Jump to content



Aγορά νεου smartphone


Darap21

Recommended Posts

Δεν λέω ότι ΟΛΟΙ μα  όλοι πως θα βάλουν θήκη, αλλά, τεράστια μερίδα του κόσμου φοράει θήκες. Άσε που μέχρι πριν λίγα χρόνια, τα κινητά με γυαλί και αλουμίνιο κλπ τα έψαχνες με κιάλια. Τώρα έγιναν must? 

Το poco στην τιμή που δίνεται αυτή τη στιγμή είναι ΚΛΕΨΙΑ. 

Αυτά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Η πλαστικιλα.. λες και δεν θα βάλεις θήκη στο εκάστοτε κινητό.... Αυτό περί πλαστικού που ξαφνικά έγινε...άσχημο, δεν το καταλαβαίνω. 

Εγώ προσωπικά έχω θήκη αλλά έχω δει που κόσμο να μην χρησιμοποιεί. Δεν το έχω δει απο κοντά αλλά όταν έψαχνα για εμένα σε reviews δεν μου άρεσε. Γούστα είναι αυτά έτσι και αλλιώς. Σαν χαρακτηριστικά όμως είναι πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω... Είδες από review ένα κινητό και δεν σου άρεσε, καθώς και αναφέρεσαι σε αυτό με τον όρο "πλαστικίλα" ; Too much mate. 

Επίσης αυτό με το πλαστικό ας σταματήσει ρε σεις. Καλύτερα να μου φθαρεί το πλαστικό παρά να σπάσει το γυαλί και να κλαίω. Πάντα στην περίπτωση που δεν έχω θήκη, έτσι; 

275€ κινητό με Sd845, εξαιρετική οθόνη και μια άκρως ικανοποιητική κάμερα, και παραπονιόμαστε για την πλαστικίλα του; 

In the end, ότι θέλει ο ts θα διαλέξει

Όσο για την θήκη, είναι must δυστυχώς σε κάθε κινητό. Και αν ένα κινητό στο οποίο ΔΕΝ θα χρησιμοποιούσα θήκη, αυτό είναι το pocophone...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το Honor 10 είναι κρίμα να το βάλεις σε οτιδήποτε λιγότερο απο διάφανη θήκη 

Spigen, Πολωνία , eBay , 14E

 

Καλές φωτό, πολλά modes, Night Mode. Θέλω λιγότερο sharpness, περιμένω βελτιώσεις στο ενδιαφέρον AI.

 

Μπαταρία για τα δικά μου σενάρια χρήσης καλή , έχει SuperCharge 

 

Ικανοποιητική δύναμη, aggresive στη μνήμη , δυνατό ηχείο , καλή ποιότητα ήχου (DAC) 

 

Καλή ποιότητα στις κλήσεις επίσης

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο πλεον θελει 3 βολτες την ημερα για κατουρημα και νανουρισμα το βραδυ να μη δει εφιαλτες . 

 

Ειμαι της αποψης , οσο πιο φτηνο κινητο , τοσο καλυτερα , ωραιο το poco αλλα πρεπει να αναρωτηθεις αμα χρειαζεσαι τον SD845 ή μηπως η γυαλιστερη πλατη του honor ειναι κριτηριο επιλογης ? Εγω ειμαι της αποψης πως η χρυση τομη τον επιδοσεων-διαρκεια μπαταριας-παχους ειναι ο SD625/660 και 3000-4000mAh , για καμερα τα λενε τα review του καθε κινητου . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν καταλαβαίνω... Είδες από review ένα κινητό και δεν σου άρεσε, καθώς και αναφέρεσαι σε αυτό με τον όρο "πλαστικίλα" ; Too much mate. 

Επίσης αυτό με το πλαστικό ας σταματήσει ρε σεις. Καλύτερα να μου φθαρεί το πλαστικό παρά να σπάσει το γυαλί και να κλαίω. Πάντα στην περίπτωση που δεν έχω θήκη, έτσι; 

275€ κινητό με Sd845, εξαιρετική οθόνη και μια άκρως ικανοποιητική κάμερα, και παραπονιόμαστε για την πλαστικίλα του; 

In the end, ότι θέλει ο ts θα διαλέξει

Όσο για την θήκη, είναι must δυστυχώς σε κάθε κινητό. Και αν ένα κινητό στο οποίο ΔΕΝ θα χρησιμοποιούσα θήκη, αυτό είναι το pocophone...

Για να τελειώσει η άσκοπη συζήτηση μην χαλάμε και το θέμα. Χωρίς παρεξήγηση είπα την γνώμη μου και το γούστο μου στο συγκεκριμένο κινητό, δεν θεωρώ ότι με τα λεγόμενα μου αποτρέπω να το αγοράσει κάποιος. Εκτός από τα review είδα και τα χαρακτηριστικά και για προσωπικό λόγο δεν μου άρεσε που είναι 8.8mm πάχος και θεώρησα ότι με θήκη που ήθελα θα γινόταν πολύ πιο δύσχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

275€ κινητό με Sd845, εξαιρετική οθόνη και μια άκρως ικανοποιητική κάμερα, και παραπονιόμαστε για την πλαστικίλα του;  

 

275€ χωρίς επίσημη εγγύηση όμως, να το έχουμε υπόψιν και αυτό, γιατί δεν είναι και λίγα τα χρήματα σε περίπτωση που χρειαστεί κάποιος service. Γιατί για κάποιον που τον ενδιαφέρει η εγγύηση, με εγγύηση επίσημης αντιπροσωπίας κοστίζει 400€...με τόσα χρήματα η πλαστικούρα προκαλεί παράπονα...  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος zananiro έγραψε:

 

 

 

 

 

275€ χωρίς επίσημη εγγύηση όμως, να το έχουμε υπόψιν και αυτό, γιατί δεν είναι και λίγα τα χρήματα σε περίπτωση που χρειαστεί κάποιος service. Γιατί με εγγύηση επίσημης αντιπροσωπίας κοστίζει 400€...με τόσα χρήματα η πλαστικούρα προκαλεί παράπονα...

 

 

Εγω όπως κ να εχει θα βάλω θήκη...Αν ειναι πάθει κατι το κινητο θα το πάθει..και αυτο π ειχα δεν ειχε αλλα μια χαρα βασταξε...

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος zananiro έγραψε:

 

 

 

 

 

 

275€ χωρίς επίσημη εγγύηση όμως, να το έχουμε υπόψιν και αυτό, γιατί δεν είναι και λίγα τα χρήματα σε περίπτωση που χρειαστεί κάποιος service. Γιατί για κάποιον που τον ενδιαφέρει η εγγύηση, με εγγύηση επίσημης αντιπροσωπίας κοστίζει 400€...με τόσα χρήματα η πλαστικούρα προκαλεί παράπονα...  

 

 

 

 Το κινητό έχει 1 version και αυτή είναι η global, η εγγύηση ισχύει παντού, από όπου κι αν το πάρεις. 

 

3 άτομα, είχαμε το ίδιο θέμα με ένα software glitch που διορθώθηκε (φαίνονταν hardware, ωστόσο συνέβαινε μόνο σε ένα τύπο lcd).

Μέχρι να δοθεί η αναβάθμιση, η xiaomi άλλαζε τα κινητά εντός εγγύησης. Ο ένας ήθελε να βεβαιωθεί και έστειλε το κινητό πίσω. Btw, και οι 3 το πήραμε από το ίδιο μαγαζί και δεν ήταν public or Κωτσόβολος. Του έγινε κανονικότατη αντικατάσταση. Επίσημα ή ξε-επίσημα (infoquest λέγε με), η εγγύηση είναι GLOBAL

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites



 Το κινητό έχει 1 version και αυτή είναι η global, η εγγύηση ισχύει παντού, από όπου κι αν το πάρεις. 
 
3 άτομα, είχαμε το ίδιο θέμα με ένα software glitch που διορθώθηκε (φαίνονταν hardware, ωστόσο συνέβαινε μόνο σε ένα τύπο lcd).
Μέχρι να δοθεί η αναβάθμιση, η xiaomi άλλαζε τα κινητά εντός εγγύησης. Ο ένας ήθελε να βεβαιωθεί και έστειλε το κινητό πίσω. Btw, και οι 3 το πήραμε από το ίδιο μαγαζί και δεν ήταν public or Κωτσόβολος. Του έγινε κανονικότατη αντικατάσταση. Επίσημα ή ξε-επίσημα (infoquest λέγε με), η εγγύηση είναι GLOBAL
 


Δεν υπάρχει global εγγύηση στα xiaomi. Αν θες εγγύηση στην Ελλάδα από infoquest που είναι ο επίσημος εισαγωγέας πρέπει να το πάρεις από συγκεκριμένα καταστήματα και έχει 400€. Από εκεί και πέρα αν το πάρεις από σκρουτζομάγαζο ή κινεζομάγαζο έχεις ότι εγγύηση σου δίνει το εκάστοτε κατάστημα. Προφανώς το κατάστημα που το πήρατε ήταν αξιόπιστο. Σε πολλά αν χρειαστείς την εγγύηση όμως θα ταλαιπωρηθείς.

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα δε μου αρεσε στο ποκοφοουν. 
Η οθονη του. Ισως εχω συνηθισει απο το note9 και αυτα τα πανελς μου φαινονται πολυ ξεθοριασμενα. Δυστηχως δινω βαση πολυ στην οθονη του κινητου.. Βλεποντας ομως το ποκο, με ξενισε μονο αυτο. Καμερα, ανταποκρισημοτητα απο το λιγο που ειδα ηταν αψογο και με το παραπανω μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.