο Instagram...

 

Η γνωστη "πλουτοκρατια" του gaming ?σου λεει ο αλλος μπολικα λεφτα εχω κατσε να αγορασω οτι πιο ακριβο υπαρχει στην αγορα για να κανω φιγουρα και στους υπολοιπους. Νομιζουν μερικοι οτι οι ακριβοι υπολογιστες ειναι κατι σαν προεκταση του πεους τους. Οσο πιο ακριβο και δυνατο τοσο πιο σπουδαιοι νιωθουνε

Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Vasot έγραψε:

H αληθεια ειναι οτι το Ηιgh end gaming κατανταει χομπι για τους φραγκατους οι τιμες του hardware ειναι εξωφρενικες ειδικα στις καρτες γραφικων. Εδω στην Ελλαδα τα μαγαζια κανουν και απατεωνιες και ανεβαζουν τις τιμες οσο  αυτοι γουσταρουν (1000 Ευρω για RTX 2080 και 1200 για Τι)

 

Yπαρχει βεβαια και η λυση του Streaming gaming (πχ Google Stadia)  υποτιθεται θα μπορεις να παιξεις παιχνιδια με max γραφικα ακομα και σε Low end υπολογιστες με την βοηθεια του Streaming αλλα εχει και αυτο τα μειονεκτηματα του (lag ειδικα με τις σημερινες internet ταχυτητες, πρεπει να εισαι always-online, πληρωμη μηνιαιων συνδρομων αλα netflix κλπ)

 

Υπαρχει και το shadow pc  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος chrkon έγραψε:

Εκεί είναι το μέλλον σίγουρα. 200αρα σύνδεση και έφυγες...

Το θέμα είναι που θα την βρούμε την 200αρα, εδώ ακόμα με ADSL είμαστε ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το χειροτερο ειναι η νοοτροπια των pc gamers. Δεν απαιτουν με το πορτοφολι τους.Στα ματια μου ειναι ανετα το πιο "ισχνο" community αυτη την στιγμη και το εχουν αποδειξει τα τελευταια 10-15 χρονια που αρχισε η κατρακυλα με παμπολους τροπους.

Το ιδιο το target group των εταιριων χαλασε ως επι το πλειστον το pc gaming και κατα δευτερο λογο και το hardware industry .Μη κρινεται απο εσας.Το στεναχωρο ειναι οτι ανεβαινει πολυ το mobile gaming και καλως η κακως ειναι μια βιομηχανια το gaming πλεον και κινειται με βαση το χρημα και οχι την ποιοτητα η το gameplay.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.